1/2 finale: Mančester siti – Real Madrid 4:3 (2:1)

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Real Madrid rezultatom u 4:3 (2:1) u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Dobro nam došli, čeka nas spektakl!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja iz prvog polufinalnog duela Lige šampiona između Mančester sitija i Real Madrida.

Budite uz B92.net!
Igraće se još tri minuta nadoknade
Možda nešto više jer su dvojica mladića uleteli na teren upravo u ovim momentima.
Kraj!
Zadovoljstvo nam je što smo prisustvovali ovakvoj utakmici sa sedam golova i samo 16 faulova!

Čari Lige šampiona u punom sjaju.
85' Kakva šansa za Laporta
I to dva puta u istom minutu, kao da smo videli preslikane situacije, ali je u obe zakasnio za delić sekunde.
81' GOOOOOOL!
Benzema je izveo "panjenku" i postigao 41. gol ove sezone.

Njegov deveti gol u poslednje četiri utakmice Lige šampiona!

Još jednom da ponovimo – kakav meč...
78' Penal za Real Madrid!
Pa, šta se ovo dešava ove večeri, ne stižemo da popišemo sva dešavanja iz Mančestera!

Laport je igrao rukom u vazdušnom duelu sa Benzemom i rumunski sudija Kovač je pokazao na "belu tačku".

Benzema će izvesti jedanaesterac.
75' Samo minut kasnije Siti je mogao do 5:2!
Marez je bio u šansi, ali ovo definitivno nije njegov dan, jer je matirao Kurtou i prebacio ga, ali je lopta otišla pored leve stative.
74' GOOOOOOOL!
Bombaaaaaaa!

Bernardo Silva pogađa na fantastičan način, dok su svi praktično stali.

Zinčenko je bio fauliran na 17 metara od gola, Kovač se spremio da svira faul, ali ga je preduhitrio Silva koji je pogodio bliže rašlje gola Kurtoe i šokirao sve u ekipi Reala, odnosno, doneo delirijum na stadionu.
68' Laport u šansi
U svojevrsnoj ediciji "totalnog fudbala", jer je on započeo akciju i bio u veoma ozbiljnoj prilici da je završi posle dodavana Zinčenka.
63' Kao da i jedni i drugi sada dolaze do daha
Za nijansu je opao ritam, a kada to kažemo, opet je veći intenzitet od 70 odsto utakmica odigranih ove sezone.

Siti konstantno vrši visoki presing na igrače Reala i ne odustaje od toga, dok Real ponovo ima zadovoljavajućih -1 pred revanš u Madridu za osam dana.
55' GOOOOOOOL!
Vinisijus je pobegao svima, kao na igrici!

I rutinski završio solo prodor koji je krenuo sa sopstvene polovine.

Neverovatan meč na "Etihadu"!
53' GOOOOOOL!
Foden konačno pogađa mrežu!

Kad nije mogao nogom, uspeo je glavom.
47' Neverovatan promašaj Mareza, pa onda i Fodena!
Marez je pobegao odbrani Reala i pogodio stativu, a na odbitak je natrčao Foden.

Međutim, pogodio je Karvahala na gol-liniji.
Nastavljena je utakmica!
Nadamo se istom ritmu kao i u prvih 46 minuta.
Kraj prvog poluvremena na "Etihadu"
Fantastičnih 45 minuta, tri gola i još bar toliko prilika na obe strane.

Imamo otvoren meč i poziv da tako bude i u nastavku.
Još minut nadoknade u prvom delu meča
Pokušaj Kevina De Brujnea iz slobodnog udarca je izblokiran od strane živog zida.
42' Siti nastavlja da napada
Ponovo se domaćin vratio na onaj pristup iz prve polovine prvog poluvremena.
36' Siti u problemima, jer Stouns ne može da nastavi meč!
Umesto njega ulazi Fernandinjo, preuzima kapitensku traku i zauzima poziciju desnog beka na kojoj je veoma retko, a možda i nikada nije igrao.

Gvardiola nema drugo rešenje, jer se Kajl Voker povredio protiv Atletiko Madrida u prethodnoj rundi, a Žoao Kanselo ima parne žute kartone.
33' GOOOOOOOL!
Real se vraća iz mrtvih, a to čini, niko drugi nego Karim Benzema.

Njegov 40. gol ove sezone!
31' Zinčenko tuče!
Ali, opet lopta ide pored gola.

Izuzetno dinamična utakmica u ovim momentima.
30' Mogla je da stigne kazna!
Alaba je gađao glavom, ali je za malo bio neprecizan.
29' Foden promašuje zicer!
Druga velika prilika za Mančester siti u razmaku od četiri minuta.

Lopta je otišla malo pored desne stative, a Kurtoa je već bio savladan.
24' Stativa Reala
Ali, dosuđen je sa malim zakašnjenjem očigledan ofsajd Vinisijusa.
26' Marez je bio sebičan!
Šutirao je iskosa sa desne strane u situaciji kada je imao saigrača na levoj.

Pogodio je spoljni deo mreže, a Gvardiola je pobesneo na Alžirca.
18' Vinisijus u šansi!
Oduzeo je Real loptu na polovini Sitija, odmah se transformisao u napad, a Dijaš je izblokirao udarac Vinisijusa.

Biće korner za Madriđane.
16' Pritisak Sitija se nastavlja
Bilo je opasno u kaznenom prostoru posle akcije sa leve strane, ali su se "kraljevi" ovog puta nekako odbranili.
11' GOOOOOOOL!
Siti razbija Real, već je 2:0!

Gabrijel Žesus nastavlja svoj fantastičan niz i postiže peti gol u dve utakmice.
8' Posle fantastičnog početka, znatno mirniji nastavak
Sitiju će početno vođstvo odgovarati da smiri igru.
2' GOOOOOOL!
Kakav početak, Siti već vodi!

Strelac je Kevin De Brujne posle odličnog centaršuta Rijada Mareza.

Bilo je dovoljno 95 sekundi za vodeći gol.
Utakmica je počela!
Veoma srdačan pozdrav Pepa Gvardiole i Karla Ančelotija na početku.
Igrači upravo izlaze na teren
Sjajna atmosfera na "Etihadu" i koreografija domaćih navijača sa plavim i belim zastavama.