Liga konferencija, 4. kolo: Partizan – Keln 2:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Keln rezultatom 2:0 na domaćem terenu u četvrtom kolu Lige konferencija.

Velika pobeda Partizana protiv Kelna!
94' Frka
Skiri i Urošević su ušli u verbalni i umalo fizički duel. Na kraju obojici po žuti karton.
90' 5 minuta nadoknade
84' Dosta sreće za Partizan
Zatajila je desna strana crno-bele odbrane. Hektor se prošetao, lopta je bila u srcu peterca, ali niko od Kelnovih igrača nije uspeo da dođe do nje. Pritiska Keln...
82' Povreda
Na prvi trenutak delovalo je kao da se Fejsa ozbiljnije povredio, ali mu, kako stvari stoje, "nije ništa".
80' Najbolja prilika za Keln
U drugom poluvremenu verovatno bolju nisu imali. Zaspala je malo odbrana Partizana prilikom kornera, Hubers je bio relativno sam, ali je jako loše šutirao – više leđima nego glavom.

Pedja Milosavljevic/Starsport
76' Izašao i Rikardo
Od ovog trenutka igraće Andrija Pavlović.
71' Rikardo...
Imao je Partizan priliku za kontru i opasnost pred golom protivnika, ali je strelac drugog gola bio prespor. I u kretnji i u reakciji.
70' Nova izmena
Izlazi Menig, ulazi Andrade.
66' Mirno
Ne igra se spektaklularan fudbal u poslednjih desetak minuta, štaviše. Većina ovog meča je zasad prošla u pokušajima i jednih i drugih da nešto urade, izuzev u nekoliko navrata.

Nema mnogo hitrine, nema ni mnogo prilika...
61' Prva reakcija Petrića
Belić, koji je pre par minuta dobio žuti karton, napušta teren. Ušao je Fejsa.
Gol za 2:0
52' Goooool
Ogromne zasluge za pogodak idu na račun Slobodana Uroševića koji se sjajno snašao u gužvi posle kornera i pronašao svog napadača. Rikardu je ostao lakši deo posla, a on u ovakvim situacijama retko greši.

2:0 za Partizan!
49' Ponovo Menig...
Još jedna šansa za "diplomca" Ajaksove škole fudbala. Udarac po sredini gola, direktno u golmana.
47' Šansa praktično ni iz čega za Keln
Adamjan se izborio za poziciju za šut sa šest metara, ali nije dobro zahvatio loptu, pa je to bio lak posao za Popovića.
Počelo je drugo poluvreme
Broj gledalaca u Humskoj
15.269.
Kraj 1. poluvremena
Tokom prvih 56 minuta viđeno je više zanimljivosti na tribinama nego na terenu. Bilo je nekoliko prilika, ali uglavnom se igrao dosadan fudbal uz čak 11 minuta nadoknade.

Meč je prekinut dva puta i ako se to desi i treći put biće službenih 3:0 za Nemce.
45+10' Veliki promašaj Meniga!
Ušao je u srce šesnaesterca, šutirao iz odlične pozicije, ali se lopta od jednog igrača odbila do prečke!
45+6' Pritisak Kelna
Već neko vreme bolji su igrači Kelna, ali Partizanova odbrana i zadnja linija veznog dela terena igra sjajno. Gosti nemaju ni šansu da stvore šansu.
45+3' Dijabateova neopreznost
Podigao je visoko nogu, išao đonom i dobio žuti karton. Jedini gol i jedini žuti ima on.

Prethodno je fauliran Natho i nalazi se na zemlji. Imamo novi prekid...

Partizanov iskusni vezista je ubrzo ponovo završio na nogama i nastavio meč.
Pogled sa tribina u jednom trenutku
10 minuta nadoknade
41' Dobar napad Partizana
Prvi dobar napad crno-belih posle dugo vremena. Dijabate dribla pored dvojice, odlično centrira, ali lopta ne dolazi do usamljenog Rikarda samo zbog pravovremene intervencije Solda.
Ako se utakmica još jednom prekine – kraj!
Oficijalni spiker je upravo objavio da, prema propozicijama takmičenja, eventualni treći prekid utakmice bi značio i njen kraj.

I, kako stvari stoje, službeni rezultat u korist Kelna.
38' Utakmica je nastavljena
32' Sudija pozvao ekipe da napuste teren!
27' Mirniji period
Kao da je pauza skroz umrtvila ritam. Nema preterano zanimljivih dešavanja u poslednjih pet, šest minuta. Partizanu ovakav rasplet, naravno, više odgovara.
22' Utakmica se nastavila
Biće poduže nadoknade.
Gol za 1:0
19' "Grobari" prave nered
Upozorava spiker navijače na Jugu koji ubacuju priotehnička sredstva na teren. Meč je nakratko prekinut, sudija kaže da vidjivost nije dovoljna.

A, nedugo nakon gola čulo se i "Uprava napolje".
18' Opasnost pred golom Partizana
Dobra šansa za napadača Dica, ali očajna reakcija pred golom.
15' Vodi Partizan!
Ispucao je loptu Popović, a onda katastrofalna reakcija Hubersa. Praktično je dao loptu u prostor Dijabateu u kontri, a on je levom nogom nadmudrio golmana Kelna za prednost, za svoj četvrti gol u LK.

1:0 za Partizan!

9' Gužva
Bilo je opasno, nije se znalo ko će do lopte duboko u kaznenom Partizana, ali je na kraju opasnost relativno lako otklonjena.
6' Odlična šansa za Partizan
Još jedan izuzetan prodor Dijabatea, pa lopta za Meniga i dobar šut, ali – brani Švebe.
5' Popović sjajan
Keln ima terensku inicijativu od početka utakmice. Beležimo prvu priliku Skirija, ali i dobru odbranu čuvara Partizana.