M. Junajted – Lajpcig 5:0 (1:0)

Fudbaleri Mančester junajteda su rezultatom 5:0 pobedili Razenbal Lajpcig u drugom kolu grupne faze Lige šampiona.

Dobrodošli!
KRAJ
Rašford! 5:0
87' Gooool
Marsijal precizno izvodi penal i postavlja visokih 4:0, a taj gol možete videti OVDE
86' Penal za Junajted
Marsijal je srušen u kaznenom prostoru, Sabicer je promašio loptu i srušio napadača Mančestera
84' Umalo het-trik
Markus Rašford je imao novu priliku, lažnjakom je izbacio dva defanzivca gostujućeg tima, uspeo da izgradi situaciju i onda potom bio izblokiran. Možda je bio i sebičan, ali je hteo het-trik i to je razumljivo
Treći gol Junajteda
Majstoriju Markusa Rašforda možete videti OVDE.
79' Neverovatni Rašford
Ponovo je izbegao ofsajd zamku, prevario Upamenkana i sigurno pogodio mrežu za ubedljivih 3:0
Markus Rašford
Sjajnu reakciju i gol možete videti OVDE.
76' Gooooool
Sjajna vizija, fenomenalan pas Fernandeša ka Rašfordu koji postiže gol za Junajted i 2:0 praktično ni iz čega
VAR
Markus Rašford je postigao gol i činilo se da je bio ofsajd pošto je bio iza poslednjeg igrača odbrane. Ali. Izgleda da je Rašford bio na svojoj polovini i sada ćemo sačekati reakciju VAR sudija
73' Preti Junajted
Odlična kombinacija Junajteda, Fernandeš je probudio ekipu, razigrali su se domaći, sada je probao da uposli Pola Pogbu, nisu se baš ni razumeli u ovoj situaciji u kojoj je Pogba krenuo na prvu stativu, a centaršut išao na drugu
65' Kakva odbrana De Hee
Konate je imao najbolju šansu za Lajpcig na ovom meču. Odlično šutirao, ali De Hea sjajno reaguje i to je korner za goste
62' Matić ide na klupu
Odradio je svoj deo posla Nemanja Matić, a ima i žuti karton i jednu opomenu sudije, pa ga je Solskjer izmenio. Na terenu je i Markus Rašford koji menja Grinvuda
58' Marsijal se spetljao
Van de Bek je pokušao da proigra Marsijala, poslao mu sjajnu loptu u kazneni prostor, ali je jedan od defanzivaca Lajpciga pravovremeno reagovao i otklonio opasnost. Posle auta je Marsijal ponovo zapretio, a Konate fantastično startuje i gol aut, pa lopta pripada Lajpcigu
52' Ništa od penala za Junajted
Jedan od igrača Lajpciga je pokušao da ustane u kaznenom prostoru i tom prilikom ga je lopta pogodila u ruku. Ovo je sudija procenio kao situaciju koja nije za jedanaesterac i sve se na tome završilo
Odmah žuti karton
Fauliran je Pol Pogba
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Junajted vodi, bez golova u Dortmundu, u Belgiji je 1:1 posle prvih 45 minuta
Gooooooool
Klub Briž izjednačio u finišu prvog poluvremena
40' Jako malo dešavanja
Tvrda, teška utakmcia za gledanje. Nema prilika, Lajpcig pokušava da pritisne Mančester junajted, koji se odlično brani.
34' Žuti karton za Matića
Koristio je ruke u jednom duelu i sankcionisan je srpski fudbaler.
31' Lajpcig preuzeo kontrolu
Isplatio se presing gostujućeg sastava. Tokom prethodnih nekoliko minuta upravo su oni bili tim koji konstantno napada i koji pravi probleme na sredini terena. Junajted vodi onim golom Grinvuda, a Lajcpig od tada postaje agresivniji tim, ali i pored toga nemaju neke velike šanse. Dosta tvrd meč
Sa drugih terena:
24' Enkuku preti, brani De Hea
Sa desnog boka je išao ovaj napad Mančester junajteda, Enkuku je probao da iz kaznenog prostora šutne, ali je španska hobotnica sjajno reagovala.
Sumnjiv gol Mančestera
Možda je bio ofsajd, a možda i nije. Gol Grinvuda kojim je Mančester poveo možete videti OVDE.
21' Goooooooooool
Grinvud! Junajted vodi!
Gooooool
Lacio vodi! Korea je strelac od 14. minuta
15' Borba na sredini terena
Nema mnogo prilika u ovom delu meča, čak je i Lajpcig odustao od visokog presinga i za sada bitka se bije na sredini terena.
6' Fred šutira, korner
Dobar napad Mančester junajteda, Fred je posle prekida zapretio, ali je golman Lajpciga bio dobro postavljen i odbio loptu u korner, posle kog je Šo pogodio nekoga u glavu od igrača Lajpciga, Jusufa Poulsena
4' Miran početak
Spor tempo na početku utakmice, nema zaletanja ni od strane nemačkog ni engleskog tima. Lajpcig je trenutno u boljoj formi i prvoplasnirana su ekipa u Bundesligi, dok je Junajted nešto slabije počeo
1' Počela je utakmica