6. kolo, Ajaks – Atalanta 0:1

Fudbaleri Ajaksa poraženi su rezultatom 1:0 od Atalante u poslednjem meču grupne faze Lige šampiona.

KRAJ
Atalanta je uz Liveprul prošla u drugu rundu, Ajaks eliminisan!
4 minuta nadoknade
87' Gooooooooooooooooool
Mjuriel! Malopre je najavljen kao džoker i sada postiže gol za 1:0
Isključen fudbaler Ajaksa
Gravenberh je dobio drugi žuti karton u 78. minutu i Ajaks ostaje sa desetoricom
78' Atalanta zove svog džokera
Zapata izlazi iz igre, a menja ga Luis Mjuriel koji je znao sa klupe da donosi pobede Atalanti
74' Klasen propušta veliku šansu!
Kakva prilika je to samo bila. Imao je maltene 1 na 1 sa golmanom iz kaznenog prostora, ali je šutirao po sredini gola i propala ogromna šansa za Ajaks
68' Huntelar pada, nema penala
66' Atalanta traži penal
Gosti su smatrali da je Martines igrao rukom u kaznenom prostoru, ali se ispostavilo da je igrao nogom i umesto penala Atalanta dobija korner
64' Huntelar ulazi u igru
Iskusni Klas Jan Huntelar pokušaće da pomogne Ajaksu da prezimi u Ligi šampiona
62' Gooooooooool
Mitjiland dolazi do izjednačenja!
58' Atalanta "pritiska" Ajaks
U poslednjih par minuta je italijanski tim bio nešto opasniji od Ajaksa
62' Novi gol
Ponovo Mbape
50' Tadić u šansi...
Mogao je Ajaks da povede u 50. minutu utakmice, ali je uhvaćen u ofsajd poziciji
57' Goooooool
Upisao se turski tim na semafor
50' Goooooooooool
Ponovo Nejmar!
Kraj prvog poluvremena
45+3' Prvi šut u okvir gola
Verovali ili ne za 45 minuta videli smo tek jedan šut u okvir gola, sadašnji pokušaj glavom Robija, ali to nije bilo nimalo opasno
37' Šah u Amsterdamu
Oba tima igraju izuzetno oprezno, niko ne želi da napravi grešku i zbog toga nemamo mnogo prilika. I dalje je 0:0
42' Goooooooooooooool
Evo ipak trećeg gola za Parižane. Kilijan Mbape izvodi penal i postiže pogodak za 3:0
VAR
Poništen treći gol PSŽ-a
39' Blickrig
Odmah u narednom napadu stiže i treći gol Parižana, ovoga puta Baker je strelac
38' Goooooooooooooool
PSŽ ima prednost od 2:0
24' Ni Ajaks ne koristi dobru šansu
Ovo nije bilo blizu kao Atalantin pokušaj pre 5 minuta. Ajaks je preko Tadiža napao sa desnog boka, a odbrana gostujućeg tima pravovremeno odreagovala i otklonila opasnost
19' Propala velika šansa Atalante
Prva prava akcija na utakmici i posle nekoliko sjajnih dodavanja Sapata proigrava de Rona koji snažno šutira, ali je taj pokušaj bio neprecizan i ostaje 0:0
21' PSŽ vodi
Nejmarov prelep pogodak u 21. minutu doneo je prednost.
7' Mirno u Amsterdamu
Velika borba se vodi na sredini terena, ali za sada pred golovima nema previše uzbuđenja
1' Gooooooooooool
Odmah Liverpul dolazi do vođstva! Mo Salah
1' Počela je utakmica
Odmah dobar napad Ajaksa, Bromi izvlači korner
Nastavlja se "sporna utakmica"
Meč koji je sinoć prekinut zbog rasizma između PSŽ i Baščešehira nastaviće se od 18 časova i 55 minuta
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmice 6. kola grupne faze Lige šampiona. Ajaks i Atalanta direktno za prolaz, "revijalni" meč Liverpula i Mitjilanda