II kolo kvalifikacija: Tirana – Crvena zvezda 0:1 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Tiranu 1:0 u Albaniji za plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Tomane 62
  TIR   CZV
  0 : 1
Kraj!
Drama na kraju, Zvezda je sačuvala glavu!

Puno sreće za tim Dejana Stankovića u konfuziji pred golom Borjana posle smušene odbrane.

Tirana – Crvena zvezda 0:1
Igraće se još četiri minuta
Toliko je pokazao četvrti sudija.
83' Rodić preko gola!
Glavom je prebacio gol, a bio je u dobroj poziciji.

Morao je bolje da reši sve dileme
85' Tirana pokušava
Zvezda se organizovano brani i za sada Tirana nema neku ideju.

Pokušavaju i dugim loptama, a posle jedne takve rezervista Vrapi je probao glavom.

EPA-EFE/Malton Dibra
80' Gobeljić izblokiran
Brz napad crveno-belih, loptu je dobio Ivanić, čekao je Gobeljića i dao mu pravovremen pas, ali je izblokiran desni bek Zvezde u dobroj prilici.

Sam finiš utakmice.
15 minuta do isteka regularnog dela
Zvezda čuva loptu, s tim da je Tirana više izašla.
68' Ogroman kiks Pankova, Tirana opet imala zicer
Šta je uradio Pankov, potpuno nejasno. Oduzeo je loptu protivniku, a onda loše anticipirao.

Kobina je izašao pred Borjana i šutirao preko gola.

Mnogo sreće za Zvezdu!
67' Deseti korner za Zvezdu
Katai ga je izborio.

Nameštao se dugo, šutirao i lopta je zakačila jednog defanzica Tirane.

Izveo ga je i izborio još jedan, ali nije bilo neke koristi za crveno-bele.
Gol Tomanea!
62' Goooool
Tomane!

Kazna za promašaj Tirane.

Portugalac je glavom pogodio posle kornera Kataija.

Nadskočio je dvojicu saigrača i jednog protivničkog i zakucao loptu u mrežu.

Crvena zvezda vodi 1:0 u Tirani!
59' Tomane "kratak"
Imao je dobru situaciju da postigne gol posle centašuta sa desne strane.

Ostao je Portugalac zamalo kratak.
58' Stativa Tirane!
Pukla je nova kontra Tirane, Muči je olako izbacio Pankova iz igre i imao zicer.

Borjan mu je odbranio situaciju jedan na jedan, uz pomoć stative.

Najbolja šansa na utakmici!
57' Tirana preti
Brzo kontra po desnoj strani Tirane, Kobina je lepo centrirao, ali je Mučiju malo falilo da prihvati loptu.

Da je uspeo bilo bi jako opasno.
54' Katai - Kanga
Fauliran je ponovo Tomane.

Dobra prilika za Katalija ili Kangu sa oko 25 metara.

Katai je pogodio zid, ali je Kanga pokupio odbitak i snažno šutirao, ali samo korner.
52' Bez uzbuđenja
Spor ritam i u nastavku.

Zvezda bez prevelikog rizika, dok Tirana vreba kontru.

U tome je jako opasna.
Asimetrična postavka Zvezde
Ivanić neće igrati skroz na boku, već više unutra sa desne strane.

Ofanzivnije zadatke imaće Gobeljić, koji se nije isticao time u prvom delu.
Stanković reagovao izmenom
Na terenu je Mirko Ivanić!

Izašao je Srđan Spiridonović posle loših 45 minuta.
Počelo je drugo poluvreme!
Katai u prodoru

Moraće Zvezda mnogo bolje u nastavku
Imala je solidan početak, kontrolu i incijativu, ali od 20. minuta se Tirana opustila.

Jedna prilika i to Kataijeva u tom periodu je baš premalo za poluvreme.

To najbolje ilustruje statistika crveno-belih bez ijednog šuta u okvir gola.

Tirana je imala dva i to iz daljine.

Moraće tim Dejana Stankovića mnogo bolje ako želi u 3. kolo kvalifikacija.
Kraj prvog poluvremena!
Igraće se još dva minuta
Korner za Zvezdu posle driblinga Kataija.
Tomane opet uznudio karton za rivala
Kao i kod starta Vanđelija, sada je Tomane "namestio" Čelaku
40' Konfuzna igra
Na obe strane.

Dosta grešaka na obe strane, Katai je solirao i izgubio loptu, iako je imao dobar potez prethodno.

Velika borba na terenu "Er Albanija"
34' Sanogo prekinuo kontru Tirane
Zbog faula je dobio žuti karton kao prvi iz Zvezde.

Prethodno je "požuteo" Vanđeli.
Hočalari!
Sjajan udarac potpuno neočekivano.

Pokušao je da iznenadi Borjana kada su svi očekivali centaršut, ali je golman crveno-belih mukom skinuo "kiflu".

Bilo je veoma blizu!
30' Opasan prekid za Tiranu
Fauliran je Torasa sa desne strane.

Prilika da Tirana ubaci loptu u peterac Zvezde.
Tirana se oslobodila
Posle uvodne inicijative šampiona Srbije, Tirana se stabilizovala.

Sve češće se igra na polovini Zvezde.

25' Nova šansa za Tiranu
Kale je tukao sa oko 25 metara, ali je Borjan odbranio.

Opet su igrači Zvezde dali prostor za udarac iz daljine.
Katai raspoložen
Sluša ga lopta, a Katai koristi to.

Konstantno pravi višak, udvajaju ga domaći defanzivci, ali Zvezda za sada, osim one šanse Kataija, nije zapretila ozbilnije.
19' Prva šansa za Tiranu
Odbrana Zvezde pustila je Mučija da se namesti.

Dobro je gađao najiistureniji igrač domaćina, ali pored gola.

Borjan je prekorio saigrače što su mu dopustili da šutira.
17' Tomane izblokiran
Katai i Nikolić su kombinovali, lopta je došla do Tomanea.

Bio je u solidnoj poziciji, ali je izblokiran u poslednjem trenutku.

Moglo je da bude opasno...
15' Degenek blizu
Tirana se na kratko oslobodila pritiska, ali Zvezda opet "gura".

Novi korner, opet je bilo gužve, ali Degenek nije uspeo da udari loptu na ubačaj Kataija.
10' Pritisak Zvezde
Ofanzivno su Stankovićevi izabranici krenuli od starta.

Nižu se korneri, golman Lika je "zaplivao", ali to nisu iskoristili crveno-beli.
7' Katai!
Nova šansa za crveno-bele i to veoma dobra.

Katai je bio u prodoru iskosa sa leve strane i izašao sam ispred Like, ali je šutirao pored gola.

Levom nogom...
6' Prvo uzbuđenje!
Upravo iz prekida posle faula nad Tomaneom.

Katai je centrirao, Milunović šutirao sa pet metara, ali je bio u ofsajdu.

Ipak, Lika je bio dobro postavljen.
5' Slobodan udarac za Zvezdu
Fauliran je Tomane, iskosa sa oko 25 metara.
4' Zvezda drži loptu
U samom uvodu meča Crvena zvezda ima posed.

Za sada bez konkretnih stvari, osim nekoliko prodora po strani.

Tirana je stala u blok i iz kontre će tražiti šansu, kao u Tbilisiju.
Utakmica je počela!
Prvi sa centra su krenuli fudbaleri Crvene zvezde.
Igrači izlaze na teren
Stop dronovima
Policija je, kako prenose lokalni mediji, ispred stadiona postavila uređaj za zaustavljanje talasa.

Sve u cilju kako se slučajno ne bi pojavio dron sa provokacijom.

Da se ne ponovi slučaj iz Beograda na meču Srbije i Albanije 2014. godine.
Ovo su formacije Tirane i Zvezde

Sastav Tirane
Na golu je Lika, u odbrani su Toševski, Najdovski, Vanđeli, Hočalari, vezni red čine Torasa, Kobina, Čelaka, Bata, Pereira i u napadu Muci.
Stankovićevih 11 za Tiranu
Borjan je na golu, na desnoj strani je Gobeljić, štoperi su Pankov i Milunović, dok je Degenek na levoj strani kao iznenađenje Stankovića.

U veznom redu su Sanogo, Nikolić i Kanga, po krilima će delovati Spiridonović i Katai, a u samom napadu Tomane.

Na klupi su Popović, Gajić, Ivanić, Boaći, Petrović, Rodić i Gavrić.
Zvezda bez Bena!
Strelac šest golova ove sezone zbog povrede ne može da pomogne saigračima.

Nalazi se van protokola!

On je na meču protiv Proletera u Novom Sadu, koji je rešio golom iz slobodnog udarca, osetio problem sa ložom.
Kasne sastavi i to dobrano
Obično budu sat vremena pre početka...
Atmosfera oko stadiona
Ispred stadiona je mirno, nema prisustva navijača, već samo velikog broja policije.

Prema pravilima UEFA, ne sme da bude skupljanja pristalica u krugu od 200 metara od objekta.

Lokalni mediji javljaju da nijedan pojedinac ne sme ni da priđe blizu bez odgovarajuće akreditacije za ulazak na stadion.
Vreme
Trenutno je 27 stepeni, što je toplije za igru u ovim časovima.
Vest o prelaznom roku Zvezde
Poslednje informacije iz Grčke kažu da je Federiko Makeda, koji je bio na meti Crvene zvezde, odlučio da promeni smer.

Iako je bio viđen kao novi napadač Zvezde blizu je potpisa ugovora u Saudijskoj Arabiji.