Finale: Ajntraht – Rendžers 2:1 (posle penala)

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta osvojili su Ligu Evrope pobedom nad Rendžersom posle boljeg izvođenja penala.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu za trofej Lige Evrope između Ajntrahta i Rendžersa.

Budite uz B92.net!
Kevin Trap igrač utakmice
Zasluženo priznanje za golmana Ajntrahta.

Uskoro krećemo...
Šutiraće se na stranu na kojoj su navijači Rendžersa. Prvi šutiraju fudbaleri Rendžersa.
Odbrana Trapa
Kraj produžetaka
Idemo u penal seriju!
120+1' Ponovo Trap
Sada brani udarac Tavernijea.
118' Trap spasao Ajntraht
Kent je imao sve u svojim nogama. Sa samo nekoliko metara imao je praktično prazan gol pred sobom, ali se Trap u poslednjoj sekundi bacio i odbio mu udarac.

Ostaje 1:1!
117' Povredio se Barišić
Menja ga Ruf. Takođe, izlazi i Sakala, menja ga Aron Ramzi.
Ovako su navijači u Frankfurtu proslavili gol za 1:1
113' Siguran Trap
Solidan pokušaj Kenta sa oko 25 metara od gola, ali na kraju relativno lak posao za Kevina Trapa.
112' Pada Kamada
Kostić je centrirao, Kamada krenuo iza leđa Basiju i pao, ali penala ponovo nema. Često padaju fudbaleri Ajntrahta večeras.

AP Photo/Pablo Garcia
107' Po prilika na obe strane
Udarac Hrustića, pa Barišića... Promene stanja na semaforu nema.
Počeo je drugi produžetak
105' Kraj prvog produžetka
Ajntraht je definitivno bio bolji, imao više šansi, ali nismo bili preterano blizu gola. Ostaje 1:1. Još 15 minuta do penala, ali ne deluje kao da će biti pogotka do tada.

AP Photo/Manu Fernandez
100' Sjajni Basi
Ponovo je bio dovoljno blizu protivnika da mu zasmeta. Mogao je i morao Knauf bolje u ovoj situaciji, ali jednostavno nije imao snage.
95' Bore uprskao!
Velika greška Basija. Lopta je poklonjena Boreu pošto se protivnik okliznuo. Bore je trčao po desnom boku, ali nije bio dovoljno brz, pa mu je udarac izblokiran.
93' Pritisak Ajntrahta
Izveo je Kostić korner, ali je opasnost otklonio Tavernije. Pritiskaju Nemci, ali bez većih šansi.
Počeo je prvi produžetak
Sjajan provod u Frankfurtu

(AP Photo/Montero)
Može li Kostić do još jedne?
Večerašnja asistencija bila je 6. ove sezone za srpskog ving-beka. On je lider Lige Evrope u tome.
Idemo u produžetke!
1:1 posle regularnog vremena.
5 minuta nadoknade
90' Opasno
Zanimljiv pokušaj Kostića sa leve strane, ali na kraju nešto između šuta i centaršuta. Ostaje 1:1.
85' Siguran Trap
Solidan pokušaj rezerviste Sakale, ali na kraju lak posao za golmana Ajntrahta.
83' Mirno
Ne otvaraju se u ovom delu utakmice ni jedni ni drugi. Kao da je produžetak ono što žele. Vremena je sve manje...
77' Dobar napad Ajntrahta
Lepa timska akcija, na kraju šut Haugea, ali lopta odlazi preko gola.
Gol Borea za 1:1
69' Gooool, 1:1!
Iz samog ugla terena Kostić šalje fenomenalan pas u srce kaznenog. To sjajno prati i koristi Rafael Bore za 1:1 u Sevilji!
Nemci se žale, popili su sve što se može popiti...
66' Zamalo izjednačenje!
Rode je sjajno iz prve proigrao Kamadu, a on je pokušao da lobuje Mekgregora. Ipak, lopta odlazi tik iznad prečke.
65' Rendžers ima inicijativu
Ajntraht kao da je klonuo duhom posle primljenog gola. Dosta grešaka i utisak generalne pogubljenosti u ovim trenucima.
59' Ajntraht tražio penal
Lindstrem je šutirao, a loptu je odbio u korner Besi. Svi su skočili tražeći najstrožu kaznu, ali od toga ni govora.
Gol Ariba za 1:0
57' Goool!
Rendžers vodi. Strelac je Aribo!

Velika greška odbrane Ajntrahta, čak dva defanzivca su pogrešila i Aribo je ostao sam pred Trapom.

Rutinski je rešio ovu situaciju – 1:0 za Rendžers!
53' Nema penala!
Bore je prošao Goldsona i nakon toga pao u kaznenom prostoru rivala. Bilo je kontakta, ali penala nema. Samo korner za Ajntraht.
Nezaboravno i u Frankfurtu
49' Prilika za Ajntraht
Lindstrem šutira sa distance. Ponovo opasno, ali ni ovog puta nema posla za Mekgregora, iako je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative.
Počelo je drugo poluvreme
Statistika 1. poluvremena
Kraj 1. poluvremena
11:3 u udarcima za Ajntraht, ali golova nema.
45+2' Loš udarac Džeka iz dobre pozicije
Rendžers ponovo preti preko Ariba, koji je sjajan po desnoj strani večeras. Na kraju šutira vezista Džek sa same ivice šesnaesterca, ali daleko preko gola.
6 minuta nadoknade
Najviše zbog prekida igre dok se ukazivala pomoć Rodeu na samom startu utakmice.
43' Bližimo se kraju
Strasti su na visokom nivou. Ima dosta grube igre, ali sudija Vinčić i dalje nije dodelio nijednu javnu opomenu. Ajntraht je definitivno bolji, ali golova nema.
37' Odlična prilika za Rendžers
Posle centaršuta Lundstram glavom gađa pod prečku, ali brani Trap i skreće loptu u korner.
Da li će Fili biti čovek odluke?

32' Ponovo Kostić...
Pretrčao je skoro ceo teren reprezentativac Srbije. Pokazao je izuzetnu brzinu, ostavio sve za sobom, ali na kraju ostao bez snage i balansa da uputi ubitačan udarac. Ponovo lopta odlazi pokraj okvira gola...
30' "Bomba" Kostića – zamalo
Kostić hvata volej na levu nogu, izuzetno snažno udara loptu, ali ne pogađa okvir gola za koji metar. Šteta, ovo bi bio izuzetan pogodak.
26' Prva prilika za Škote
Aribo šutira sa oko 20 metara, ali lopta odlazi tik pored desne stative.
Ajntraht vodi 8-0 u šutevima, ali Mekgregor je tu!
21' Brani Mekgregor!
Sjajan prodor Knaufa. Ušao je po desnom boku, zasekao po sredini i dobro šutirao, ali Mekgregor sjajno brani!

Iz kornera se stvorila još jedna prilika za Ajntraht, ali dosta sreće za Rendžers i ovog puta.
Lundstram za ovo nije dobio ni žuti karton!
19' Nešto je mirnije
I jedan i drugi tim i dalje pokušavaju da igraju brzo, ali nema prilika u poslednjih nekoliko minuta, ni manjih ni većih.
"Ludnica" na tribinama
12' Dobar napad Ajntrahta
Šut Soa iz daljine brani Mekgregor.
Neprijatno, ali Rode se vratio na teren
6' Rodeu se ukazuje pomoć
Vezisti Ajntrahta Sebastijanu Rodeu se ukazuje pomoć već u šestom minutu zbog udarca u glavu i krvarenja. Već je na zagrevanju Kristijan Jakić, za svaki slučaj.
3' Odmeravanje snaga
Na samom početku su inicijativu uzeli igrači Ajntrahta, ali je ubrzo pripretio i Rendžers. Doduše, ništa ozbiljnije.