1/8 finala: PSŽ – Real 1:0 (0:0), Sporting – Mančester siti 0:5 (0:4)

Fudbaleri Pari Sen Žermena pobedili su Real Madrid 1:0 u Parizu, dok je Mančester siti deklasirao Sporting u Lisabonu 5:0 u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.

Kraj utakmice!
PSŽ je pobedio Real 1:0, dok je Mančester siti deklasirao Sporting u Lisabonu 5:0.
Mbapeeeeee!
U četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Sve je sam uradio Kilijan Mbape, prošao kroz dvojicu i matirao Kurtou.

1:0!
Igraće se još četiri minuta
87' Nejmar u šansi
Proigrao ga je Mesi, ali je bio previše u uglu, pokušao je da "bocne", ali nije uspeo da savlada Kurtou.
Još pet minuta do kraja regularnog dela
Mirniji deo utakmice. Igra se uglavnom na sredini terena.
77' Mbape – opet blizu
"Izmešao" je Krosa, lepo gađao sa strane, ali lopta neće u gol....
76' Mesi pored gola iz slobodnog udarca
Nejmar je bio u nezadrživom solo prodoru i oboren je na nekih 20 metara od gola.

Mesi je šutirao pored "živog zida", ali pored gola.
73' Nejmar na terenu!
Zamenio je Di Mariju oporavljeni Brazilac.

Poslednji put je igrao prošlog novembra.

Može li da reši meč?
Mesijev loš penal
Ovako je Karvahal oborio Mbapea

EPA-EFE/Ian Langsdon
62' Kurtoa odbranio penal Mesiju!
Svemoguć je Kurtoa večeras na Parku prinčeva.

Pročitao je Mesija i odbranio mu udarac sa "bele tačke".

Ostaje 0:0.
Petarda u Lisabonu, Sterling se upisao
61' Penal za PSŽ!
Mbape je po ko zna koji put probio Karvahala i primorao ga da sruši u kaznenom prostoru.

Penal za PSŽ.
52' Strahovit pritisak Parižana
Real ne može da pređe pola terena.

Kurtoa je odbranio još tri udarca u samo 60 sekundi, poslednji Mesiju.
Het-trik Bernarda – 0:5!
50' Kurtoa sprečio vođstvo Reala!
Snažno je šutirao Mbape, ali je belgijski golman odbranio još jedan njegov udarac.

Čak i mnogo težoi nego što je bio zicer iz 18. minuta.
49' Miran i početak drugog dela
Isto kao i nekih 25 minuta u prvom.

Čekaju se greške rivala, ali ih nema.
Počelo je drugo poluvreme

EPA-EFE/Yoan Valat
Poluvreme
Nema golova u Parizu, PSŽ je bio mnogo bolji rival, ali nije materijalizovao dve šanse.

U Lisabonu, Mančester siti uništava Sporting – 4:0.
45+1 Prvi udarac Reala
Kazemiro je glavom pokušao posle kornera, ali pored gola.

To je bio tek prvi udarac kraljevskog kluba.
Debakl Sportinga – novi gol Bernarda za 0:4!
35' Kazemiro ne igra revanš
Zbog oštrog starta dobio je žuti karton i ispao iz konkurencije za revanš u Madridu.

Real će biti oslabljen.
Siti ne staje – Foden strelac trećeg gola
Promašaj Di Marije

EPA-EFE/Christophe Petit Tesson
23' Mendeš hteo da iznenadi Kurtou
Iskosa, sa leve strane, gađao je bliži ugao, ali se nije dao belgijski golman.
Mbape promašio zicer
Izbacio ga je Mesi u idealnu poziciju, ali je Kurtoa odbranio.
Golčina Bernarda Silve – 0:2!
15' Pritisak PSŽ-a
Real ne može da dođe do daha, lopta je sve vreme kod domaćina i pokušava da probije bedem rivala.

Za sada se Madriđani dobro brane, ali nikako da se povežu.
12' Mbape muči Karvahala
Od samog početka španski desni bek ima problema sa izvesno budućnim saigračem, jer će Mbape na leto u Madrid.

Već dva puta ga je probio, ali se Real odbranio, za razliku od promašaja Di Marije.
Siti već vodi u Lisabonu – Marez!

5' Kakva šansa za Parižane!
Mbape je slomio Karvahala više puta i centrirao u peterac, a tamo je Di Marija bio u sjajnoj šansi.

Međutim, prebacio je gol i propustio da PSŽ-u donese vođstvo.
Bučna atmosfera na Parku prinčeva
Veta u leđa domaćinu i zvižduci za goste iz Madrida.

Naravno, krcat stadion.
Počeo je meč
Sa centra su krenuli igrači Reala.
Fudbaleri izlaze na teren
Bakljada na tribinama u trenutku dok svira himna Lige šampiona.
Mesi voli duele sa Realom

Benzema – glavna pretnja po "svece"

Tribine Parka prinčeva

Postave Sportinga i Sitija
Siti izveo najjačih 11
Sportingova postava
A sad ono pravo: Ko će podići "ušati" trofej?
Za koga mislite da je najveći favorit? Pišite nam u komentarima...
Nejmar u timu posle tri meseca!
Brazilac će početi sa klupe, ali je prvi put u ekipi posle povrede u novembru.

U idealnom trenutku za "svece".

"Još nije spreman za ceo meč, ali dobiće neke minute", najavio je predsednik Naser Al Kalifi.