1/8 finala, Atletiko M. – M. Junajted 1:1 , Benfika – Ajaks 2:2

Fudbaleri Atletiko Madrida odigrali su nerešeno, 1:1, sa Mančester junajtedom u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

KRAJ
90' Nadoknada vremena
Malo je još ostalo da se igra.
86' Prečka
Grizman je imao veliku priliku, ali je pogodio prečku! Centimetri su delili Atletiko od vođstva
80' Goooooooooooooool
Elanga! Mančester junajted je izjednačio, napadač engleskog tima je loptu po zemlji poslao pored Jana Oblaka
79' Ronaldo izvodi slobodan udarac
Ovo je bila lepa prilika za Junajted, ali Kristijano Ronaldo šutira preko gola...
73' Goooooooooooooool
Bio je to odličan udarac sa velike udaljenosti i odbrana golmana Ajaksa, ali lopta se odbija na peterac gde je Jaremčuk dočekuje i šalje u mrežu za novo poravnanje, 2:2
69' Benfika tražila penal
Fudbaleri Benfike smatraju da su zaslužili jedanaesterac i da je lopta pogodila jednog od igrača Ajaksa u ruku, ali VAR soba poručuje da penala nema
65' Mnogo kartona
Uzavrela atmosfera na Vanda Metropolitanu.

Prvo je Reinaldo u 63. minutu zbog neprimerene reakcije zaradio karton, a onda i Rašford zbog oštrog faula.

Za sada smo videli pet žutih kartona, a u međuvremenu Matić menja Pogbu.
60' Junajted vrši pritisak
Imali su gosti nekoliko vrlo opasnih akcija. Uglavnom kreće sa desnog boka opasni napad Mančestera, ali se Atletiko odlično brani.

Sada su Rašford i Bruno mogli mnogo, ali je egzekucija izostala.

Korea je imao veliku priliku koju ne koristi i ostaje 1:0 za Atletiko Madrid.

55' Tadić preti
Dušan Tadić je probao sa malo veće udaljenosti, ali lopta ide malo pored gola.
50' Žuti karton
Luk Šo je "požuteo" zbog oštrog starta nad Vrsaljkom
46' Počelo je drugo poluvreme
Mančester junajted je prvo poluvreme završio bez šuta u okvir gola, a verovali ili ne imali su ukupno samo dva šuta.

Posed lopte je bio na njihovoj strani, 67 odsto, ali je mnogo bolji bio Atletiko, konkretniji i u 44. minutu umalo poveo sa 2:0
45' Veliki promašaj
Šutirao je Alvares i pogodio stativu. Odbila se lopta do Sebastijana Alea, gol je ostao nečuvan, ali se centarfor Ajaksa nije snašao. Ostao je zatečen, nije dobro poklopio loptu i promašio.
44' Prečka!
Vrsaljko pogodio prečku iz šesnaesterca. Nespremna odbrana Junajteda je sada imala mnogo, mnogo sreće.

Lodi proigrava Ereru, on centrira i glavom Vrsaljko probava i pogađa prvo zemlju, pa prečku
40' Još pet minuta
Mančester junajted se muči na Vanda Metropolitanu.

Defintivno je Atletiko Madrid bio bolji protivnik u prvom poluvremenu i zasluženo vodi golom Feliksa, ali je Lodi pre nekih 5,6 minuta imao solidan pokušaj i lopta je završila na spoljnom delu mreže.
30' Slobodan udarac u opasnoj zoni
Odmah ispred kaznenog prostora je oboren Lodi posle pasa Kondogbije koji je faktički oteo loptu Junajtedu

Ništa od toga.
29' Goooooooooooooool
Kakav preokret situacije na terenu. Ale posle autogola donosi novo vođstvo Ajaksu!
26' Gooooooooool
Izjednačenje u Lisabonu!

U 26. minutu je Ale postigao autogol i sada je nerešeno,1 :1
18' Goooooooooooool
Ajaks vodi! Dušan Tadić je strelac za holandsku ekipu.

Sjajan se fudbal igra na La Lužu, napadale su obe ekipe, a Dušan Tadić prvi naterao Benfiku da kapitulira
14' Pritisak domaćih
Atletiko Madrid je prosto pregazio Mančester junajted na početku ove utakmice. Konstantno ih pritiskaju i napadaju i deluje kao da ekipi Čola Simeonea nije dovoljno što vode 1:0
7' Goooooooooooooool
Žoao Feliks!

Nemoćan je bio De Hea, pošto je centaršut i to oštri centaršut u gol sproveo Feliks uz pomoć leve stative, pa Atletiko Madrid vodi rezultatom 1:0 već od sedmog minuta.
3' Velika šansa
Atletiko Madrid je umalo poveo, pokušaj se piše Kondgobiji, ali je tom prilikom uspeo da povredi jednog od igrača Junateda.

Srećom, ništa ozbiljnije i Fred se vraća.
1' Počele su utakmice
Nekoliko momenata ranije su krenuli fudbaleri Ajaksa i Benfike, a uprvo su sa centra pošli i fudbaleri Junajteda i Atletiko Madrida.

Neka bolji pobedi.
Kristijano Ronaldo je Atletikova noćna mora
Obožava Kristijano Ronaldo da igra protiv madridskog Atletika. Na 35 utakmica Jorgandžijama je dao neverovatnih 25 golova i jedini tim kome je više puta tresao mrežu je Sevilja.
Suares sa klupe, Tadić napada Benfiku
Čolo Simeone ostavio je na klupi Luisa Suaresa, a na drugom stadionu vidimo da će Dušan Tadić biti u startnih 11.

Odbrana Benfike biće na velikim mukama da zaustavi Sebastijena Alea, najboljeg strelca Lige šampiona u grupnoj fazi sa 10 golova, i Dušana Tadića.
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti poslednje dve utakmice prvog kola osmine finala Lige šampiona