Mančester junajted - Čelsi 4:0 (1:0)

Fudbaleri Mančester junajtedapobedili su u derbi meču prvog kola Premijer lige na "Old Trafordu" ekipu Čelsija sa 4:0.

Rašford 18p, 67', Marsijal 65', Džejms 81'
  MUN   CHE
  4 : 0
Kraj utakmice, pobeda Junajteda!
90+4 Pokušaj Emersona
Čelsi je pokušao da dođe do počasnog gola, Emerson je šutirapo, a De Hea je opet bio siguran.
82' Džejms pogodio za 4:0
Junajted ne staje! Nova brza kontra Mančester junajteda, Pogba je proigrao novajliju Danijela Džejmsa, njegov debitantski meč u Premijer ligi za Junajted i gol nedugo pošto je ušao sa klupe!
Goooooool!
78' Junajted završava posao rutinski
Čini se da je Mančester junajted danas bio bolji od Čelsija u onom najvažnijem - golovima. Imali su manje šuteva, ali su pogađali. Čelsi je više šutirao, imao više prilika, ali nije postigao gol, barem za sada.
Megvajerov debi za Junajted

Photo by Julian Finney/Getty Images
67' Novi gol za Junajted, Rašford!
Za dva minuta dva gola Junajteda, sada je mrežu Arisabalage zatresao ponovo Markus Rašford!
Gooooooool!
65' Marsijal pogodio za 2:0
Greška igrača Čelsija na sredini, usledila je brza kontra koju je poveo Rašford. Dodao je loptu Džesiju Lingardu, ovaj je odložio Andreasu Pereiri koji je centrirao u peterac, tu je bio Marsijal - 2:0!
Gooooool!
56' Dobar pokušaj Emersona
Odličan udarac Emersona sa 18 metara, ali i De Hea je na mestu.
52' Čelsi agilniji u nastavku
Utisak je da su igrači Čelsija nešto agilniji na startu drugog dela, ali bez konkretne prilike.
Počelo je drugo poluvreme

45+2 Poluvreme na "Old Trafordu"
Dosta tempa u igri, čelsi je počeo bolje, pogodili su gosti stativu, ali onda je usledio period bolje igre domaćina i gol koji su postigli posle opravdano dosuđenog penala. Ipak, Čelsi je u finišu morao da postigne gol, imali su dve velike šanse, novu stativu, čudo je kako je De Hea ostao nesavladan.
40' Nova stativa, Junajted ima veliku sreću
Emerson je bio u novoj prilici za "plavce". Nesporazum u odbranu Junajteda, Lindelofa i Van Bosake, lopta je došla do Emersona Palmijerija, šutirao je levom nogom i pogodio stativu!
39' Šansa za Barklija
Barkli je imao veliku priliku, šutirao je sa desetak metara iskosa sa leve strane, De Hea je odbranio nogama.
34' Poništen gol Rašforda
Poništen gol Markusa Rašforda. Sudije su previdele pre toga prekršaj nad Polom Pogbom...

Photo by Michael Regan/Getty Images
25' Junajted u napadima
Posle gola, Mančester junajted ima inicijativu, više loptu u posedu. Nedostaje konkretnija završnica.
18' Rašford precizan sa penala
Kažu da igrač nad kojim je načinjen prekršaj ne bi trebalo da izvede penal. To ne važi za Markusa Rašforda. Napadač Mančester junajteda je šutirao poluvisoko, snažno, Kepa je pogodio stranu, ali nedovoljno da stigne loptu, - 1:0!
Goooooool!
17' Penal za Junajted
Sudija pokazuje na belu tačku. Kurt Zuma je srušio Markusa Rašforda...
7' Prilika i za Marsijala
Imao je i Junajted svoju priliku, Kurt Zuma je bukvalno dodao loptu Antoniju marsijalu, napadač Junajteda je mlako šutirao sa ivice kaznenog prostora, pravo u ruke golmana Čelsija.
4' Stativa spasla Junajted
Velika prilika za Čelsi. Lopta se odbila do napadača Temija Abrahama, "devetka" Čelsija je šutirala sa ivice kaznenog prostora, pogodio je desnu stativu, De Hea je imao mnogo sreće!
Matić je na klupi...
Mnogi su očekivali Nemanju Matića u timu Junajteda, ali reprezentativac Srbije je na klupi, Solskjer je prednost dao Pogbi, Mek Tominiju i Andreasu Pereiri.
Meč je počeo!
Susret je počeo, sudija Entoni Tejlor je dao znak, sa centra je krenuo tim Mančester junajteda.
Junajted i Čelsi, odmah na startu
Kakav meč na startu Premijer lige, derbi Junajteda i Čelsija u "teatru snova". Godinama su vodili bitku za titulu, sad su i jedni i drugi u drugom planu, ali...Derbi je derbi.