1/4 finale: Bodo – Roma 2:1, Lester – PSV 0:0

Fudbaleri Bodea još jednom su se pokazali kao nezgodan protivnik Romi i slavili u Norveškoj nakon preokreta rezultatom 2:1.

Dobrodošli
Zajedno ćemo pratiti mečeve četvrtfinala Lige konferencija. Utakmice počinju u 21 čas.
Kraj u Norveškoj i Francuskoj
Fudbaleri Bodea su slavili protiv Rome rezultatom 2:1, a identičan rezultat je bio i na susretu Marseja i PAOK-a.
Kraj u Lesteru
Lester i PSV su odigrali bez golova, tako da će se pitanje pobednika ovog duela odlučivati u Holandiji.
90‘ Bode preokrenuo!
Centrirao je Pelegrino i pronalazi usamljenog Vetlesena koji udara loptu glavom. Ponovo je na putu ka golu zakačila igrača Rome, ali bi ušla zasigurno i bez toga.

EPA/ANDREW YATES
72‘ Na preostala dva meča bez dešavanja
Sem izmena, ništa se ne dešava u Lesteru i Marseju. Kako se mečevi budu približavali kraju očekujemo više uzbuđenja.
71‘ (Bode) Pelegrini i dalje igra sam
Raspalio je po lopti kapiten Rome, ali se isprečio golman protivničke ekipe. Od svega samo korner. Stiče se utisak da Pelegrini jedini pokušava.
63‘ (Bode) Domaćin sve opasniji
Traže Norvežani pobedu, a fudbaleri Rome već nekoliko minuta nisu pipnuli loptu. Tražili su domaćini i penal, ali sudija nije mislio tako. Podsetimo, VAR-a nema.
56‘ (Bode) Izjednačenje, velika greška Patrisija
Šutirao je Vembangomo, nije bio taj pokušaj preterano opasan. Na putu ka golu je lopta malo zakačila Saltnesa i prevarila iskusnog Ruija Patrisija na golu Rome. Nema opravdanja za ovako primljen gol.
48‘ (Marsej) Smanjuje PAOK – 2:1
Strelac je Omar El Kaduri koji je ušao na poluvremenu. Asistirao je Andrija Živković i to popularnom "štiklom".
53‘ (Lester) PSV traži penal
Ali sudija odmahuje, mreže će nastaviti da miruju.
46‘ Nastavljamo
Počela su druga poluvremena.
Saglasni smo
Poluvreme
Fudbaleri Rome i Marseja na pauzu odlaze sa prednošću, dok su mreže u Lesteru mirovale.
45‘ (Marsej) Kakva golčina Pajea!
Nakon što je bio asistent za Gersona, Francuz postiže najlepši gol u dosadašnjem delu Lige konferencija. Nećemo puno opisivati, uskoro ćete moći da pogledate sami.
43‘ (Bode) Vodi Roma
Strelac je Lorenco Pelegrini. Isplatila se Romina inicijativa. Samo pet minuta pre gola šansu je imao Tejmi Abraham, ali je sjanjo reagovao golman norveške ekipe Nikita Haikin.

Kapiten Rome je od starta bio najveća pretnja po gol protivnika i "zakucao" je loptu pod prečku nakon lepe asistencije Henrika Mhitarijana. Ovo je njegov 12. gol u sezoni i to je lični rekord za Pelegrinija.
30‘ (Marsej) Francuzi umalo duplirali prednost
Turski fudbaler Čengiz Under je napravio sebi udarac i šutirao po sredini gola, ali golman PAOK-a je bio na visini zadatka.
Za sada jedini strelac

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO
21‘ (Lester) Ihenačo propustio najbolju šansu
Primio je nigerijski napadač loptu u šesnaestercu, ali je njegov udarac otišao daleko pored desne stative. Veliki promašaj i šteta za ekipu Brendanda Rodžersa.
16‘ (Bode) Domaćin sve opasniji
Centaršut sa strane norveške ekipe je mogao biti koban za Romu, samo da je igrač Bodea bio malo duži, pružio nogu i sproveo je u nebranjenu mrežu.
13‘ (Bode) Prete Norvežani
Lopta je lepo "čučnula" Saltnesu, a ovaj pogađa samo spoljni deo mreže.

Inače, ovaj 29-godišnji igrač je potekao u Bodeo i izjavio da će tu završiti karijeru.
13‘ (Marsej) Vodi domaćin – 1:0
Strelac je Gerson. Ne zna se da li je lepši pas Pajea ili gol Brazilca. Primio je nekadašnji član Rome loptu tako da mu je "legla" na volej. Efektan pogodak.
10‘ (Bode) Pelegrini pokušava sam
Probija, šutira, ali bez rezultata. Već tri udarca kapitena Rome.
5‘ Za sada bez velikih prilika
U Norveškoj je Pelegrini traljavo šutirao iz velike udaljenosti, dok PSV ne dozvoljava Lesteru da "diše" i loptu u svom posedu drži tri četvrtine vremena. Ipak, bez ikakvih prilika na sva tri meča.