1/16 finala: Barselona – Napoli 1:1 (0:1)

Fudbaleri Barselone i Napolija remizirali su 1:1, u prvoj utakmici 1/16 finala Lige Evrope.

Zajedno ćemo ispratiti utakmice Lige Evrope u terminu od 18.45.
KRAJ
92' Mertens umalo...
Povratnu loptu Belgijanac nije iskoristio.

Izostao je dobar šut...
90+ Šest minuta nadoknade
90' Makazice
Rezervista Luk de Jong je šutirao iz okreta, ali je lopta otišla pored gola.
88' Nova velika šansa za Toresa
Došla je lopta na oko desetak metara od gola, sa leve strane, međutim, Tores je opet šutirao preko prečke.
85' Spaleti pojačava odbranu
Umesto dva vezna, ubacio je dva odbrambena igrača.
72' Rahmani u poslednjem trenutku
Dembele je pobegao, pokušao da proigra Obamejanga na drugoj stativi, ali je Rahmani dobro reagovao i izbacio loptu u korner.
67' Barsa juri preokret
Katalonci pokušavaju da stignu do potpunog preokreta protiv Napolija.

Kruže oko defanzivnog bedema Napolija, koji odoleva.
Gooool
Barselona je izjednačila iz penala, strelac je Feran Tores, 1:1.
57' VAR
Traore je centrirao, lopta je pogodila u ruku Žezusa...

Sudija Kovač je posle pregledanja snimka dosudio penal.
Zicer Ferana Toresa minut pre primljenog gola
51' Barsa preuzela inicijativu
Domaći na startu drugog poluvremena imaju loptu u nogama, ali za sada izostaju šanse.
46' Počelo drugo poluvreme
POLUVREME
Barselona je imala više pokušaja, najbolju šansu u 28. kada je Tores imao zicer.

Kazna je stigla samo minut kasnije, kada je Zjelinski iz drugog pokušaja zatresao mrežu Ter Štegena.
Šerif sa "kreča" do 1:0 protiv Brage
39' Prvi žut karton
Nije mogao da se zaustavi Angisa i zbog toga je dobio javnu opomenu.
36' Ne baš najbolje
Tores je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali slabo, po zemlji, pored gola.
Zenit brzo do 2:2
29' Goooooool!
Napoli poveo protiv Barselone, 0:1.

Samo minut nakon promašenog zicera Ferana Toresa.

Zjelinskom je Ter Štegen prvo odbranio udarac, ali je Poljak naleteo na odbitak i zakucao loptu u mrežu.
Zenit smanjio
22' Kontra Napolija
Viktor Osimen je izbegao ofsajd, šutirao u bliži ugao Ter Štegena, koji je loptu izbacio u korner.
Betis duplirao prednost u St. Peterburgu
18' Obamejang pokušao
Snažan, ali nedovoljno precizan udarac sa dvadesetak metara.
15' Odbrana Mereta
Prvi šut u okvir gola Napolija.

Niko Gonsales je šutirao iskosa sa desne strane pravo u Mereta.
Betis poveo protiv Zenita
14' Mirno na Kamp Nou
Osim pokušaja Pedrija, nije bilo većih uzbuđenja.

Napoli pokušava da stekne kontrolu s tim da ni Barsin presing nije na nekom nivou.
5' Prva prilika
Obamejang se izborio za loptu, povrata Ferana Toresa za Pedrija, koji je "opalio" preko gola.
1' Utakmica je počela!
Baš kao i susreti u Dortmundu, Tiraspolju i Sankt Peterburgu.
Startnih 11 Napolija
Startna postava Barse

SofaScore
Ćavi
Boli me kada slušam himnu Lige šampiona, a mi nismo uèesnici. No, šta je tu je. Treba da uðemo fokusirani na osvajanje Lige Evrope, pošto nemamo taj pehar u vitrinama. Posljednji put kada sam bio dio tog takmièenja eliminisao nas je Seltik. Još su mi bolna sjeæanaj na te duele osmine finala i daju nam dodatni motiv