6. kolo: Partizan – Anortozis 1:1

Partizan je remizirao sa Anortozisom rezultatom 1:1 u 6. kolu Lige konferencija.

90+4 Umalo gol
Hristofi! Kakav pokušaj u finišu susreta i umalo je Partizan primio gol. Mnogo sreće za Partizan
90+3 Holender...
Neverovatno šta propušta Partizan. Holender je bio u kontri i došao do kaznenog prostora, ali je srušen i izgubio je loptu
90+2 Korner za goste
Ovo je opasno sada, ali je Zdjelar pravovremeno reagovao i izbacio loptu u aut.

Uskoro će kraj, manje od 3 minuta je ostalo
5 minuta nadoknade
Očekivano
88' Nove izmene
Urošević napušta igru menja ga Živković, a takođe iz igre izlazi i Jojić, a njega menja Miletić.
81' Korner za Partizan
Možda je ovo šansa?

Ipak ništa. Šćekić pravi faul u napadu
78' Nastavlja se meč
Strateg gostiju ukazao je šansu Korei umesto Antonijadesa.
73' Propala još jedna šansa
Neverovatno šta radi Partizan... Nova odlična šansa iz kontre za crno-bele i novi kiks ovog puta Jojića i rezultat se ne menja

Lekari oba tima ulaze na teren, došlo je do sudara glavama Milovanovića i Andersona. Nadamo se da će sve biti u redu

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
70' Slabo drugo poluvreme
Gotovo da ništa nismo videli u nastavku susreta. Ima još 20 minuta igre i ukoliko se rezultat ne promeni Partizan će prezimiti u Evropi.

Deletić napušta igru, menja ga Hristofi
61' Propala je kontra
Krenuli su crno-beli u brzu tranziciju, ali je Jojić izgubio loptu nakon odlične reakcije Koree. Ostaje 1:1.

Holender i Lutovac ulaze u igru umesto Meniga i Jovića

55' Opet prete gosti
Hambartsumjan je šutirao polu volejem, ali nije to bilo opasno i Popović bez problema hvata loptu
49' Umalo da Partizan primi gol
Popović i Deletić... Sjajna kombinacija gostiju i snažan udarac Popovića koji je bio neprecizan i lopta ide preko gola.

46' Počelo je drugo poluvreme
Pavlović izlazi i menja ga Šćekić, a u Anortozisu ulazi Popović umesto Joanua
Kraj prvog poluvremena
45+1 Slobodan udarac za Partizan
Jojić izvodi prekid... Nije bilo loše, imao je Urošević 1 na 1 sa golmanom Anortozisa i bio nespretan. Ofsajda nije bilo, ali nije ni gola. Propala je velika šansa
43' Sjajni Saničanin
Mogao je Anortozis i do preokreta, ali je u poslednjem momentu je Saničanin sjajno reagovao i izblokirao taj udarac
38' Partizan i dalje napada
Crno-beli pokušavaju da vrate vođstvo i pletu mrežu oko gola rivala, međutim bez konkretne pretnje. Veće iskušenje nije doneo n i treći korner za domaćina.
33' Penal i gol!
Katastrofalna greška Popovića, izleteo je bez potrebe i pokosio napadača Anortozisa.

Penal za goste koji je u gol pretvorio Hristodulopoulos

24' Umalo 2:0
Pavlović je imao sjajnu priliku i šutirao iz kaznenog prostora, ali je šutirao isuviše slabo i propala je velika prilika
20' Goooooooooool
Marko Milovanović se odlično kretao i postigao svoj prvi gol u dresu Partizana u Evropi! Osamnaestogodišnji napadač postiže treći gol na trećoj uzastopnoj utakmici.

Partizan vodi 1:0
19' Korner za Partizan
Krenuli su crno-beli u kontra napad, a Milovanović je poslao malo lošiji pas i usporio kontru. Menig ipak šalje pas Miljkoviću, ovaj centrira i Milovanović glavom pokušava, a Partizan iz svega dobija korner

15' Partizan umalo primio gol
Deletić je zapretio, ali je Popović odlično reagovao i spasao gol. Umalo da Anortozis povede!
12' Pas na terenu
Utakmica je na kratko prekinuta pošto je pas ušao na teren...
9' Umalo gol
Solidna akcija sa leve strane i centaršut u kazneni prostor gde je bio mladi Marko Milovanović i pokušao glavom da postigne prvi gol na meču, ali lopta odlazi pored stative...
5' Partizan napada
Crno-beli se trude da budu agresivni odmah od starta, ali se Kiprani dobro brane. Novi propali posed i gol aut
2' Loš centaršut
Celog popodneva pada kiša u Beogradu, što malo otežava igru i sada smo videli loš centaršut Meniga sa desnog boka, lopta je za Anortozis
1' Počela je utakmica
Prvi napad ima Partizan
Utakmica uskoro počinje
Vidimo i bakljadu na severu, kiparski navijači pale pirotehniku
Kako Partizan može da prođe dalje?
Partizan je protiv Kiprana u situaciji da mu bod ili sva tri garantuju proleće u Ligi konferencije. U slučaju da ne ostanu praznih šaka crno-beli će zadržati drugo mesto u Grupi B i tako se plasirati u šesnaestinu finala.
Jojić:
"Došli smo do kraja grupne faze, izborili smo da mi sami odluèeujemo o prolasku dalje. Spremni doèekujmo, igramo pred našim navijaèima i nadam se da æemo se svi zajedno radovati"
Trener Partizana:
"Svi znamo šta ova utakmica nosi, šta donosi i kakav je znacaj. Toga smo svesni, bitna je za nas iz 1.000 opštepoznatih razloga. Imamo odredjenih kadrovskih problema, kraj je polusezone, dosta stvari se nakupilo. Pantiæ je neizvestan, gotovo sigurno neæe igrati. Potrebna nam je pomoæ navijaèa, koji su bili uz veliku energiju uz nas. Oni su nas uveli u Evropu. Neophodna je podrška navijaèa. To nam je želja, da svaki igraè dobije podršku", rekao je Stanojeviæ na konferenciji za medije pred meè.
Promene:
Aleksandar Stanjević je u špic "gurnuo" mladog i talentovanog Marka Milovanovića kao iznenađenje, momka od svojih 18 godina, ali i 197 cm koji je za Partizan već postigao dva pogotka

Još veće iznenađenje je što napadača Rikarda nema ni u protokolu.

Osetio je malaksalost, slabost i vrtoglavicu tokom treninga. U narednim danima biće podvrgnut dodatnim pregledima, stoga se nije našao u protokolu.
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 6. kola Lige konferencija između Partizana i Anortozisa