1/2 finale: Viljareal – Liverpul 2:3 (2:0)

Fudbaleri Liverpula pobedili su Viljareal rezultatom 3:2 u revanšu polufinala Lige šampiona.

Dija 3, Kokelan 41 – Fabinjo 62, Dijas 67, Mane 74
  VIL   LIV
  2 : 3
KRAJ
Liverpul je u finalu Lige šampiona!
90' 2 minuta nadoknade
Čisto radi reda da se nešto produži, jer je sve na terenu rešeno
85' Kapue isključen
Drugi žuti, odnsosno crveni karton nakon oštrog starta nad Dijasom
80' Poslednjih 10 minuta
Liverpul je stvari potpuno okrenuo u svoju korist. Da vidimo šta nam donosi finiš ovog fenomelanog dvomeča.
75' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Sadio Mane! Bio je na svojoj polovini terena kada je dobio loptu, ispred njega nije bilo nijednog defanzivca Viljareala već samo golman Rulji koga je na 30ak metara od gola lako obišao, pa se ušetao u gol za 2:3
67' GOOOOOOOOOOOOOL
Luis Dijas igra fantastično, gol za izjednačenje 2:2 i 0:2 u prvom meču, Liverpul ide ka finalu
66' Umalo gol
Luis Dijas koji je na poluvremenu ušao umesto Dijoga Žote imao je fenomenalnu priliku, ali lopta odlazi u korner posle sasvim dobrog pokušaja. Mogao je Liverpul ovde dosta problema da napravi
62' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Fabinjo! Liverpul ima šansu za finale!
55' Prečka
Trent Aleksander Arnold je šutirao, bio izblokiran i lopta pogađa prečku! Odahnuo je Viljarel, a Alkantara posle kornera šutira pravo u Ruljija
49' Zapretio Liverpul
Mane je krenuo na taj centaršut, ali je bio malo zaklonjen, nije lepo video loptu i otud loš pokušaj pa lopta ide u gol aut
46' Počelo je drugo poluvreme
Sada Viljareal prvi napada
Poluvreme
Fantastična partija Viljareala tokom prvih 45 minuta. Imali su mnogo šansi, bolju igru, postigli dva gola i nije im dosuđen jedanaesterac

41' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Frensis Kokelan je odlično skočio i pored Aleksandera Arnolda trese mrežu, novi gol, vođsvo Viljareala i izjednačenje u ukupnom skoru! 2:2, imamo spektakl!
39' VAR kaže nema penala
Ništa od jedanaesterca za Viljareal iako je delovalo kao da će takva odluka sigurno biti doneta
37' Viljareal traži penal
Makeli ništa nije sudio, a Lo Selso pao posle kontakta sa Alisonom. Šta se dešava?

VAR će doneti konačnu odluku
28' Faul
Fabinjo je sapleo protivnika i glavni sudija je signalizirao faul.
24' Kakva šansa!
Liverpul je umalo izjednačio. Dobio je Žota odličan pas, ali je loptu uspeo da uhvati Rulji na kratko, pa mu Salah izbija, odlazi par koraka levo i šutira oštro po zemlji, ali neprecizno. Ostaje 1:0 za Viljareal
16' Viljareal ne staje
Sjajna akcija španskog kluba koji je zapretio posle Morena, ali je udarac najboljeg strelca domaćeg tima izblokirao Robertson. neverovatan tempo je nametnuo tim Unaja Emerija.
14' Prečka...Ipak faul
Zapretio je Liverpul preko Alkantare i pogodio je prečku, ali se to neće važiti zbog faula nad Parehom par momenata ranije
12' Umalo 2:0
Jedan od igrača Viljareala je pao u šesnaestercu, ali nije tu bilo prekršaja. U nastavku akcije je Pareho opasno šutirao, ali lopta ide pored gola
10' Preti i Liverpul
Dugo je bilo potrebno engleskom timu da se odupre početnom pritisku i sada su iz prekida prvi put zapretili, ali slab je to bio pokušaj i gol aut.
3' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL
Centaršut sa leve strane na desnu stativu, pa Bulaje Dija iz peterca trese mrežu Liverpula, 1:0 u ovom susretu i 1:2 ukupan rezultat
1' Počela je utakmica
Prvi napad ima Liverpul, a osim toga Liverpul ima i dva gola prednosti
Pljusak
Pred početak utakmice na "El Madrigalu" pada jaka kiša
Četvrti međusobni duel
Pre aktuelnog dvomeča rivali su odmerili snage samo u sezoni 2015-2016. u polufinalu Lige Evrope, a premijerligaš je tada nakon poraza u Španiji (0:1) uspeo da u drugom susretu obezbedi mesto u finalu pobedom 3:0. Na poslednjem koraku tim sa Enfilda poražen je od Sevilje (1:3).