Liga Evrope, 4. kolo: Ferencvaroš – Cvrena zvezda 2:1 (1:0)

Ferencvaroš je pobedio Crvenu zvezdu u 4. kolu H grupe Lige Evrope sa 2:1 (1:0).

Zakarijesen 23, S. Mmae 61 - Mitrović 55
  FER   CZV
  2 : 1
90+6 Kraj meča!
Susret je završen pobedom mađarskog predstavnika, 2:1 (1:0).

Crvena zvezde je bila nešto bolja u drugom delu, ali nedovoljno da se izbegne poraz.
90+6 Ništa od svega, brani Dibuš
Odlična odbrana Dibuša, Kanga je šutirao u donji desni ugao.
90+5' Faul za Zvezdu...
Poslednja prilika, dobra situacija... Slobodan udarac sa 17 metara za Crvenu zvezdu. Ko će šutirati?
90+2 Mijatović, za malo
Mladi Jovan Mijatović je pokušao sa 20 metara, lopta je za malo završila kraj leve stative.

Šteta. Kakav bi to momenat bio da je pogodio...
90+1 Tokmak požuteo
Tokmak Nguen je dobio žuti karton, zaustavio je Ivanića nepropisno.
90' Uletela i baklja...
Domaći navijači su bacili baklju na tern, kratko je trajao prekid.

Sudija je produžio meč za pet minuta.
87' Umalo 3:1
Velika sreća sada za crveno-bele!

Lopta je išla ka praznoj mreži, zakasnio je igrač mađarske ekipe Nguen da je skrene i ubaci u mrežu.

Otišla je koji centimetar kraj leve stative.
82' Dve izmene u Zvezdi
Milojević na teren šalje Milunovića i Jovana Mijatovića.

Izašli su Dragović i Kanga.

77' Izblokiran Ivanić
Inicijativa Crvene zvezde u poslednjih nekoliko minuta.

Pokušao je Mirko Ivanić sa 17 metara, izblokiran je, od svega samo osmi korner.
74' Volej Mitrovića
Posle novog kornera crveno-belih i nekoliko odbitaka, lopta je "sela" na volej Stefanu Mitroviću.

Gađao je sa desetak metara iskosa sa leve strane, lopta je završila preko gola. Šteta, bila je to dobra situacija.
71' Mitrović u akciji
Stefan Mitrović je bio u dobrom naletu. Najbolji u redovima Crvene zvezde, energijan je, on je taj koji je najviše problema zadavao odbrani protivnika.

Zaradio je korner.
Drugi gol Ferencvaroša
69' Borjan se igra
Loše ispucavanje Milana Borjana, umalo da se to obije o glavu.

Pogodio je u glavu igrača Ferencvaroša, bilo je opasno.
62' Šteta...
Taman je izgledalo da Crvena zvezda dolazi do igre, da preti više...

Morala je da usledi bolja reakcija posle kornera.

U međuvremenu, Kataija je zamenio Bukari.
Gol Mitrovića za 1:1
61' Gooooool!
Sami Mmae je najbolje skočio pred golom posle kornera!

Dugo je potovala lopta, na kraju završila je u mreži Borjana - 2:1 za Ferencvaroš.
60' Kangva izblokiran
Novi brz nalet Crvene zvezde. Odložena je lopta do Kangve koji je šutirao sa 20 metara, ali je izblokiran.

Na drugoj strani pokušaj Zakarijesena, umalo!
58' Pokušaj Traorea
Adama Traore je šutirao iskosa sa leve strane, sa nekih desetak metara, srećom traljavo.

Borjan je ukrotio loptu.
Poništeni gol Pešića
U međuvremenu...
Trabzon vodi 2:0 protiv Monaka...
55' Gooooool!
Mitrović je izjednačio!!!

Sjajna kontra Zvezde, Stefan Mitrović je utrčao po levoj strani, precizno je ciljao, lopta se od leve stative odbila u mrežu!
50' Sreća za Zvezdu, stativa!
Velika šansa za 2:0.

Mmae je šutirao sa ivice kaznenog prostora, Dragović je uklizao, taman toliko da maalo promeni smer lopti.

Borjan je već bio savladan, ali se isprečila stativa! Kakva sreća za Crvenu zvezdu!
47' Kakva šteta...
Kakav bi to bio početak drugog dela!

Ipak, evidentno je bilo da je Pešić uštopovao loptu na nedozvoljen način, video je to na snimku i sudija Stefanski.
46' Poništen gol Zvezdi!
Crvena zvezda je zatresala mrežu Ferencvaroša posle prvog napada. Aleksandar Pešić je bio strelac.

Ipak, Pešić je igrao rukom, VAR je to potvrdio, ništa od gola!
Počelo je drugo poluvreme

Kraj poluvremena
Završen je prvi deo susreta na Grupama stadionu u Budimpešti.

Ferencvaroš je bio bolji, nešto opasniji, Zakarijesen je u tom 23. minutu postigao gol za 1:0.

Moraće crveno-beli daleko bolje u nastavku ako žele bolji rezultat.
45+2 Kontra Zvezde...
Dobra kontra Crvene zvezde, Katai je povukao loptu, ali je Traore je nekako uspeo da reaguje i izbije loptu u korner.
Tri minuta nadoknade
Sudija je prvi deo igre produžio za tri minuta.
43' Pokušaj Maea
Sami Mae je sada bio pred golom Crvene zvezde, posle kornera.

Dragović se dobro postavio, ništa od ovog naleta Mađara.
36' Loš udarac Kange
Imala je Crvena zvezda prekid posle prekršaja nad Kataijem.

Kanga je pokušao sa 30 metara, bio je to ragbi udarac, lopta je otišla visoko i daleko od gola...
Gol Mađara
29' Utisak...
Utisak je da je kod gola zaspala odbrana Crvene zvezde.

Niko nije reagovao na odbitak, Zakarijasenu nije bilo teško da pored skamenjenih Dragovića i Erakovića zatrese mrežu.
26' Izmena u Zvezdi, Sanogo ne može da nastavi meč
Sanogo se povredio i ne može da nastavi meč.

Ušao je Kangva.
23' GOOOOOL!
Ferencvaroš vodi!

Prošao je Amer Gojak po levoj strani, ubacio pred gol, na pravom mestu bio je Kristofer Zakarijesen, prvi put Borjan je odbranio, ali iz odbitka, igrač Ferencvaroša pogađa, 1:0.
21' Žuti za Erakovića
Ime štopera Crvene zvezde Strahinje Erakovića našlo se u sudijskoj beležnici.

Povukao je Maea sa leđa, nije bilo dileme.
16' Sanogo mora da pazi
Seku Sanogo već ima pet akumuliranih kartona, mora da pazi večeras.

Navikao je da igra beskompromisno, sada je imao malo i sreće da mu sudija progleda kroz prste.
Atmosfera
11' Zvezda se oslobađa
Nekoliko minuta je trajao taj početni pritisak domaćina.

Sada su crveno-beli krenuli ka golu Ferencvaroša, zaradili drugi korner, ali je šut Kange bio prilično neprecizan.

6' I Dragović dobar
Ferencvaroš ima loptu u nogama na početku, počeli su ofanzivno.

Gojak je u 6. minutu pokušao, ali ga je u poslednji čas izblokirao Aleksandar Dragović.
4' Dobra intervencija Erakovića
Prete Mađari, sada su bili nadomak peterca Crvene zvezde, Strahinja Eraković je bio na pravom mestu i otklonio opasnost.
2' Pokušaj Bešića
Odmah je usledio i napad Ferencvaroša, lopta se odbila na 18 metara od gola, na nju je naleteo Bešić, ali je bio neprecizan.

Prvi šut ka golu Milana Borjana.
1' Odmah šansa!
Prvi korner Crvene zvezde, Kanga je ubacio loptu, stvorila se gužva. Za malo je zakasnio Rodić!
Meč je počeo!
Sve je spremno!
Očekujemo početak utakmice H grupe u Ligi Evrope.

Nadajmo se da će crveno-beli opet slaviti, pre sedam dana bilo je 4:1 u Beogradu.