Holandija – Italija 0:1 (0:1)

U drugom kolu A divizije Lige nacija, Italija je nadigrala Holandiju u Amsterdamu i slavila trijumf rezultatom 1:0 (1:0).

Zajedno ćemo pratiti utakmicu A divizije Lige nacija između Holandije i Italije.
Kraj meča!
Italijani su se odbranili, reklo bi se, u svom stilu i nastavili niz nepobedivosti.

Sada će proći tačno dve godine od njihovog poslednjeg poraza.

Poslednji put to se desilo 10. septembra 2018. godine kada je Portugalija bila bolja rezultatom 1:0, takođe u okviru Lige nacija.
90+1' Stopostotna prilika za Keana da otkloni sve sumnje
Kean je izašao sam ispred golmana, obišao ga, ali je iskosa promašio praznu mrežu.
90' Depaj pokušao makazicama
Bio bi to spektakularan gol da je bolje zahvatio loptu napadač Holandije.
88' Holanđani traže penal, ali Brih odmahuje rukom
Znamo da je potrebno mnogo više da bi se Feliks Brih uverio da pokaže na "belu tačku".
85' Nema pukotine u odbrani Italije
Pokušavaju Holanđani, ali nema prolaza kroz odbranu kojom komanduju Đorđo Kjelini i Leonardo Bonući.
78' Kjelini "zaključao" Depaja
Fudbaler Olimpika iz Liona je najagilniji na ovom meču, pokušao je još jednom u 78. minutu, ali ga je Đorđo Kjelini sjajno zatvorio.
70' Italijani kontrolišu meč
"Azuri" do kraja meča treba da rade ono što najbolje znaju, da sačuvaju rezultat.
61' Preti i Depaj
Za malo je poslao loptu preko prečke.
55' Fantastičan refleks Donarume
Van der bek je bio u šansi, tukao je pod samu prečku, ali se istakao mladi golman "azura".
52' Kakva greška Hatebora
Desni bek Holandije je, umesto svom golmanu, poslao lopte pravo ka Ćiru Imobileu.

Ipak, dok se napadač Italije namestio, Hatebor je stigao da ispravi svoju veliku grešku.
Utakmica je nastavljena
Dobro poznato lice Klaudija Markisija u štabu "azura"

Photo by EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN
Kraj prvog dela susreta
Jedini momenat vredan pažnje iz prvog poluvremena
45+1' GOOOOOL!
Barela!

Veoma lepa akcija Italijana koju je golom glavom krunisao jedan od nižih igračana terenu.
Dva minuta nadoknade
Još 120 sekundi u prvom poluvremenu.
40' Povredio se Nikolo Zaniolo
Sudario se sa van der Bekom i više nije mogao da nastavi meč.
35' Insinje u svom stilu
Pokušao je ulaskom na unutra, namestio se na desnu nogu, ali za malo pored desne stative.
31' "Lale" prvi put zapretile
Žoržinjo Vajnaldum je šutirao iz izgledne pozicije sa sredine, ali pravo u Donarumu.
26' Italijani imaju mnogo veći posed
Prva četvrtina meča pripada gostima, ali to nisu uspeli da materijalizuju.
19' Pokušao je i Imobile
U polukontri je dobio loptu od Insinjea, ali bio za malo neprecizan.
17' Polumakazice Nikola Zaniola
Atraktivno je pokušao u 17. minutu, ali i poslao loptu preko prečke
12' Barela imao priliku
Vezista Intera i italijanske reprezentacije je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je bio izblokiran i od svega samo korner za "azure".
7' Bez većih uzbuđenja na startu utakmice