Sparta Prag – Partizan 0:1 (0:0)

Fudbaleri Partizana savladali su Spartu u Pragu 1:0 (0:0), u prvom meču šesnaestine finala Lige konferencija.

Menig 78
  SPA   PAR
  0 : 1
Kraj utakmice i pobeda Partizana!
Partizan je savladao Spartu u Pragu 1:0 (0:0).

Strelac jedinog gola Kvinsi Menig u 78. minutu.
90+1' Prva šansa za Čehe
Zamalo gol. Hancko glavom prebacio na drugu stativu, gde su bila dvojica i obojica su zakasnili, a bili su usamljeni.

Sreća za Partizan.
Nadoknada
Igraće se još četiri minuta u Pragu.
89' Partizan čuva prednost
Brane se crno-beli, a Terzić je izazvao svađu i dobio žuti karton.
84' Jojić propustio šansu!
Zamalo da nokautira Spartu!

Milovanović mu gura loptu u prostor i sa sedam metara Jojić gađa direktno u golmana.
83' Izlazi strelac gola Menig
Nikola Terzić ulazi u igru.
Gol Meniga
78' GOOOOL!
Strelac je Menig!

Duga lopta Zdjelara ka Menigu sa više od 60 metara, a Holanđanin lobuje golmana Sparte.

Vodi Partizan!
72' "Biju" fudbaleri Sparte
Kada god izgube loptu na polovini Partizana odmah prave faul.

Nema mnogo fudbala u Pragu u drugom poluvremenu.

67' Prvi žuti za Spartu
Zbog faula nad Zdjelarom na ivici kaznenog žuti dobija Hložek.
66' Dve izmene i u Sparti
Izlaze Čvančara i Pešek, ulaze Dočkal i Krejči.
63' Dvostruka izmena
Rikardo i Marković izlaze, ulaze Jović i Milovanović.

61' Rikardo telefonirao
Dobio je dugu loptu u prostor od Uroševića, lepo se zagradio, ali je previše čekao, a imao je Markovića samog na levoj strani.

Na kraju je dodao Jojiću, koji je dodao do Markovića, ali kasno, bio je ofsajd.
58' Povredio se Miljković
Umesto njega u igru ulazi Živković.
56' Izmena u Sparti
Ulazi Haraslin umesto Karabeca.

55' Miljković sve upropastio
Brza akcija Partizana, Marković odigrava za samog Miljkovića, koji centrira loptu na tribine i to sa strane.
54' Nepovezana igra Sparte
Bez pravog prodora, bez prave prilike i bez prave ideje.

Partizan bi mogao da iskoristi to.
51' Bez uzbuđenja
Na startu drugog poluvremena za sada bez uzbudljivih situacija.

Izmena u Partizanu
U svlačionici je ostao Natho, u igri je Marko Jevtović.
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
Bez golova u Pragu posle prvih 45 minuta susreta između Sparte i Partizana.

Popović je imao dve dobre intervencije, na drugoj strani je i Holec upisao dve odbrane.

Ravnopravna borba u prvom delu.

41' Veoma loša desna strana Partizana
Niti se Miljković i Marković razumeju u odbrani, niti dobro kombinuju u napadu.

Drugi put zbog njihovih grešaka gubi Partizan loptu.

Marković je aktivan i svuda ga ima, lopta je najviše u njegovim nogama, tri puta je šutirao do sada.
36' Ravnopravna borba
Za sada su i jedni i drugi imali svoje šanse.

Jedini problem Partizana veoma loša denfazivna strana, gde su Marković i Miljković, a pogotovo sada kada je kapiten dobio žuti karton i mora da se pazi.

32' Žuti za Markovića
Posle kornera i lopte za Partizan, Sparta je po levoj strani krenula u brzi napad, Marković je zakasnio, napravio oštar prekršaj i dobio žuti karton.
31' Urošević blokiran
Posle centaršuta Miljkovića, lopta se odbija do Uroševića iskosa na levu stranu.

Hvata volej iz prve, ali je izblokiran za korner.
28' Marković pokušava
Njegov treći šut u prvom poluvremenu.

Ovog puta sa leve strane sa oko 20 metara, gađa metar pored leve stative.

22' Partizan se oslobodio pritiska
"Prodisali" su crno-beli posle napada Sparte.
16' Oko 50 navijača Partizana na tribinama
Čuje se pesma crno-belih pristalica na skoro praznom stadionu.

Ori se "Partizane, volimo te".
15' Zamalo, Partizan na udaru
Karabec sa preko 25 metara iskosa sa desne strane ubacuje loptu koja je prevarila sve i umalo umesto centaršuta kao šut završila u golu.

Odlazi pored leve stative.
13' Opet se izvukao Partizan
Urošević skida loptu koja je išla ka golu!

Sparta je probila po levoj strani opet, pokušao je napadač Sparte da smesti loptu u mrežu sa deset metara pored golmana Partizana, lopta je prošla, ali je Urošević bio na pravom mestu.
10' Popović spasao Partizan!
Probila je Sparta po desnoj strani, posle centaršuta sa desne strane Hancko ostaje usamljen, gađa glavom sa sedam metara, a to fantastično brani Popović.

Provukao se Partizan, veoma loša odbrana Markovića i Miljkovića, kojima je pobegao igrač.
7' Brani opet Holec
Partizan odličan i konkretan na početku.

Menig prolazi po levoj strani, nadmudrio je čuvara, gađao jako punom, ali brani Holec Menigov šut.
4' Šut Markovića
Gađao je sa 18 metara iskosa sa desne strane, pokušao da iznenadi golmana Sparte, koji brani i lopta odlazi u korner.

Preti Marković opet posle kornera, ali ovog puta pored gola, pošto je proklizao i loše zahvatio loptu sa preko 20 metara.
1' Počela je utakmica
Može li Partizan do dobrog rezultata u Pragu?
U zajedničkom druženju pred utakmicu
Predsednik FK Partizan Milorad Vučelić sa Aleksandrom Čeferinom, Luisom Figom, Zvonimirom Bobanom i Zoranom Lakovićem.

Sastavi
Sparta: Holec - Suhomel, Vitik, Čelustka, Hancko - Saček, Pavelka, Karabec -Pešek, Čvančara, Hložek.

Partizan: Popović - Miljković, Vujačić, Miletić, Urošević - Zdjelar, Jojić - Marković, Natho, Menig - Rikardo.
Pavel Vrba, trener Sparte Prag
Pred nama je važna evropska utakmica, želimo da proðemo u osminu finala. Da bi nam to pošlo za rukom moramo da ostvarimo što bolji rezultat u prvom duelu. Pogledao sam poslednjih nekoliko Partizanovih utakmica. Reè je o klasiènoj srpskoj ekipi, jakoj na lopti. Partizan ima veoma dobar napad, predvoðen strancima. Poštujemo njihov kvalitet, dokazali su ga u domaæem prvenstvu i na evropskoj sceni. Partizan je najjaèi tim u Srbiji, ali želimo da proðemo dalje.
Stanojević o ključnom faktoru i dobrom raspoloženju
Sigurno da je dobra koncentracija najvažniji faktor jer Sparta ima dobre igraèe koji jednim potezom mogu da reše utakmicu. Poslednju utakmicu nisu bili na nivou kao ranije, ali dosta igraèa imaju u završnici... S druge strane, moramo da iskoristimo veliki prostor koji ostavljaju iza sebe... Videæemo, ko æe se nametnuti sutra. Imamo pozitivne rezultate u prethodnom periodu, tako da dolazimo sa samopouzdanjem i pozitivnim razmišljanjem.
Aleksandar Stanojević, trener Partizana
Zadovoljstvo nam je da sutra pokažemo naš klub u pravom svetlu. Došli smo u najjaèem sastavu, nemamo problema sa povredama. Imamo dve utakmice, ali želimo veæ sutra da napravimo pozitivan rezultat pred revanš u Beogradu. Gledali smo dosta utakmica Sparte, to je mlada, poletna ekipa koja napada sa dosta igraèa i koja može u svakom trenutku da vas ugrozi i da postigne gol. Spremni smo za sve situacije koje nas oèekuju. Rekao sam veæ, oèekujem pozitivan rezultat pred revanš u Beogradu.