Turska – Srbija 2:2

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno (2:2) protiv Turske u četvrtom kolu Lige B Lige nacija.

Čalhanolu 57, Tufan 76 – Milinković-Savić 21, Mitrović 49p
  TUR   SRB
  2 : 2
Najbolje ocenjeni igrač Srbije večeras:
SofaScore

93' Vlahović...
Bukvalno u poslednjim sekundama Vlahović je imao kolosalnu šansu. Ni ovo nije bio gol.
Kraj!
Srbija je ostala bez pobede iako je vodila 2:0 u Istanbulu.
92' Neverovatno...
Srbija je mogla da postigne gol kako je htela u ovom napadu, ali jednostavno im se nije dalo.
2 minuta nadoknade
91' Opet brani Gunok...
Dobar udarac Kolarova iz prekida, ali relativno lak posao za Gunoka.
90' Crveni za Jilmaza!
Grub, neoprezan start Jilmaza nad Lukićem i drugi žuti karton za njega!
86' Odlično brani Gunok
Dobar udarac Milinković-Savića, ali nema promene rezultata.
82' Demirel skinuo loptu sa gol-linije!
Odličan skok Vlahovića, ali Srbija nema sreće. Demirel skida loptu sa gol-linije pa ostaje 2:2.
79' Preti Kolarov
Ipak, bilo je predaleko čak i za njega. On je takođe dobio žuti karton zbog prigovora.
76' Izjednačenje
Svašta se desilo. Prvo je Turska tražila penal, ali je sudija odmahnuo rukom. I dok se to dešavalo uz mnogo sreće lopta se "dokotrljala" do Tufana, koji je bio sam ispred Dmitrovića.

Zakačio je loptu i prevario našeg čuvara mreže, a ofsajda, kako stvari stoje, nije bilo. 2:2.
75' Dve izmene Tumbakovića
Izlaze Stefan Mitrović i Filip Đuričić, a na terenu su Dušan Vlahović i Nemanja Gudelj.
74' Dosta sreće za "orlove"
Još jedna ogromna šansa za Turke. Dosta, dosta sreće za Srbiju pošto je su dva igrača Turske bila na centimetar od lopte, a i sami ispred Dmitrovića.
70' Brani Dmitrović!
Opasan napad Turske je ovo bio. Under se oslobodio i šutirao ušavši u kazneni, ali je Dmitrović dobro bio postavljen i lako je odbranio šut.

REUTERS/Murad Sezer

65' Stativa!
Mnogo je ljut bio Mitrović! Vukao je loptu po levom boku kaznenog protivnika, ali mu se saigrači nisu otvorili kako je želeo. Šutirao je iz "mrtvog ugla", a lopta se od ruke golmana odbila od stative!
64' Sergej ponovo preti
Dobar centaršut ponovo na Sergeja, koji glavom solidno preti. Ali, Gunok je bio na mestu i prebacio loptu preko prečke svog gola.
63' Loš potez Lukića
Dobru loptu u prostor dobio je Lukić, imao opcije, ali loše birao, pa je od svega Srbija dobila korner.
62' Pritisci Turske
Nije baš najprijatnije našim reprezentativcima u ovim trenucima. Vrše pritisak i posle postignutog gola još više, ali se, za sada, dobro branimo.
Turska – Srbija 1:2
57' Gol za Tursku
Hakan Čalhanolu postiže prvigol za svoju ekipu posle mnogo, mnogo vremena. Odlična akcija završena odličnim duplim pasom turskih igrača. 1:2.
55' Turska preuzela inicijativu
Iako Turci sada igraju nešto ofanzivnije i imaju blagu kontrolu nad ritmom, Srbija se odlično brani.
Turska – Srbija 0:2
49' Mitrović neumoljiv!
Nije imao nikakve šanse golman Turske! Veoma precizno izveden jedanaesterac i 36. gol Mitrovića u nacionalnom dresu!
48' Penal za Srbiju!
Majstorski prodor Đuričića koji je pretrčao skoro celu polovinu terena i ušao u kazneni prostor, ali izgubio loptu. Ipak, on je omogućio Sergeju da dođe do lopte i bude oboren u kaznenom prostoru rivala!
47' Kakva šansa za Srbiju!
Tek što je počelo drugo poluvreme, odlična prilika za naše. Milenković je pobegao Demirelu i neometano zahvatio loptu glavom sa oko pet metara od gola. Ipak, neprecizno.
Menja Tumbaković
Zanimljiva izmena selektora Srbije. Filip Mladenović ulazi u igru gde menja Ristića, koji je bio sasvim solidan u prvih 45 minuta.
Kraj I poluvremena
Srbija zasluženo vodi golom Milinković-Savića!
Minut nadoknade
42' Sumnjiva situacija
Nedaleko od gola Turske Lazović je pao, a cela klupa Srbije je skočila tražeći faul kojeg, ipak, nije bilo.
39' Under "nebu pod oblake"
Jako loš udarac napadača Lestera iz, doduše, jako neizgledne pozicije.
35' Mitrović dobio kopačku u glavu
U borbi za loptu Demirel je zakačio kramponima Mitrovića po glavi. Bugarski sudija to nije video pa nije dosudio ni faul, a srpski fudbaler je završio na travi. Na sreću neće biti većih problema.
29' Zamalo 2:0!
Au, kakva prilika! Centaršut Lazovića dolazi do Đuričića, koji glavom iza leđa prebacuje loptu do Ristića.

Ristić je bio potpuno sam pred golom Turske, ali je šutirao preko gola!
27' Prva izmena na meču
Meraš menja povređenog Kalderima.
25' Solidan napad Turske
Dobro je probio Under po desnom boku i uputio centaršut, ali je Jilmaz zakasnio da isprati akciju.
Turska – Srbija 0:1
21' GOOOOL!
Milimetarski centaršut Mihaila Ristića sa leve strane, a onda i odličan udarac glavom Sergeja Milinković-Savića!

Kao na treningu, Srbija vodi protiv Turske!
20' Sporo, nekonkretno
Sem pritiska Turske na samom startu utakmice do sada nismo videli ništa iole zanimljivo. Praktično nijedan iole veća prilika sa dosta izgubljenih lopti, ali i dobre igre odbrana obe reprezentacije.
16' Prvi žuti karton zbog lakta u lice
Sudija Kabakov je prvi žuti karton dodelio Stefanu Mitroviću jer je Jilmaza em nagazio, em laktom udario u lice.
11' Prvi korner za Srbiju
Lazovićev udarac je izblokiran, pa su "orlovi" dobili prvi korner na meču. Iz njega, ipak, ništa opasno po gol Turaka.
8' Đuričić "pokošen"
Jukušlu je napravio žestok faul nad Đuričićem koji je glasno jauknuo. Međutim, nema kartona, ali se srpski fudbaler ubrzo pridigao.
5' Još jedna odbrana Dmitrovića
Pokušaj Kalderima iz daljine.
2' Brani Dmitrović
Pokušao je Čalhanoglu iskosa sa 20 metara, a Dmitrović je odbranio.

U nastavku akcije Turska dobija novi korner i Srbija se odbranila.
1' Odmah šansa za Tursku
Opasan napad Turske u prvom minutu.

Milenković je izblokirao udarac Karamana iz peterca i Turska će izvesti prvi korner na utakmici.
1' Počela je utakmica
Utakmica uskoro počinje
Evo i sastava Turske
Turska: Gunok - Čelik, Demiral, Tekderim, Kaldirim - Tufan, Jokušlu - Under, Čalhanoglu, Karaman - Jilmaz.
Tri promene Tumbakovića u odnosu na Norvešku
U odnosu na tim koji je Srbiju doveo na korak do Evropskog prvenstva imamo dve promene. Umesto Rajkovića na golu je Dmitrović, Lukić menja Gudelja, a Milinković-Savić ulazi umesto Tadića koji je morao da se vrati u klub.

U odnosu na utakmicu sa Mađarskom sve i svašta je promenjeno...
Ovo je sastav Srbije!
Srbija: Dmitrović – Milenković, S. Mitrović, Kolarov – Lazović, Maksimović, Lukić, Ristić – Milinković-Savić, Đuričić – A. Mitrović.