1/16 finala: Napoli – Barselona 2:4 (1:3)

Fudbaleri Barselone protutnjali su kroz Napulj i pobedom 4:2 prošli u osminu finala Lige Evrope.

Insinje 23, Politano 87 – Alba 8, De Jong 13, Pike 45, Obamejang 59
  NAP   BAR
  2 : 4
Kraj utakmice!
Barselona ide u osminu finala Lige Evrope!

Laganim trijumfom u Napulju 4:2 za ukupnih 5:3.
90' Barselona se kocka
Petanja je bio u šansi da "zakuva"; ali nije uspeo.
87' Napoli ublažuje poraz
Veliki kiks Nika Gonsalesa, koji se poigravao pred svojim golom.

Mateo Politano je poslao loptu u mrežu.
Ulazimo u poslednjih 10 minuta
Igrači oba tima samo čekaju da sudija svira kraj.

Sve je poznato.

EPA-EFE/CIRO FUSCO
71' Osimen blizu
Sve što Napoli uradio je preko Insinjea i Osimena.

Kao i kod penala, Insinje je izbacio pred gol hitrog Nigerijca, ali je poslao loptu tik pored stative.
69' Poništen gol Insinjeu
Bio je bar metar u ofsajdu.
Barsa kao u stara vremena
59' Upisao se i Obamejang!
Konačno je pogodio i Gabonac.

I to prelep gol je dao i ovde je sve rešeno – 1:4.

Ponovo je Traore pokrenuo akciju i prosledio loptu Obamejangu, koji je pogodio rašlje.

I "ubio" utakmicu.
54' Traore "maltretira" Italijane
Prosto je nazustavljiv desnokrilni napadač Barselone, ne mogu mu ništa čuvari.

Po ko zna koji put je probio po strani, pokušao da iznenadi Mereta, koji sse nije dao, a na odbitak je De Jong izblokiran u dobroj šansi.
53' Pedri preko gola
Opet je to bila kontra preko Traorea, usledio je povratni pas za Pedri, ali je talentovani vezista šutirao daleko iznad gola.
51' Zjelinski u šansi
Dobar je to bio napad Napolija, ali je Pjotr Zjelinski izblokiran u dobroj šansi.

Samo je korner usledio za italijanski tim.
Nastavljen je meč
Pikeovo "remek delo"
Kraj prvog poluvremena
Barselona "pleše" u Napulju i razbija rivala.

Na odmor ide sa dva gola prednosti, a mogla je i sa više...

Svakako sjajnih 45 minuta smo gledali.
45' Barselona uvećava razliku!
Strelac je Đerar Pike.

I to kakav je gol postigao. U maniru golgetera, napravio je dribling i poslao loptu u suprotan ugao.

1:3!
43' Pokušaj Traorea
Kada god ima loptu opasnost je po Napoli.

Sada je bio u odličnoj šansi, ali je izblokiran.
33' Opasna kontra Napolija
Insinje je povukao brzu kontru, Osimen je napadao prostor, ali se kapiten odlučio za udarac sa 20ak metara.

Lopta je otišla pored gola, a Nigerijac se naljutio na saigrača.

Insinjeov penal
28' Obamejang nastavlja da promašuje
Sa svega nekoliko metara glavom je promašio prazan gol.

Istina, nije bio u ravni sa golom, ali je loše reagovao. Iznenadila ga je lopta...
25' Obamejang propustio još dve šanse
I dve sasvim solidne.

Promašuje Barselona, iako vodi 2:1, za razliku od Napolija.

Domaćin je samo jednom prišao gol i iz penala smanjio.
23' Vratio se Napoli!
Kapiten Lorenco Insinje je siguran.

1:2!

Proključao je stadion.
Penal za Napoli!
Kakva greška golman Ter-Štegena.

Neshvatljivo je, na rubu kaznenog prostora, oborio Osimena koji je išao u stranu i nije bio opasan.

Nakdnadnom proverom sudija Karasev je pokazao na "belu tačku".
18' Nova dva udarca Barselone
Potpuna dominacija Katalonaca.

Probali su Dest i Obamejang, ali nisu bili precizni kao njihovi saigrači.

Napoli u nokdaunu.
Maestralni De Jong
13' Majstorija De Jonga za 0:2!
Holanđanin je poslao prelepu "kiflu" za 0:2 u samom uvodu meča.

Lepo se namestio posle pete Ferana Toresa.

Barselona zakoračila u osminu finala.
Kontra iz udžbenika
8' Barselona je povela!
Kao voz je proleteo Adama Traore kroz nekolicinu igrača i idealno uposlio Đordija Albu, koji je postigao gol.

Iznenada se levi bek našao na desnoj strani u kontri i slabijom nogom doneo vođstvo Barseloni.