5. kolo: Bešiktaš – Ajaks 1:2, Inter – Šahtjor 2:0

Fudbaleri Ajaksa su nastavili sa briljantnim partijama u Ligi šampiona i upisali su peti trijumf u isto toliko odigranih rundi.

U prve dve utakmice dana u Ligi šampiona, pratićemo dešavanja iz Istanbula i Milana.
Kraj utakmica u Istanbulu i Milanu!
Ajaks i Inter su uspešno i vrlo iskusno priveli utakmice kraju nakon stečenih prednosti i ispunili cilj.

"Kopljanici" su overili prvo mesto u grupi C, dok je Inter sada veoma blizu plasmana u osminu finala posle punih 10 godina.
90' Stefano Sensi je imao zicer za Inter
Ali, Trubin je odbranio i ovaj pokušaj.
82' Zicer za Šahtjor!
Dodo se našao u šansi, savladao je Handanovića i pogodio unutrašnju stativu.

Nije imao sreće ni da se lopta odbije u gol.

Milimetri su delili goste od pogotka...
80' Bondarenko blizu gola za Šahtjor
Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prošla tik pored desne stative.
69' GOOOOOOL!
Ajaks preokreće rezultat, baš kao i u Dortmundu u prethodnom kolu.

Ponovo je strelac Ale, a prethodno je Tadić izveo slobodan udarac i proigrao Martinesa koji je šutirao, a na putu ka golu se našao Ale i drugi put se upisao na semafor.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI
67' GOOOOOL!
Raspucao se Edin Džeko!

Ivan Perišić je probio po levoj strani, pronašao Džeka na drugoj stativi potpuno usamljenog i on je zakucao loptu u mrežu.
62' GOOOOOL!
Konačno gol Intera!

Edin Džeko je zakucao loptu u mrežu posle kontre i udarca sa ivice kaznenog prostora.
57' Poništen gol Interu!
Lopta iz auta na Ranokiju, potom je stigla na drugu stranu do Lautara Martinesa koji je efektno šutirao i zatresao mrežu.

Međutim, prilikom duela sa Matvijenkom je napravio prekršaj i Hategan je poništio gol posle asistencija VAR sistema.
54' GOOOOOL!
Školska akcija "kopljanika" za 1:1.

Martines za Taljafika, on za Alea i usledila je laka egzekucija.
51' Sjajan udarac Berhuisa sa oko 20 metara
Veoma snažno, ali pravo u Gunoha.
Nastavljene su utakmice

EPA-EFE/ERDEM SAHIN
Poluvreme u Istanbulu i Milanu
Iznenađujuće, samo jedan pogodak na dve utakmice.

Nadamo se da će ih biti u nastavku mnogo više.

Ostanite uz B92.net!
42' Onana spasava Ajaks!
Kajl Larin se našao u situaciji jedan na jedan sa Onanom, ali je golman Ajaksa bio uspešniji.
34' Velika šansa za Bešiktaš!
Aleš Tešeira je šutirao za malo pored leve stative.
36' Strašna prilika i za Lautara Martinesa!
Ponovo Trubin brani!

Previše šansi je propustio Inter...
36' Velika greška Trubina, ali je Džeko ne koristi
Očajan udarac napadača Intera.

25' Džeko u velikoj šansi!
Ali maestralno je reagovao Anatolij Trubin.
27' Nova odbrana Trubina
Golman Šahtjora odbranio je novi udarac Edina Džeka.
29' Ajaks je mnogo ofanzivniji nakon primljenog gola
Žele Tadić i drugovi što je pre moguće da izjednače.
25' Velika prilika za Tadića!
Montero se obrukao, a Tadić našao u velikoj šansi koju je ipak ukrotio golman Bešiktaša.
22' GOOOOOL!
Bešiktaš vodi protiv Ajaksa, strelac je Rašid Gezal sa 11 metara!
21' Penal za Bešiktaš!
Mazraui je igrao rukom u sopstvenom petercu i sudija je posle VAR asistencije dodelio jedanaesterac za domaće.
Andre Onana na golu Ajaksa posle duge pauze

13' Neres propušta šansu za Ajaks
Uputio je udarac koji je otišao pored leve stative.
12' Velika šansa za Inter!
Nikolo Barela se našao u šansi tu negde oko "penaltika", ali je nekontrolisao poslao loptu preko gola.

Najbolja šansa u dosadašnjem toku meča na "Meaci".
10' Generalno mirni počeci u oba susreta
Bez previše događanja u uvodnih 10 minuta.
6' Prvo uzbuđenje u Istanbulu
Ajaks je bio u prilici, tačnije, Taljafiko, ali bez promene rezultata.