1/8 finala: Real – PSŽ 3:1, Mančester siti – Sporting 0:0

Fudbaleri Real Madrida eliminisali su Pari Sen Žermen i plasirali se u četvrtfinale Lige šampiona.

Kraj i u Madridu!
Real u četvrtfinalu posle spektakularnog preokreta!
Gotovo je u Mančester
Siti i Sporting su remizirali rezultatom 0:0, kao da se nije ni igralo...
90+1' Mesi je dobio priliku iz slobodnog udarca
Šutirao je sa 22, 23 metra, ali nije bio precizan, na oduševljenje kompletnog stadiona "Santjago Bernabeu".
84' PSŽ je u potpunom nokdaunu!
Real napada posle velikog preokreta i igra se uglavnom na 30 metara od gola Donarume.

Francuzi ne znaju šta ih je snašlo...
78' GOOOOOOOL!
Het-trik Benzeme!

Šta se sada desilo?! Tek što se krenulo sa centra Real je stigao do trećeg gola koji ga vodi dalje!

Sevnula je kontra preko Vinisijusa, Markinjoš je izbacio loptu pravo na nogu Benzeme koji je bio u trku i iz prve je poslao u ćošak gola Donarume za 3:1.
76' GOOOOOOL!
Fantastičan potez Luke Modrića i drugi gol Benzeme!

Hrvat je "podvalio" loptu za napadača, a on "probušio" Donarumu u doneo rezultat za produžetke!
73' Stopostotna šansa za Vinisijusa!
Lopta mu se srećno odbila na nogu, posle još jedne loše intervencije odbrane PSŽ-a, ali je i on bio iznenađen time i poslao je preko prečke.
68' Real nije iskoristio nalet usled izjednačenja
Atmosfera je nekako splasnula vrlo brzo posle gola Benzeme.

Za očekivati je da "kraljevi" pojačaju napade u poslednjih 15-20 minuta, jer im je potreban jedan gol za produžetke.
61' GOOOOOOOL!
Kakav poklon Donarume za Real!

Napravio je početničku grešku i izgubio loptu u svom kaznenom prostoru usled pritiska Benzeme, a u nastavku je upravo Benzema na asistenciju Vinisijusa doneo 1:1.
60' Real ne zna kako da napadne
PSŽ odlično stoji u bloku i čeka kontre preko Mbapea.

Karvahal je sada zaustavio munjevitog Francuza grubim prekršajem za žuti karton.
53' Mbapeu poništen još jedan pogodak
Spektakularnim driblingom je poslao na travu Kurtou, ali je ipak bio u nedozvoljenoj poziciji.
50' Kako vreme bude odmicalo, Real neće imati šta da čeka
Da li je vreme da Luka Jović uđe u igru?
47' Sitiju poništen gol
Siti je zatresao mrežu Sportinga, strelac je Žesus, ali je VAR poništio taj gol zbog ofsajda.
Kraj prvog poluvremena
U Mančesteru kao da se nije ni igralo, Siti je čuvao loptu, čak 65 odsto, ali nije zatresao mrežu Sportinga.

U Madridu PSŽ ima prednost od 1:0, a to je ukupnih 2:0 i mnogo je bliži plasmanu u četvrtfinale.
39' GOOOOOOOL!
Mbape je ponovo koban po Real!

Pravo niotkuda, Nejmar je pasom iz prve izbacio Mbapea na protivničku polovinu.

Videli smo ponovo veliku brzinu napadača PSŽ-a i sjajnu realizaciju šanse u kojoj se našao.
37' Benzema gađa glavom
Kros je sjajno centaršutem pogodio svog napadača, ali je Francuz bio za malo neprecizan.
34' Poništen gol PSŽ-a!
Mbape je bio strelac, ali je prethodno asistent Nuno Mendeš bio u malom ofsajdu.
31' Mesi promašio veliku šansu
Posle sjajne kombinacije po levoj strani sa Nejmarom dobio je priliku da "bocne" loptu preko Kurtoe, ali je Naćo izbio loptu ispred prazne mreže.
24' U Mančesteru je Fil Foden zapretio
Ali je golman Sportinga Adan to odbranio.
25' Kakav udarac Benzeme, još bolja odbrana Donarume
Izvio se mladi golman i zahvaljujući svojoj visini, odnosno, u ovoj situaciji dužini, spasao gol.
22' Nejmar šutira posle lepe kombinacije
Ponovo Tibo Kurtoa brani.
Ni na "Etihadu" nema promene rezultata

EPA-EFE/PETER POWELL

EPA-EFE/Sergio Perez
8' Sjajna kontra preko Mbapea
Brzonogi napadač je pobegao, ali previše u stranu i Kurtoa je ukrotio njegov udarac.
12' Udarac Karvahala sa distance
Ali vrlo neprecizan.
5' Real je nešto bolje otvorio meč
Pre svega agresivnije ka golu rivala, a prvi napadi idu po levoj strani gde je Vinisijus Žunior.
1' Odmah na startu pauza
Zbog povrede Militaa koji je ostao bez vazduha posle sudara sa saigračem Tonijem Krosom.