1/2 finale: M. Siti – PSŽ 2:0 (1:0)

Fudbaleri Mančester sitija eliminisali su Pari Sen Žermen u polufinalu Lige šampiona ukupnim rezultatom 4:1.

Zajedno ćemo ispratiti revanš meč polufinala Lige šampiona između Sitija i PSŽ-a.

"Građani" imaju prednost iz prvog meča (2:1), a sudija na "Etihadu" biće Holanđanin Bjorn Kujpers.
KRAJ
Siti je ukupnim rezultatom 4:1 izbacio Pari Sen Žermen iz Lige šampiona.
90+ Dva minuta nadoknade
86' Na terenu je i Aguero
82' Prve izmene Gvardiole
Sterling i Žezus menjaju De Brujnea i Silvu.
78' Stativa
Stativa se isprečila Fodenu.
Zbog ovoga je Di Marija dobio crveni
75' Izmene
Danilo i Dagba menjaju Paredesa i Florencija.
69' Crveni karton
Direktan za Di Mariju.

Naseo je Argentinac na provokaciju Fernandinja i namerno ga nagazio zbog čega je dobio isključenje.
Opet Marez
63' Gooool
Kakva kontra Sitija po levoj strani. Dobra saradnja Fodena i De Brujnea, a onda i ubačaj engleskog veznjaka na drugu stativu.

Tamo Marezu nije bilo teško da savlada Navas, po treći put u ova dva meča.

EPA
62' Izmene
Ken i Draksler umesto Ikardija i Erere.
61' Erera atraktivno
Zanimljiv pokušaj Erere sa ivice kaznenog prostora, ali njegov udarac je izblokiran od strane Dijaša.
55' Zakuvalo se
Udarac Fodena na jednoj i šansa Nejmara na drugoj strani,
54' Ipak ofsajd
Foden je imao zicer koji je promašio.

Spasao ga je pomoćni sudija, koji je signalizirao ofsajd.
46' Počelo II poluvreme
Bez promena u sastavima.
POLUVREME
Poništen penal za PSŽ, potom gol Mareza, a onda i prečka Markinjosa. To je obeležilo prvih 45 minuta utakmice.

Siti ima ukupnu prednost od 3:1 i bliži je finalu.
45+2' Silva blizu gola
Bernardo Silva je šutira iskosa, ali je lopta na putu do gola promenila pravac i skrenula pored stative u korner.
45+ Tri minuta nadoknade

EPA
36' Erera zapretio
Udarac je završio preko prečke.

Pravo u šipku koja pridržava mrežu.
30' Pokušaj De Brujnea
Gađao je sa dvadesetak metara drugi ugao Navasovog gola, ali je bio neprecizan.
23' Žuti karton
Dobio ga je Ander Erera zbog reakcije nakon faula Bernarda Silve.

Ušao je u sukob sa Gindoanom, pa mu je Kujpers pokazao karton.
Šansa za PSŽ
19' Bilo je blizu...
Neoprezan je bio Bernardo Silva, Ederson nije bio na golu, a Di Marija je iz daljine umalo postigao gol nakon ukradene lopte.
17' Prečka!
Markinjosu je malo falilo da glavom savlada zemljaka Edersona.

Lopta je završila na prečki.
16' Šut Nejmara
Iz slobodnog udarca. Lopta je od živog zida završila u korneru.
Gol Mareza
11' Gooool
Sjajna dugačka lopta Edersona za Zinčenka, koji je na povratnu vratio loptu De Brujneu.

Njegov udarac je izblokira, ali je zato na drugoj stativi naleteo Marez i prevario Kimpembea i Navasa, 1:0.
7' VAR poništio penal
Posle centaršuta Dialoa, lopta je pogodila Zinčenka u rame.

Kujpers je gledao VAR i poništio penal.
6' Inicijativa PSŽ-a na startu
Gosti su evidentno motivisani da što pre stignu do gola.

Nije bilo velikih šansi, ali je lopta konstantno oko kaznenog prostora Sitija.
1' Utakmica je počela
Sa centra su krenuli gosti, koji napadaju sa leve na desnu stranu.