1. kolo: Real – Šahtjor 2:3, Salcburg – Lokomotiva 2:2

Fudbaleri Real Madrida poraženi su na svom terenu od Šahtjora rezultatom 3:2 na startu grupe B Lige šampiona.

Ispratićemo prve dve utakmice današnjeg programa Lige šampiona.
KRAJ! (Madrid)
Real – Šahtjor 2:3.
KRAJ! (Salcburg)
Salcburg – Lokomotiva 2:2.
94' Ništa od gola za Real!
Jovanović je poništio gol domaćih. Ofsajd Vinisijusa.
VAR!
Da li je gol Reala regularan?
92' Goooool!
Real izjednačio, 3:3.
90+ Tri minuta nadoknade u Madridu
85' Real pred porazom (Madrid)
Pokušavaju domaći da izbegnu poraz na startu Lige šampiona.

Fali im neka stopostotna šansa. Šahtjor pokušava da ih "dotuče" iz kontranapada.
75' Goooooool (Salcburg)
Ponovo je nerešeno, 2:2.

Vitali Lisakovič je glavom sjajno pogodio za novo izjednačenje u Austriji.
63' Nova šansa za Šahjtor (Madrid)
Ponovo je Tete propustio veliku priliku da "dotuče" rivala.
Jović izašao, Vinisijus pogodio posle 7 sec
59' Goooooool (Madrid)
Real se vraća, 2:3.

Neverovatno – Vinisijus je ušao u igru umesto Jovića i posle samo desetak sekundi postigao gol.
56' Kakva šansa za Šahtjor! (Madrid)
Tete je bio jako, jako, jako blizu novog gola.

Verovatno bi stavio na tačku na ovaj meč...
Prelepo!
54' Gočina Luke Modrića (Madrid)
Real smanjuje protiv Šahtjora, 1:3.

Fenomenalan udarac Modrića iz daljine završio je u gornjem desno uglu gola gostiju.
50' Goooooool (Salcburg)
Preokret domaćih protiv Lokomotive, 2:1.

Strelac je Zlatko Junuzović, koji je pogodio sa ivice šesnaesterca.
49' Bomba Asensija (Madrid)
Ali samo korner na kraju...
46' Počelo II poluvreme u Madridu i Salcburgu
Zidan odmah menja i umesto Rodriga ubacuje Benzemu.
POLUVREME
Šahtjor vodi u Madridu 3:0.

Salcburg – Lokomotiva 1:1.
Gol za "potop" Reala
45' Goooool (Salcburg)
Salcburg je izjednačio protiv Lokomotive, 1:1.

Strelac je Dominik Soboslai.
42' Gooool! Potop Reala! (Madrid)
Šahtjor vodi 3:0 protiv Reala.

Lucidna asistencija "petom" Tetea i sjajna završnica Solomona za potpunu katastrofu Reala.
39' Salcburg pokušava da izjednači (Salcburg)
Iz daljine je šutirao Mohamed Kamara, ali je lopta "prozujala" pored desne stative.
Šta se dešava sa Varanom?
33' Gooooool (Madrid)
Šahtjor duplirao prednost u Madridu, 0:2.

Šutirao je Tete ponovo, odbranio je Kurtoa, a onda nejasna intervencija Varana i autogol.

Šta se dešava sa Francuzom u poslednje vreme?
30' Velika šansa za Jovića! (Madrid)
Odličan centaršut Marsela, ali Jović je loše zahvatio loptu glavom...
29' Gooooool (Madrid)
Šahjtor vodi protiv Reala, 0:1.

Odličan prodor Kornijenka u gol je rutinski pretvorio Tete.
23' Umalo izjednačenje (Salcburg)
Patson Daka je imao "jedan na jedan" sa Giljermeom, ali nije uspeo da donese izjednačenje domaćima.
Pogodak za vođstvo Lokomotive
19' Gooooool (Salcburg)
Vodi Lokomotiva, 0:1.

Mrežu Cicana Stankovića posle kornera pogodio je Eder.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN
15' Prvi pokušaj Salcburga (Salcburg)
Dominik Soboslai je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Giljerme refleksno intervenisao.
14' Velika prilika za Šahjtor! (Madrid)
Maikon je fenomenalno uposlio Marlosa, koji je izbio sam pred golmana domaćih, međutim, šutirao je slabo, pravo u Kurtou.
12' Kontra Šahtjora (Madrid)
Prva opasna akcija gostiju, ali nisu uspeli da upute udarac ka golu Kurtoe.
6' Lokomotiva preti (Salcburg)
Mirančuk je "opalio", ali Cican Stanković je odličan.
5' Odlična akcija Reala (Madrid)
Lepo su kombinovali igrači Reala, Marselo je "petom" ostavio Asensiju, koji je šutirao, ali je golman gostiju nogom odbranio.
1' Utakmice u Madridu i Salcburgu su počele
Srpski arbitar Srđan Jovanović je glavni sudija na meču Real - Šahtjor.
Hoće li zatresti mrežu šampiona Ukrajine?