5. kolo: Bašakšehir – Lajpcig 3:4 (1:2)

Fudbaleri Lajpciga pobedili su u Istanbulu ekipu Bašakšehira 4:3 (2:1) i došli blizu osmine finala Lige šampiona.

Berg 72
  KRA   REN
  1 : 0
 Kahveči 45+2, 72, 85 – Sabicer 26, Mukijele 43, Olmo 66, Serlot 90+2
  BAŠ   RBL
  3 : 4
92' Seeeerlot!
Lajpcig je pobedio golom Norvežanina u 92. minutu!

3:4!
89' Prečka Lajpciga!
Sabicer je šutirao, Gunok loše intervenisao i napucao jednog igrača, a lopta je pogodila prečku!
85' Kahveči "het-trik" za 3:3!
Gočina!

Sjajno je izveo slobodan udarac i od prečke se treći put upisao danas.

Šta je ispustio Lajpcig.
79' Stativa Lajpciga!
Jusuf Poulsen je šutirao, ali nije imao sreće.
72' Goooool!
Istanbul ne odustaje – 2:3!

Ponovo je gol postigao Kahveči.

Dugo se nameštao, niko mu nije izašao u blok i to je iskoristio.
Krasnodar poveo!
Prekaljeni Markus Berg je slomio Ren u 72. minutu.

To je bitka za treće mesto u E grupi.
66' Gooooool!
Dani Olmo!

Minijatura Španca na malom prostoru za prvi gol u sezoni.

Da li je sve gotovo?

Photo by Burak Kara/Getty Images
64' Višći poništen gol zbog ofsajda
Odmah je zamenjen i na terenu je iskusni Brazilac Đulijano.
61' Forsberg se revanširao Višći!
Šveđanin je "odgovorio" Višći na zicer.

Nije imao baš prazan gol, ali je bio usamljen u petercu i šutirao je pored gola.
55' Veliki promašaj Višće
Imao je prazan gol, istina malo iskosa, ali je morao da pogodi.

Nije i zato je ostalo 1:2 za Lajpcig.

Veliku šansu je propustio fudbaler iz BiH.
50' Pritisak Bašakšehira
Odmah po nastavku meča domaćin se nalazi u presingu i napada izjednačenje.
Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
45+2' Goooooooooooool
Kahveči posle kornera postiže pogodak za 1:2! Vraća se neizvesnost u ovu utakmicu
43' Mukijele!
Ponovo opasan napad Lajcpiga i lep pogodak Mukijelea iako je loptu malo čudno zahvatio, ali je imao sreće da lopta ode taman tako da golman Istanbula ne može da dohvati
41' Opao tempo igre
Lajpcig je usporio otkako je postigao gol i samim tim je tempo utakmice opao. Gosti imaju minimalnu prednost od 26.minuta kada je strelac bio Marsel Sabicer.
37' Demba Ba... Kakva odbrana!
Gulači je na sjajan način odbranio pokušaj Dembe Ba koji je šutirao u gornji levi ugao
33' Povredio se Bolinjoli
Posle sudara sa Martinom Škrtelom stradalo je koleno Bolinjolija i moraće pre vremena da napusti igru
GOL
Kako je Lajpcig poveo možete videti OVDE
26' Goooooooooool
Sabicer je šutirao i deluje da je lopta pogodila Martina Škrtela posle jednog ne baš najboljeg šuta i Lajpcig vodi sa 1:0
21' Šta to radi Lajpcig?
Gosti imaju "milion" šansi, ali gol ne mogu da postignu
18' Opet promašaj
Ponovo Forsberg propušta veliku đšansu iz peterca
14' Kahveči šutira...
Nije uspeo da najbolje zahvati ovu loptu i šut završava preko prečke. Napokon dobar napad Istanbula, ali se akcija nije zavšrila golom
10' Lajpcig napada sve vreme
Nemački tim pritiska od prvog minuta, željni su pobede i borbe za plasman u nokaut fazu. Ništa još uvek nije rešeno i tri boda u Istanbulu bi bila od velikog značaja
3' Šta propušta Forsberg
Velika prilika za Emila Forsberga već u 3. minutu utakmice, imao je maltene 1 na 1 sa golmanom Bašašhešira, ali je bio neprecizan i stiže korner posle kog ponovo Forsberg šutira iz peterca i ponovo je korner.
1' Odmah napada Lajpcig
Krenuli su u ofanzivu po desnom boku fudbaleri Lajpciga, ali posle Forsbergovog pokušaja lopta odlazi u gol aut.
1' Počela je utakmica