Senegal – Alžir 0:1 (0:1)

Fudbaleri Alžira pobedili su Senegal u finalu Kupa afričkih nacija i po drugi put u istoriji osvjili taj trofej.

Bunedža 2'
  SEN   ALG
  0 : 1
Igrač utakmice – golman Alžira
Čestitke MBolhiju.
Kraj – Alžir je šampion Afrike!
94' Poslednja šansa za Senegal
Dvadesetak sekundi pre kraja Genduira igra rukom na 20ak metara od svog gola. Isti čovek koji je umalo skrivio penal zbog enca sada ponovo pravi problem Alžiru. Ko će šutirat?
Četiri minuta nadoknade
83' Velika prilika za Sara
Mogao je bolje fudbaler Senegala. Na desetak metara od gola lopta mu je "sela" na volej, ali je šutirao jako i neprecizno.
75' Izmena u Senegalu
Izlazi Seve, na terenu Dijanj.
71' Opasno preti Alžir
Izuzetno opasno je bilo pred golom Senegalaca u dva navrata. Odbrana i golman formalnog domaćina je dobro reagovao u oba navrata i odmah krenuo u kontru. Sve manje vremena za Senegal.
Alžirski komentator "poludeo" posle gola
Nema penala!
Veleobrt! Sudija je otišao do ekrana, konsultovao se sa VAR sobom, a onda odlučio da preinači svoju odluku – iako izgleda kao da je Alžirac igrao rukom, ali penala nema!
60' Penal za Senegal?
Gediura je igrao rukom, a sudija iz Kameruna nije čekao ni trenutak i dosudio je jedanaesterac. Da li će VAR nešto promeniti?
57' Bez prilike u nastavku
Nastavlja se sličan tempo kao u prvom poluvremenu. Senegalci napadaju, ali ne uspevaju da stvore pravu priliku.
Svaka čast za simuliranje
Počelo je drugo poluvreme
"Frka" na poluvremenu, bez incidenta
Poluvreme: Senegal bolji, ali Alžir vodi
Posle prvih 45 minuta ne možemo da kažemo da smo videli trunku kvalitetnog fudbala. Gol je postignut u 2. minutu, a posle u nastavku je viđena dosta dosadna predstava u kojoj je Senegal bio dosta bolji, ali nije uspeo da stvori nijednu izglednu priliku.
38' Odličan udarac Nianga
Niang je primio loptu, okrenuo se i odmah "pripalo" levom nogom. Ovo je bio najbolji udarac na meču, ali zamalo neprecizan. Umalo da vidimo najlepši gol na turniru.
Sramno simuliranje Fegulija
Mane je odgurnuo Fegulija, pa je Alžirac završio na travi. Za pad mu je trebalo par sekundi posle kontakta, ali je na vreme je shvatio da postoji VAR tehnologija pa se brzo pridigao.
33' Prvi žuti karton
Defanzivac Alžiraca Bensenaimi dobija prvi žuti karton na meču, jer je klizećim startom presekao kontru protivniku.
27' Preti Seve sa velike udaljenosti
Pokušao je Seve sa velike udaljenosti iz slobodnog udarca, ali nije bilo većih problema za Mbohija. Da je bilo bliže...
19' Senegal ima incijativu
Senegalci su željni da dođu do gola i izjednače. Ndiaje pravi višak na sredini, Mane centrira, ali Mahrez, koji se vratio u odbranu, otkljanja opasnost.
Prvi gol na meču:
Spektakl pred početak finala
11' Jalovi napadi Senegala
Senegal pokušava da terenskom inciijativom dođe do prilike, ali ne uspeva. Alžirci u ovim trenucima šanse traže preko kontri.
2' Goooooooool! Alžir vodi!
Kakav gol, kakav šok za Senegalce na samom startu. Bunedža je šutirao, a lopta se od Sane odbila i preskočila golmana Gomisa, koji je samo nemoćno ispratio njenu putanju ka golu. Alžir vodi od 2. minuta – 0:1!