5. kolo: Mančester siti – PSŽ 2:1 (0:0)

Fudbaleri Mančester sitija nadigrali su Pari Sen Žermen na "Etihadu" i pobedom rezultatom 2:1 (0:0) obezbedili prvo mesto u grupi A Lige šampiona.

Pred nama je šest poslednjih utakmica 5. kola Lige šampiona, a akcenat će biti na derbiju u Mančesteru između Sitija i PSŽ-a.

Budite uz B92.net!
Kraj 5. kola Lige šampiona!
Dobili smo rasplete u grupama A, C i D, dok će u grupi B biti velika drama u poslednjoj rundi.
90+3' Dortmund stiže do utešnog pogotka
Donijel Malen je strelac, ali tek toliko da skine nulu sa semafora.

Borusija će morati da se preseli u Ligu Evrope.
90+3' Lajpcig stavlja pečat
Nkunku stiže do svog drugog gola za konačnih 5:0.
87' Milan vodi u Madridu!
Jedno od većih iznenađenja večeri je na pomolu.

Strelac je Žunior Mesijas, i to glavom!
81' Dortmund se raspao!
Sporting stiže do 3:0, a strelac je Poro.
76' Novi sjajan gol Sitija, za preokret!
Još jednom su na sličan način "građani" izigrali igrače PSŽ-a!

Još jedna dijagonala preko cele odbrane, Bernardo Silva spušta za Gabrijela Žesusa, a on kažnjava veliki promašaj Nejmara od samo 100-ak sekundi ranije.
74' Kakvu šansu je propustio Nejmar!
Fantastično je iskombinovao na malom prostoru, dobio čist zicer, ali je promašio.
70' Salah duplira prednost Liverpula
Iako "crvenima" ništa ne znači ovaj meč, najverovatnije će sačuvati maksimalan učinak posle pet kola.

EPA-EFE/Peter Powell
63' Izjednačenje na "Etihadu"!
Prelepu loptu na desnu stranu preko cele odbrane poslao je Rodri za Kajla Vokera.

On je iz prve u letu prebacio u petarac gde je prošla nekoliko igrača i došla do Sterlinga, koji ju je krajnjim naporom smestio u mrežu.

Ovo je trenutno borba za prvo mesto, jer je jasno da će oba tima proći dalje, pošto Lajpcig vodi protiv Klub Briža rezultatom 4:0.

56' Real rešava meč u Tiraspolju
Karim Benzema donosi 3:0 "kraljevskom klubu" protiv Šerifa.
52' Liverpul vodi protiv Porta
Tijago Alkantara je postigao gol kom se raduju i navijači Atletiko Madrida.
50' Vodi PSŽ!
Sjajnu akciju golom je krunisao Kilijan Mbape!

Loptu je u kazneni prostor poslao Lionel Mesi, ali je zakačila jednog igrača Sitija, pa mu se ne piše asistencija.
45+1' Lajpcig ide na 4:0!
Drugi gol Emila Forsberga.
45+2' Real duplira prednost u Tiraspolju
Strelac je Toni Kros.
Poluvreme na svih šest utakmica!
Probudili su se strelci na određenim utakmicama u finišu, ali očekujemo mnogo više uzbuđenja u drugom poluvremenu.
43' Najbolja šansa za PSŽ!
Nejmar za Mbapea i očajna realizacija velike prilike za "svece".
39' Gonkalveš izbacuje Dortmund, za sada!
Sporting vodi 2:0 u Lisabonu.
40' Liverpulu poništen gol!
Mane je bio strelac, ali VAR je bio neumoljiv...
Mesi je provukao loptu kroz noge Sterlingu
34' Navas sjajno brani udarac Mareza
Puno prilika propustio je Mančester siti do sada...
33' Gindogan pogađa stativu!
Milimetri su nedostajali za gol na "Etihadu".
31' Evo i Reala!
Kad napadači nisu uspeli, Alaba je probio odbranu Šerifa golom iz slobodnog udarca.
30' Evo gola u Lisabonu!
Gonkalveš postiže vodeći gol za Sporting protiv Dortmunda.
27' Siti propušta novu šansu
Zinčenko je izblokiran.
27' Lajpcig nastavlja!
Jedini ove večeri postiže golove.

Upisao se i Andre Silva za 3:0!
23' Strelci, gde ste?
Posle prve polovine prvih poluvremena na šest utakmica, videli smo samo dva pogotka i to od strane jedne ekipe.

Neočekivano mali broj golova širom Evrope, za sada.
18' Još jednu loptu sa gol-linije vade igrači PSŽ-a
Ovog puta Hakimi posle sjajnog šuta Rijada Mareza.
17' Lajpcig je silan na startu!
I dalje je vrlo mirno širom Evrope, osim u Brižu gde Lajpcig melje od starta.

Emil Forsberg je povisio na 2:0, golom iz penala.
12' Evo prvog gola ove večeri!
Lajpcig je poveo u Brižu.

Strelac je Nkunku.
10' Još čekamo prvi gol u poslednjih šest utakmica 5. kola.
5' Kimpembe izbio loptu sa gol-linije
Rodrigo je šutirao glavom, ali je štoper PSŽ-a bio brži od lopte.