2. kolo: Čukarički – Rasing 4:0 (2:0)

Fudbaleri Čukaričkog plasirali su se u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije, pošto su eliminisali luksemburški Rasing ukupnim rezultatom 8:1.

Badamosi 39, 41, Ivanović 52, Spasojević 73
  ČUK   RAS
  4 : 0
KRAJ
90+ Četiri minuta nadoknade
82' Dobar pokušaj
Lep pokušaj Amirija završio je pored stative gola Čuke.

Ispraćen je aplauzom sa tribina.
73' Gooooool!
U strelce se upisao i 18-godišnji Mihajlo Spasojević.

Sjajno je izbacio čuvara, školski, a onda levom nogom savladao golmana Rufijea.

Starsport
71' Veliki šansa za Ndiajea
Bio je pomalo sebičan.

Šutirao je pravo u golmana Rufijea, iako je pored sebe imao usamljenog saigrača.
70' Odrađivanje posla
Čukarički pokušava da postigne još neki gol.

Svi kao da polako čekaju kraj meča, koji je rezultatski rešen.
59' Nove šanse
Prvo je Lukiću golman gostiju zaustavio udarac iz relativne blizine, da bi Stevanovićev šut sa ivice šesnaesterca završio pored stative.
Trostruka promena kod Čukaričkog
Izlaze Badamosi, Vujadinović, Rogan.

Ulaze Spasojević, Kovačević, Stevanović.

Starsport
52' Gooooool!
Đorđe Ivanović se našao na pravom mestu i volej udarcem pogodio mrežu gostiju, 3:0.

Posle kornera, gostujući igrač je na prvoj stativi izbacio loptu, koja je pala tačno na nogu Ivanoviću.
48' Umalo het-trik
Posle odbitka, Badamosi je mogao glavom da još jednom postigne gol.

Mislio je da je u ofsajdu i ta nonšalantnost ga je koštala.
46' Počelo drugo poluvreme
Promena kod Čukaričkog na pauzi.

Umesto Docića, na terenu je Lukić.

Starsport
POLUVREME
Mohamed Badamosi pogodio je mrežu Rasinga u 39. i 41. minutu.

Ako je ono postojalo, Čuka je za dva minuta rešila pitanje prolaska.

Podsetimo, prvi meč je pripao našem timu rezultatom 4:1.
45+ Tri minuta nadoknade

Starsport
43' Najbolje šanse za goste
Rasing je u prethodna dva minuta imao dve lepe prilike da smanji rezultat.

Umalo je posle jedne kontre bio kažnjen, ali je odbrana otklonila opasnost.
41' Goooool!
Čukarički je za samo dva minuta stigao do dva gola.

Ponovo je strelac Badamosi.

Korner je izveo Đorđe Ivanović, da bi napadač iz Gambije skočio na prvoj stativi i još jednom pogodio mrežu Rasinga, 2:0.
39' Gooooool!
Konačnoo brza akcija u poslednjoj trećini terena.

Ivanović je dodao Kovaču, ovaj usamljenom Badamosiju, kome nije bilo teško da savlada golmana gostiju, 1:0.
33' Uzbuđenja
Prvo pred golom gostiju, kada je Rogan prošao po desnoj strani, međutim, izostao je završni pas.

Na drugoj strani, Simon je posle polukontre pao u šesnaestercu Čukaričkog, ali sudija iz Kazahstana nije svirao penal.
26' Nova javna opomena
Fransosa je "nabio" lakat u lice Mijailoviću i tako postao drugi opomenuti igrač gostiju.

Starsport
25' Mirniji period
Nakon one prečke Badamosija, narednih petnaestak minuta protekli su u mirnijem tempu, bez velikih prilika.
Solidno popunjene tribine
Navijači Čukaričkog smešteni su na Istoku u "kavezu", koji pokriva 60-70% ove tribine.

Izgleda da su "ograđeni" zbog nekolicine navijača gostiju, koji su smešteni u posebnom delu.
18' Rogan sada iznudio žuti
Malopre ga je zaradio, a sada je naterao Garosa na faul.

Igrač gostiju kažnjen je zbog oštrog starta javnom opomenom.

Starsport
11' Prvi žuti karton
Zaradio ga je Viktor Rogan, koji je povlačio rivala sa leđa i tako prekinuo kontru.
9' Prečka!
Dobro izveden korner na prvu stativu, najbolje je skočio Badamosi, koji je pogodio prečku gostiju.
5' Nervozan početak
Nepovezana igra na obe strane, dosta grešaka, duela, faulova, prekida...
1' Utakmica je počela!
Prvi sa centra krenuli su gosti, koji igraju u plavoj opremi i napadaju sa desne na levu stranu.
Igrači su na terenu
Meč uskoro počinje.

Inače, ovo je 30. meč za Čukarički u Evropi.
Sastavi
Čukarički (4-2-3-1): Belić - Rogan, Drezgić, Vujadinović, Roganović - Mijailović, Kovač - Ivanović, Docić, Ndiaje - Badamosi

Rasing (4-2-1-3): Rufije - Enetije, P. Simon, Omrani, Lorentije - Garos, Nakače - J. Simon - Šaus, Fransoa, Muratović
Srbija ima još jednog predstavnika
Meč Radničkog i Gzire pratite OVDE.
Dušan Kerkez, trener Čuke
Izuzetno bitna utakmica za naš klub, kao i svaka evropska. Iako smo napravili odlièan rezultat u prvom meèu, ne sme da bude opuštanja. Zaista razmišljamo samo o narednom protivniku. Jasno je da rezultat neæemo braniti i da æemo iæi na pobedu. Naravno, kazao sam to i pred put u Luksemburg, poštujemo svakog rivala, ali isto tako verujem u svoj tim, kvalitet mojih igraèa
Ulaz besplatan
Ulaz na tribine stadiona na Banovom brdu je besplatan, ali je obavezno preuimanje ulaznica na prodajnim mestima Tiketlajna u četvrtak 10-18 časova u Merkatoru, 10-21 u tržnom centru Stadion na Voždovcu, kao i na stadionu od 16 časova do početka utakmice.
Dobro došli
Zajedno ćemo ispratiti revanš utakmicu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije između Čukaričkog i Rasinga iz Luksemburga.