1/2 finale: PSŽ – Mančester siti 1:2 (1:0)

Fudbaleri Mančester sitija ostvarili su trijumf u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena u gostima – 2:1 (0:1).

Zajedno ćemo ispratiti dešavanja sa "Parka prinčeva" u prvom meču polufinala Lige šampiona između Pari Sen Žermena i Mančester sitija.
Kraj!
Siti je mnogo bliži finalu!

Revanš se igra sledećeg utorka u Mančesteru.
Igraće se još četiri minuta nadoknade.
85' Sada je De Brujne oštro startovao
Đonom na zglob rivala, ali Brih mu pokazuje "samo" žuti karton.
87' Opet je Foden u prilici
Ali, opet pravo u Navasa.
82' E, sada Mančester siti radi ono što najbolje ume
Zapravo, ono što su radili u većem delu susreta, samo što sada imaju ogromnu prednost i u rezultatu i brojčano.
77' Crveni karton!
Gej je žestoko startovao na Bernardu Silvi.

Feliks Brih mu je sasvim zasluženo pokazao direktan crveni karton.

Kako se samo raspao u paramparčad tim Pari Sen Žermena...
71' GOOOOOL!
Veliki preokret u Parizu!

Sjajan gol Rijada Mareza iz slobodnog udarca.

Dva gola Sitija za samo sedam minuta, a do tada je sve bilo u rukama PSŽ-a.
64' GOOOOOL!
Izjednačenje, i to iz jedne od najbezazlanijih situacija.

De Brujne je, praktično, iz nehata izjednačio.

Centrirao je u kazneni prostor, niko nije zahvatio loptu, Navas je loše procenio i ona je završila u mreži.
63' Opasan napad Sitija
Voker je protrčao iza leđa odbrane, centrirao na peterac, ali je Markinjoš intervenisao.
61' Uh, kakav potez De Brujnea!
Pokušao je "makazicama", ali je lopta otišla za malo preko prečke.

Da je išla malo niže, bio bi to spektakularan pogodak.
56' Mbape je zalomio odbranu Sitija
Pokušao je da pronađe Veratija na petercu, ali je za malo promašio saigrača.

Italijan bi imao prazan gol pred sobom...
Džejms Medison i Džek Griliš dive se igri Nejmara ove večeri
50' Ista slika i u nastavku meča
Siti i dalje ima loptu, ali bez prave šanse i izgrađene akcije.

Gvardiola još uvek ništa nije menjao.

Utisak je da mu nedostaje klasičan napadač koji bi raširio linije tima PSŽ-a
Počelo je drugo poluvreme
Nejmar je izašao na teren sa uvijenim laktom, što je posledica udarca koji je dobio u finišu prvog dela.
Kraj prvog poluvremena
PSŽ apsolutno zasluženo vodi, Siti je bio neočekivano nemoćan u prvih 45 minuta, uprkos većem posedu lopte.
42' Najbolja šansa za Mančester siti
Oduzeli su gosti loptu PSŽ-u ispred njegovog kaznenog prostora, otvorio se veliki prostor za Fila Fodena, ali je mladi as Sitija šutirao pravo u Kejlora Navasa.
Markinjoš – igrač za velike utakmice
PSŽ je dobio 8 prethodnih mečeva kada je Markinjoš dao gol.
31' Rasplamsala se borba
Nekoliko vrlo grubih startova sa obe strane.

Igra se i lepo, ali i vrlo čvrsto.
34' Period igre kad PSŽ opasno pritiska
Tehnički domaći igrači deluju neverovatno dobro, svaki potez je prava fudbalska poezija!
28' PSŽ je jako opasan iz prekida!
Nejmar je izveo korner sa leve strane, veliku šansu sada je imao Paredes, ali je za malo promašio.
25' Ponovo Siti ima kontrolu
Ali, to Englezima nije vredelo ni na početku, jer je nekoliko minuta inicijative bilo dovoljno PSŽ-u da povede.
21' Prva prilika za Siti
Dugu loptu je Bernardo Silva nekako skrenuo ka golu, ali je bliži ugao zaštitio Navas i izbio loptu u korner.
15' GOOOOOL!
PSŽ vodi!

Strelac je Markinjoš, i to glavom posle sjajnog kornera Anhela di Marije sa desne strane.
13' Nejmar razigran, Ederson spasao Siti
Najbolju šansu do sada imao je Nejmar šutem sa nekih 12-13 metara, ali je golman Sitija izbio loptu u korner.
2' Prvi udarac ka golu uputio je Nejmar
PSŽ je prepustio loptu gostima i odlučio se za polukontre i kontre.

Iz jedne takve Nejmar i Mbape su se stuštili ka golu, a Brazilac je šutirao sa leve strane, ali pravo u Edersona.
5' Fantastičan ritam na startu
Igra se veoma brzo i eksplozivno.
Počinjemo!
PSŽ je u kompletnoj teget opremi, a Mančester siti u svetlo plavo-beloj kombinaciji.
Dva tima puta jedini put u LŠ sastala su se 2016. godine.
Tada je Mančester siti u četvrtfinalnom dvomeču bio bolji i plasirao se u jedino dosadašnje polufinale.

U prvom meču u Parizu bilo je 2:2, dok su u revanšu "građani" slavili sa 1:0 golom Kevina de Brujnea.