Dobrodošli

Fudbaleri Partizana dočekuju Nicu u meču petog kola grupne faze Liga konferencija. <br /><br /> Meč počinje u <strong>18 časova i 45 minuta.</strong>

Pepe 29, Lemina 77 – Gomeš 74
  NIC   PAR
  2 : 1
Kraj – 2:1
Fudbaleri Partizana poraženi su protiv Nice rezultatom 2:1 u meču petog kola grupe D Lige konferencija.
90+2 Partizan oštećen!
Da li je trebalo da bude penal za crno-bele?

Nakon prekida je lopta stigla do Slobodana Uroševića na kog je u skoku otvorenim đonom startovao protivnički igrač. To je bio zasigurno penal, ali je pomoćni sudija označio ofsajd.

Nesporno pravilna odluka da je ofsajda bilo, ali na usporenom snimku se vidi drugačije.
90‘ Igraće se još četiri minuta
Dovoljno vremena da se nešto uradi, ali ako nastave sa ovom igrom – teško.
86‘ Baždar u igri
Mladi fudbaler Partizana u igri umesto strelca jedinog gola Partizana Rikarda Gomeša.

Sve je manje vremena da crno-beli urade nešto.
77‘ Nica ponovo vodi...
Neka dva minuta je Partizan imao rezultat koji mu odgovara pre nego što je lopta stigla do Lemine, a ovaj ponovo vraća domaćina u vođstvo.

Lopta je na putu ka golu pogodila Belića i tako prevarila Popovića koji je bio nemoćan.
74‘ Goooooooooooool!!!!
Rikardo Gomeeeeeeeeeš! Partizan je izjednačio iz prvog napada u nastavku. Kada se niko nije nadao, baš kao i Nica u prvom poluvremenu.
70‘ Petrić uporan sa izmenama
Neophodna je nekakva promena crno-belima, to je evidentno. Da li će to biti Aleksandar Lutovac i Nikola Terzić, ostaje da se vidi.

Njih dvojica su ušli u igru umesto Fusenija Dijabatea i Kvinsija Meniga koji su zbirno uradili ništa u nastavku.
63‘ Fudbaleri Nice traže penal
Umalo da Kristijan Belić bude tragičar. Bio je u duelu sa Labordom, čini se i da ga je odgurnuo nakon čega je ovaj pao.Signalizirao je da vezista crno-belih nije dirao loptu, ali sudija je odbio da pokaže na "belu tačku".

Kontakt jeste bio minimalan, ali smo viđali penale koji su suđeni i za manje. Sreća za našeg predstavnika, nadamo se da će istu iskoristiti.
61‘ Nova izmena Petrića
Zaigraće Partizan ofanzivnije u nastavku. U igri ja Andrija Pavlović umesto Hamidua Traorea.

EPA/SEBASTIEN NOGIER
58‘ Pršti ispred Partizanovog gola
Kao da je Lusijen Favr, kome se "drma" klupa, iskoristio to da motiviše svoje igrače pred drugo poluvreme u kom izgledaju kao daleko bolji protivnik.

Partizan kao i na početku meča ne može da pređe polovinu, ali je razlika u tome što je Nica mnogo opasnija. Šutirao je ponovo Lemina, izblokiran je, a iz drugog plana se stvorio Bard koji je pokupio tu loptu i uputio solidan udarac ka golu Popovića koji ovaj maestralno brani.
57‘ Marković na zemlji
Štoper Partizana Svetozar Marković se našao na zemlji i žali se na povredu. Petrić na klupi ima Sinišu Saničanina, ali bi verovatno radije da ne mora da "troši" izmenu.

48‘ Partizan na konopcima
Ponovo pokušava Nica, ovog puta preko Maria Lemine. Šutirao je Gabonac iskosa, izvan šesnaesterca. Solidan je to bio šut, ali odlazi pored stative.

Moraju crno-beli da se trgnu, inače će ovakvi šutevi krenuti da idu u okvir gola.
47‘ Stativa!
Uh, snažan start Nice u nastavku. Samo minut i po im je bio potreban za prvu šansu.

Ponovo je protagonista bio Gaetan Labord koji se okrenuo u šesnaesteru i šutirao. Sporo je išla ta lopta, ali je stigla do gola Popovića i ne samo to nego je i pogodio stativu!

Sreća pa mu se ne da na ovom meču, već je 28-godišnji napadač imao par prilika.
46‘ Počelo je drugo poluvreme
Može li Partizan do izjednačenja ili čak preokreta?
Menja Petrić
Igrači dve ekipe su na terenu, ali tu nije Ljubomir Fejsa. Umesto njega je u igri Kristijan Belić.
Poznata lica na stadionu
Poluvreme – 1:0
Na pauzu domaćin odlazi sa prednošću. Imao je Partizan svoje šanse, ali se na semaforu piše samo ko je iste iskoristio.

Gol razlike je postigao Nikolas Pepe u 29. minutu.
45‘ Igraće se još minut
Toliko je pokazao četvrti sudija. Moglo je možda i više, ali onda opet bolje je za igrače Partizana da odu na pauzu i "ohlade" glave.

Nekoliko burnih minuta je iza njih i par opasnih kontri protivnika koje su mogle neslavno da se okončaju po crno-bele. Imaće Gordan Petrić šta da im kaže.
39‘ Umalo 2:0
Opao je ritam utakmice nakon datog gola, a onda je jedna kontra mogla da stavi tačku na ovaj meč.

Sve je krenulo preko leve strane gde je Pepe bio prebrz za defanzivce crno-belih. Igrač Arsenala na pozajmici na Azurnoj obali je uputio centaršut po zemlji, a u šesnaestercu je čekao Laborde koji u padu upućuje udarac. Srećom po Partizan, na vreme je izašao Aleksandar Popović i sjajno se postavio, skrativši ugao francuskom napadaču.

I pored toga je lopta umalo prošla iza njegovih leđa, a s obzirom na to da ga je spasio samo vrh rukavica.
29‘ Gol, Nica vodi – 1:0
Strelac je Nikolas Pepe.

Centrirao je Brahimi sa leve strane ka Labordeu, a gotovo svi u šesnaestercu Partizana su zakasnili. Na francuskom napadaču je bio Igor Vujačić nakon čije se intervencije lopta odbija do Pepea koji koristi taj "poklon" nakon što je Fejsa prekasno reagovao i dozvolio igraču iz Obale Slonovače da prvi stigne do lopte.

Gol domaćina dolazi pravo niotkuda i to nakon perioda igre u kom su bili bolji protivnik.
19‘ Partizan u naletu
Najbliže što je Partizan prišao golu do sada. "Pukla" je kontra crno-belih predvođena Kvinsijem Menigom koji je ispred Dantea odradio "biciklicu" i pomot sa ivice šesnaesterca uputio udarac.

Falilo je toj lopti efea i prolazi neposredno pored dalje stative. Činilo se da je pipala brazilskog štopera, ali naposletku samo gol-aut.
16‘ Dobar pokušaj Rikarda
Dobio je napadač sa Zelenortskih ostrva nešto bržu loptu u prostor. Otišao je previše iskosa, ali ipak i iz te pozicije uspeo da šutira veoma dobro. Dobra je bila i reakcija Bulke na golu domaćina.

Najbolja prilika za Partizan do sada.
13‘ Evo i Partizana
Prvi napad crno-belih. Išlo je to po desnoj strani preko Dijabatea koji odigrava do Traorea. Vezni fudbaler Partizana je uputio udarac, ali je to bilo izuzetno traljavo i bezopasno za golamana Nice.

Ništa ni od kornera, iako se isprva činilo da je lopta kačila nekoga od defanzivaca domaćina.
9‘ I dalje ista priča...
Letargičan je Partizan na početku ovog susreta. Lopta je konstantno u nogama protivnika koji, istina, još uvek nije imao ozbiljniju priliku.

Međutim, isto tako su počeli sa šutevima i pitanje je vremena kada će biti potrebe da Popović ozbiljnije reaguje.
4‘ Nica počela ofanzivnije
Pretežno se igra na polovini crno-belih u uvodnih nekoliko minuta, ali daleko od toga da je bilo ikakvih prilika.

Nekoliko loših pasova u poslednjoj trećini je koštalo domaćina, a Popović je reagovao samo posle jednog lošeg centaršuta Atala sa desne strane.
1‘ Meč je počeo
Prvi napad imaju igrači Partizana koji nastupa u prvoj garnituri dresova i napada sa leve na desnu stranu.
Meč uskoro počinje
Igrači dve ekipe su izašli na teren i meč bi trebalo da počne kroz pet minuta.
Malo više o sudiji
Sastavi
Partizan: Popović – Živković, Marković, Vujačić, Urošević – Traore, Fejsa – Dijabate, Natho, Menig – Rikardo

Nant: Bulka - Atal, Rosario, Dante, Bard - Budaui, Lemina, Tiram - Pepe, Labord, Braimi
5. kolo: Nica – Partizan 2:1

Fudbaleri Partizana gostuju Nici u meču petog kola grupe D Lige konferencija.

2022 Srdjan Stevanovic/Starsport.rs
Mario Lemina, fudbaler Nice
"Utakmica je za nas vrlo znaèajna, ako se stvari protiv Partizana ne odviju kako treba nastavak sezone može biti težak. Ovo je važno i za nas i za naše navijaèe, zbog toga ostavljamo srce na teren."
Ovako je izgledao prvi susret
Gordan Petrić, trener Partizana
"Ne mislim da æe da se vrate na staro raspoloženje i formu sa poèetka sezone. Mislim da su oni ušli u taj neki film da moraju da se ponavljaju. Protiv Javora se nismo ponovili, niti odigrali kako možemo. Ne verujem da æe u sledeæoj utakmici da se vrate na staro. U èetvrtak protiv Nice je nova utakmica."