1/2 finale: Fejenord – Marsej 3:2, Lester – Roma 1:1

U prvim polufinalnim utakmicama Lige konferencija prednost je ostvario samo holandski Fejenord, ovosezonski "dželat" beogradskog Partizana.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti dešavanja u prvim polufinalnim utakmicama Lige konferencija.

Budite uz B92.net!
Kraj i na "De Kajpu"
Pobeda Fejenorda pred revanš na "Velodromu" u Marselju za sedam dana.
Kraj u Lesteru
Lester i Roma su sačuvali odluku za revanš kroz sedam dana u Rimu.
Velika šansa za Marsej, pa Fejenord u nadoknadi!
Najpre je Dimitri Paje imao priliku za 3:3, ali je Ofir Marčijano do sjajno odbranio.

Potom je Čahambahč imao zicer u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je i Mandanda bio na nivou, pa će rezultat, verovatno, ostati 3:2 do kraja.
85' Zakuvalo se u finišu u Lesteru
Ali, nekako deluje da i jedni i drugi žele da sačuvaju egal rezultat za revanš.
80' Opasna prilika za Romu!
Ejbraham je vukao kontru, petom odigrao za Serža Oliveiru, a on je tukao po nozi igrača ispred sebe, prstima Kaspera Šmajhela i odsela na prečki.
72' Velika šansa za Lester
Medison je zaludeo odbranu Rome, a na kraju Ihenačo nije uspeo glavom da ubaci loptu u mrežu.
67' GOOOOOOOOL!
Izjednačenje u Lesteru.

Ademola Lukman je strelac posle odličnog prodora Barnsa na levoj strani.

Mada, iz drugog ugla deluje da je ovo možda i autogol Manćinija.

Manje je bitno, 1:1 je u Engleskoj.
64' Zaniolu "visi" crveni karton
Već ima žuti, a sada je igrao rukom, a onda i šutnuo loptu.

Karlos Del Sero Grande mu je oprostio ovog puta, a Murinjo bi mogao da razmisli o izmeni.
55' Lester ima inicijativu na svom stadionu
Daleko veći posed lopte i u šutevima vodi sa 10:2.

Međutim, jedini gol i dalje je Romin, pa samim tim i prednost "vučice".
46' GOOOOOOL!
Tek što je krenuo sa centra Fejenord je postigao gol posle velike greške štopera Marseja.

Duje Ćaleta-Car je napravio kardinalan propust, a Desers to iskoristio za 3:2.
Nastavljene su utakmice
Fejenord je ispustio veliku prednost od 2:0, Marsej je odgovorio sa dva gola, a moga je još toliko da postigne.

Romi je jedan gol Pelegrinija i dalje dovoljan za vođstvo protiv Lestera.
Poluvremena u Roterdamu i Lesteru
Mnogo efikasniji meč na "Tiganju", dok jedan gol razdvaja Lester i Romu.
40' GOOOOOOL!
Marsej izjednačava u Roterdamu!

Gerson je strelac za 2:2.
34' Lukman preti Romi
Odličan udarac Ademole Lukmana išao je pravo u golmana.
28' GOOOOOOOL!
Dijeng se iskupio za prethodna dva velika promašaja.

Ovog puta pogodio je iz mnogo teže situacije i Marsej smanjuje zaostatak na "De Kujpu".
21' GOOOOOOL!
Sinistera duplira prednost Fejenorda!

VAR je potvrdio da nije bilo ofsajda.

Kakav početak domaćina na "Tiganju"!
18' GOOOOOOOL!
Vodi Fejenord konačno!

Desers je strelac posle velike greške francuskog tima.
12' Nižu se šanse u Roterdamu
Najpre za Marselj, tačnije, Dijenga posle lepih dodavanja Pajea u dve situacije.

Potom i za Fejenord, ali gola još uvek nema.
15' GOOOOOOL!
Vodi Roma u Lesteru!

Pelegrini se ubacio iz drugog plana i kroz noge poslao loptu Kasperu Šmajhelu.
5' Lester je od starta pritisnuo Romu
Odlična atmosfera na "King Pauer" stadionu.