1/8 finala: Liverpul – Inter 0:1, Bajern – Salcburg 7:1

Fudbaleri Bajerna pobedili su Salcburg sa 7:1 (4:0), dok je Inter kao gost pobedio Liverpul sa 1:0 (0:0).

Kraj i na Enfildu!
Završen je meč Liverpula i Intera.

Italijani su prekinuli niz Liverpula od godinu dana bez poraza kod kuće, alu alaba je to uteha Italijanima, jer Liverpul ide u četvrtfinale.

Da nije isključen Sančes odmah posle gola Martinesa, ko zna kako bi bilo, ovako raduju se Englezi.
90+2' Izblokiran Dijas
Luis Diaz je imao priliku na Enfilu, ali je izblokiran.
Kraj meča u Minhenu!
Bajern je završio posao oko plasmana u četvrtfinale. Velkikih 7:1 protiv Salcburga, ukupno 8:2 u ovom dvomeču.
Šesti gol Bajerna
85' Gooooool!
Bajern ne staje!

Levandovski petom proigrava Liroja Sanea, oštar udarac sa desetak metara iskosa sa leve strane, neodbranjivo, 7:1.

Katastrofa Salcburga.
83' Gooooool!
Ponovo Tomas Miler! Vodi Bajern sa 6:1!

Dupli pas sa Saneom, iskusni napadač Bajerna rutinski trese mrežu sa desetak metara.
76' Neće Salaha, opet stativa!
Malerozan je ponovo Mohamed Salah.

Odlično je reagovao na ubačenu loptu sa leve strane, sa sedam-osam metara, pogodio je desnu stativu!
Pogodak Salcburga za 5:1
Gol Intera
71' Goooool!
Konačno pogodak i za Salcburg.

Neoprezna odbrana Bajerna, Mauric Kjergor je pogodio sa desetak metara, 5:1.
63' Sančes isključen!
Aleksis Sančes, nepun minut posle vodećeg gola mora u svlačionicu.

Neoprezan start, imao je jedan žuti karton, otvorenom nogom je statovao na Fabinja, nema dileme za sudiju Lahoza.
62' Gooooool!
Inter vodi! Strelac je Lautaro Martines!

Akciju po levoj strani, završio je na najbolji način. Šut sa 18 metara, lopta je završila u levim rašljama!
59' I Lautaro promašuje!
Nova prilika za Italijane!

Sada je Lautaro Martines bio na 15 metara, imao je otvoren šut, ali je bio neprecizan, lopta je otišla kraj desne stative gola Liverpula.
59' Čalhanoglu - blokiran!
Dobar napad igrača Intera, Hakan Čalhanoglu je pokušao sa 13 metara, ali ga je Matip izblokirao.
63' Ništa od penala za Salcburg
Uzalud traže igrači Salcburga penal, sudija Klemon Turpan odmahuje rukom...
Gol Tomasa Milera
Pritisak Liverpula
Iako imaju prednost iz prvog meča, igrači Liverpula sada kidišu ka golu Intera.
52' Stativa!
Salah je imao priliku za Liverpul, pogodio je stativu!

Handanović nije dobro izbio loptu, do nje je došao Egipćanin, pravo je čudo kako nije pogodio!
54' Gooooool!
Bajern vodi 5:0, strelac je Tomas Miler! Prihvatio je loptu na ivici kaznenog prostora, krenuo korak dva i iz okreta pogodio levi donji ugao.

Njegov 51. gol u Ligi šampiona na 132. utakmici.
Počelo i na Enfildu
Stefanb de Fraj je napustio teren u timu Intera, a igraće Danilo D'Ambrosio.
Tri izmene u Minhenu
U poluvremenu, tri izmene u timovima Bajerna i Salcburga.

Kod Bavaraca, umesto Serža Gnabrija na terenu je Baouna Sar.

U timu Salcburga izašli su Umar Sole i Nikolas Sivald, a ušli Kamil Kvjatkovski i Luka Sučić.
Poluvreme i na Enfildu
Taj pokušaj defanzivca Liverpula, bio je ujedno i poslednji dodir sa loptom u prvom poluvremenu. Nema golova na Enfildu.
45+7 Pokušaj Arnolda...
Prekid za Liverpul u nadoknadi, pokušao je Aleksander-Arnold, ali je promašio za nekih metar...
Poluvreme u Minhenu
Bajern je praktično završio posao još u prvih 45 minuta. Na odmor odlaze sa ogromnih 4:0.

U Liverpulu se igra pet minuta nadoknade prvog dela.
40' Inter nedorečen
Igrači Intera dolaze do kaznenog prostora, ali fali završnica. Ovako neće uspeti da naude odbrani Liverpula.
Gol Gnabrija za 4:0
31' Gooooool!
Bajern vodi sa 4:0!

Serž Gnabri je pratio sve kako treba, reagovao na odbijenu loptu, šutirao iskosa sa desne strane i tu nije bilo spasa.

Ogromna prednost prvaka Nemačke.
31' Stativa, sreća za Inter!
Velika šansa za Liverpul!

Aleksanader-Arnold je centrirao sa desne strane, Matip je zahvatio loptu glavom, pogodio je prečku!

Posle kornera, nova šansa, Van Dajk je pokušao glavom, ali je Škrinjar spasao gol, lopta odlazi u korner!
27' Nekom je pozlilo na tribinama u Liverpulu
Meč je par minuta u prekidu, nekom je pozlilo na tribinama, nadajmo se da će sve biti u redu.
Poljak je uvek na pravom mestu!
Drugi gol super Levandovskog!
23' Gooooool!
Het-trik Levandovskog!

Sjajno ja pratio akciju, uspeo da reaguje u sendviču između golmana i jednog igrača Salcburga, lopta se odbila u mrežu i to je ogromnih 3:0 za Bavarce!
21' Goooool! Opet Levandovski!
Još jednom je precizan sa bele tačke!
20' Novi penal za Bajern!
15' Nojer se istakao
Nikolas Sivald je pokušao sa 16 metara, tukao je pod prečku, ali Nojer sjajno brani, ostaje 1:0 u Minhenu.
Gol Levandovskog
Kakav strelac!
Levandovski sedmu uzastopnu sezonu uspeva da postigne 40 i više golova!
12' Goooooool! Bajern vodi!
Levandovski je bio siguran sa 11 metara, poslao je loptu u desni donji ugao gola Salcburga.
11' Penal za Bajern!
Levandovski je srušen pred golom, Klemon Turpan je pokazao na penal....
7' Dobar napad Intera
Brz napad Intera: Perišić je centrirao, lopta se odbila do Damfrisa koji šutira sa 16 metara, ali pravo u ruke Alisona.
4' Jak tempo na Enfildu
Žestok start na stadionu Liverpula. Liverpul vrši presing visoko na polovini rivala, ali se Italijani uzdaju u brze kontre.

Videćemo ko će biti uspešniji.
2' Levandovski već preti
Pokušao je Robert Levandovski na meču u Minhenu, ali je golman Salcburga bio siguran.
Mečevi su počeli!
Utakmice kreću za koji minut...
Sve je spremno na oba stadiona.

Na "Enfildu" se čuju zvuci popularne himne "You'll never walk alone"....
Enfild je spreman za utakmicu
Zanimljiv podatak i za Bajern
Maneov jubilej
Sadio Mane je prvi fudbaler iz Senegala koji će ubeležiti 50. nastup u Ligi šampiona.

On je šesti igrač "crvenih" sa 50+ nastupa u elitnom takmičenju UEFA.