1/8 f, revanš: Fejenord – Partizan 3:1 (1:0)

Fudbaleri Partizana poraženi su od Fejenorda 3:1 (1:0), u revanš meču osmine finala Lige konferencija.

Desers 45, Nelson 59, Linsen 90 – Rikardo 61
  FEJ   PAR
  3 : 1
Kraj utakmice
Poraz Partizana od Fejenorda 3:1 (1:0).

Ispali su crno-beli ukupnim rezultatom 8:3.
Nadoknada
Još dva minuta.
90' GOL
Linsen šalje bombu u rašlje za 3:1.
89' Brani Stevanović
Kontra Fejenorda, gađa Linsen sa sedam metara, ali brani golman Partizana.
88' Jović izblokiran
Pokušava, ali ga blokira Kokdžu.
84' Još dve izmene u Partizanu
Smiljanić i Baždar umesto Jevtovića i Markovića.
83' Zdjelar dobio jak udarac
Mora da reaguje lekarska ekipa.
80' Igra se otvoreno
Još jedan gol na ovom meču "visi u vazduhu".
78' Još dve izmene u Partizanu
Jović i Holender u igri umesto Meniga i Rikarda.

EPA-EFE/OLAF KRAAK
72' Terzić u igri
Izlazi Jojić.
69' Partizan se razigrao
Sjajno igra Gomeš. Posle odličnog driblinga izbacuje pas u prostor za Meniga, koji centrira na penal, a Marković gađa glavom preko gola.
66' Zamalo 2:2
Rikardo sa penala iz okreta gađa, ali pravo u golmana.
Gol Rikarda
61' GOL!
Rikardo sa ivice kaznenog jako gađa u donji levi ugao i postiže gol.

Partizan je smanjio.
Gol Nelsona
59' GOL!
Ris Nelson je strelac.

Til je dobio upotrebljivu loptu, probio po desnoj strani, izdržao duel i dodao na tacnu Nelsonu, koji smešta loptu u mrežu za 2:0.

57' Nema penala
Ruši Lutovac Sinisteru, Tejlor odmahuje rukom.
56' Rikardo pokušao
Jak udarac sa 18 metara levom nogom u donji desni ugao brani golman Fejenorda.
53' Zamalo gol
Greška Jevtovića na sredini, kontra Fejenorda, dribling Sinistere u levo, udarac, pa pokušaj Desersa i u oba navrata Stevanović dobro reaguje.
49' Šansa za Partizan
Posle kornera sa desne strane, prvo je Saničanin pokušao glavom, pa Marković, ali je obojici lopta bila previsoka.
46' Počelo je drugo poluvreme
Partizan gubi u Roterdamu.
Gol Fejenorda
Kraj prvog poluvremena
Partizan gubi od Fejenorda, golom Desersa u 45. minutu.
45' GOL!
Tornstra postiže gol iz slobodnog udarca.

Kapiten je sa preko 25 metara gađao, pogodio Desersa, koji je skrenuo loptu u mrežu prevarivši Stevanovića.

Na kraju je gol pripisan Desersu.

Partizan gubi.
43' Žuti za Jevtovića
Uspeo je da napravi dva oštra prekršaja u jednoj akciji i na kraju da igra rukom.
43' Živi zid odradio posao
Loš šut Sinistere iz slobodnjaka sa 17 metara.
42' Saničanin napravio faul u opasnoj zoni
Faul na 17 metara od gola.

Bespotrebno je visoko podigao nogu i napravio faul za opasnu priliku.
40' Partizan ne koristi korner
Slab centaršut, pa Lutovac poklanja loptu Fejenordu.
34' Til gađa
Udarac Tila sa 20 metara u donji levi ugao brani Stevanović.
33' Poništen gol
Prvo je Saničanin izblokirao udarac , a posle stative je Desers sa metar smestio loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Na kraju se ispostavilo da nije bio ofsajd, ali u Ligi konferencija nema VAR.
32' Opao tempo
To više odgovara Partizanu, ali trenutno se već 10 minuta ništa ne dešava na terenu vredno pomena.
26' Menig raspoložen
Partizanov krilni napadač odličan od starta meča.

Ako nešto Partizan bude napravio, sigurno će doći sa njegove strane.
23' Mirniji deo igre
Partizan dobar posle početnog pritiska Fejenorda.

Oslobodili su se i igraju ravnopravno.
16' Komplikuje Menig
Išao je 1 na 1 sa štoperom Fejenorda i umesto da šutira, stigao je defanzivac domaće ekipe.
14' Blokira Marković
Sjajna akcija Fejenorda, povratna sa desne strane na ivicu kaznenog, gde je usledio udarac, koji blokira Lazar Marković.
12' Partizan imao korner
Menig je posle prodora po levoj strani izborio korner.

Fejenord očistio opasnost.
11' Prvi šutevi
Dva izblokirana šuta sa ivice kaznenog. Menig je bio na prvom mestu i sprečio da lopta dođe do Stevanovića.
9' Ne uspeva Partizan da dođe do lopte
Fejenord agresivan. Napadaju, pokušavaju da probiju Partizanovu odbranu.

Crno-beli čekaju svoju šansu.
7' Fejenord napada
Pred punim tribinama, domaćin želi rani gol. Fejenord uvek igra ofanzivno, a Partizan se u ovoj situaciji organizovano brani.
Pune tribine
Na tribinama "De Kojpa" 50.000 navijača.
1' Počela je utakmica
Partizan traži čudo u Roterdamu.
Poznati sastavi
Partizan: Stevanović, Lutovac, Miletić, Saničanin, Urošević, Jevtović, Zdjelar, Jojić, Marković, Menig, Rikardo

Fejenord: Marsiano, Gertruda, Senesi, Hendriks, Tornstra, Orsnes, Kokču, Sinistera, Nelson, Til, Desers
Ivica Kralj "priziva" Njukasl
Nema unapred izgubljene utakmice! Gledao sam Fejenord protiv Groningena i Cvolea: ni nalik izdanju u Beogradu. Nije to takva razlika... Otišli smo prežaljeni i ispisali istoriju. Jednostavno, probudio se inat! U najmanju ruku, bili smo ravnopravni i u Beogradu, u NJukaslu demonstrirali „bezobrazluk”. Sad je teža situacija, ali poznajem struèno / igraèki kadar i verujem u kvalitet. Nekad krene neželjeno, protivniku, s druge strane, ide sve od noge, meðutim, ne treba preterano tugovati posle jednog poraza, padati u euforiju posle jedne pobede. Videæemo...
Stanojeviću najvažnija podrška navijača
Nama je najvažnija podrška navijaèa, da nas podrže, ako hoæe, mogu, žele i ako su uz tim. Sve dok nosite grb Partizana, u obavezi ste prema navijaèima da odigrate najbolje što možete. I kad je na programu prijateljska utakmica. Doputovala je cela ekipa, osim Marka Milovanoviæa i povreðenog Bibarsa Natha. Biæe najjaèe raspoložive snage. Zbog obaveze prema dresu. Tako æemo izaæi i ponašati se. U zavisnosti od razvoja situacije i rezultata, razmišljaæemo o narednoj utakmici.
Aleksandar Stanojević se ne predaje
Nije bila ovakva situacija u Evropi ove sezone. Igrali smo protiv snažnog rivala, bio je bolji, zasluženo nas dobio. Došli smo u nerelanu situaciju, jer gostujemo. Da je obrnuto, revanš kod kuæe, bilo bi lakše. S obzirom da gostujemo i imamo tri gola zaostatka, izuzetno je teško, ako hoæemo da budemo realni... Ako æemo da prièamo ono što ljudi žele da èuju, onda nismo se predali. Ne, nisam se predao, to æu pokazati po sastavu koji budem izveo. Ako æemo realno. A, ako hoæete kao navijaè, ne kao trener, onda æu kazati da idemo jako, da pokušamo da damo tri gola. Ako možemo, u prvom poluvremenu, ne primimo nijedan i nadamo se najboljem.
Pratićemo revanš meč osmine finala Lige konferencija između Fejenorda i Partizana.

Meč u Roterdamu počinje u 21:00.

Fejenord je slavio u prvom meču u Beogradu 5:2.