5. kolo: Flora – Partizan 1:0 (1:0)

Fudbaleri Partizana izgubili su od Flore u Talinu rezultatom 1:0 (1:0) u utakmici 5. kola grupe B Lige konferencija.

Miler 44
  FLO   FKP
  1 : 0
90+3' Jalovo, jalovo, jalovo...
Ne izgleda kao da bi Partizan mogao ovde da dođe do izjednačenja.
Kraj utakmice!
Partizan je izgubio i, slobodno se može reći, obrukao se u Estoniji.
Još šest minuta nadoknade!
85' Lazar Marković ne može da nastavi meč!
Oštro je startovao igrač Flore na njega, a kapiten Partizana je pao direktno na rame i povredio se ozbiljnije.

Toliko da ne može da nastavi utakmicu, pa će srpski tim nastaviti sa igračem manje da juri zaostatak.
82' Partizan i dalje bez prave šanse!
Vremena je sve manje, a nervoze sve više...
77' Spektakularna odbrana Igonena!
Miloš Jojić je šutirao sa nekih 25 metara, a golman Flore na sjajan način odbranio.

Partizan je bio najbliži izjednačenju do sada.
75' U igri je i Milovanović
Umesto Rikarda Gomeša koji nije pokazao apsolutno ništa ove večeri.
74' Miljković probija po desnoj strani
Ali Igonen ga je zaustavio u poslednjem momentu da ne uputi kvalitetan centaršut.
71' Flora umalo do 2:0!
Sapinen je krenuo u kontru, bio potpuno sam, ali je dao prejak for i istrčali Popović je izbio loptu.
70' Odličan centaršut Markovića
Ali na drugoj stativi nije bilo nikoga i Zenjov je intervenisao.
65' Evo velike prilike!
Jojić je poslao prizeman pas na peterac, niko nije dočekao tu loptu, a onda je Lazar Marković iz izgledne situacije sa nekih 7, 8 metara spoljnim delom kopačke nonšalantno poslao loptu nebu pod oblake.
64' Pritiska Partizan
Ali i dalje nema prave šanse.

61' Jojićev pokušaj je izblokiran
Biće korner za Partizan.
Ovo se retko viđa – ćetvorostruka izmena Partizana!
Danilo Pantić – Lazar Pavlović
Kvinsi Menig – Lazar Marković
Aleksandar Šćekić – Miloš Jojić
Nemanja Jović – Aleksandar Lutovac
55' Partizan i dalje "malokrvan"
Nema potrebne reakcije posle šokantno primljenog gola u finišu prvog poluvremena.
50' Odličan udarac Danila Pantića
Šutirao je sa preko 25 metara, ali je golman Estonaca bio na mestu.
Nastavljena je utakmica
Aleksandar Stanojević nije napravio nijednu izmenu.

Kraj prvog poluvremena!
Nije baš zasluženo vođstvo Flore, ali jeste krajnje vreme da Partizan zaigra mnogo bolje u nastavku.

Nadamo se da će tako biti.
44' Partizan gubi u Talinu!
Miler je strelac gola za Floru.

Duga lopta sa centra igrališta preletela je celu odbranu i u momentu kada je Urošević bio van terena upravo na tom mestu je Miler potpuno sam dočekao loptu i glavom je smestio u mrežu.

Da je Urošević bio na terenu, verovatno bi pokrio Milera, što Jović, a ni Saničanin nisu uspeli.
43' U sledećem napadu Uroševiću je pukla arkada
Lice mu je obliveno krvlju, kao i dres.
42' Užasna sekvenca Uroševića
Najpre je očajno centrirao sa leve strane, potom previše čekao loptu i izgubio je usled pasa Zdjelara, da bi iznerviran time da bi sprečio kontru napravio čist faul sa leđa.

I za divno čudo nije dobio žuti karton od Irca.
39' Nova pretnja Partizanu!
Ogroman je jaz između odbrane i veznog reda Partizana, a umalo to Miler nije kaznio pogotkom.

Miljković mu je zasmetao u odsudnom momentu.
37' Partizan nema pravu ideju kako da dođe do gola
U pojedinim momentima vidimo totalnu diskomunikaciju na terenu.

Kao na nekih 30 metara od gola Partizana kada je Ščekić sa loptom u nogama samo prepustio loptu Miletiću koji se vraćao na svoju poziciju u odbrani.

28' Pojačava Partizan pritisak
Iz visokog presinga celog tima Menig je došao do lopte, centrirao pred gol Flore, ali su tamo zakasnili i Gomeš i Jović.
27' Ponovo Jović preti
Ovog puta sa distance, ali pravo u protivničkog golmana.
26' Sada je bilo najopasnije pred golom Flore!
Danilo Pantić je izveo korner, potom Miletić pretio glavom na tri metra od gola, a na odbitak je naleteo Nemanja Jović i pogodio je jednog igrača u bloku.

Pogodio ga je u ruku, ali je ona bila bliže telu, pa nema penala.

Svakako u Ligi konferencija nema VAR sistema.
24' Prvi šut u okvir gola, ponovo od strane Estonaca
Martin Miler je šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali srećom, pravo u Popovića.
24' Dobra zamisao Miletića
Prekinuo je "glavomet" i nekoliko odbitaka sjajnim dugačkim pasom ka Gomešu, ali je napadač crno-belih očajan bio na prijemu lopte.
17' Flora se ne brani
Još jednom je lopta bila u petercu Partizana, ali je Urošević zasmetao estonskom napadaču da ozbiljno ugrozi Popovića.
11' Napada Partizan uglavnom po desnoj strani
Tamo se nalazi Kvinsi Menig, na šta nismo navikli od kako je stigao letos.

Ali, za sada, bez veće šanse pred golom Estonaca.
9' Prvo uzbuđenje i to pred golom Partizana
Saničanin je pogrešio u predaji lopte na malom prostoru i otvorila se prilika da Rauno Aliku šutira sa oko 20 metara.

Izblokiran je, pa će biti korner za Floru.
Imaće Partizan podršku u Talinu
Grupa crno-belih pristalica se čuje sa tribina.
Utakmica je počela!
Flora u zeleno-beloj opremi, Partizan u tradicionalnoj crno-beloj kombinaciji.
Teren je gotovo natopljen
Puna dva sata već pada kiša u Talinu.
Sastav Flore
Igonen, Lilander, Purg, Kusk, Luka, Zenjov, Pom, Somets, Kuraksin, Miler, Aliku
Stanojevićevih 11
Popović - Miljković, Miletić, Saničanin, Urošević - Šćekić, Zdjelar - Menig, Pantić, Jović - Rikardo.

Rezerve: Lukač, Stevanović, Pavlović, M. Živković, Ostojić, Milovanović, Jojić, Marković, Lutovac, Smiljanić.
Prvi meč
Crno-beli su u Beogradu protiv Flore slavili 2:0.

Dešavanja sa tog meča možete pročitati OVDE.
Stadion
Igra se na Lilekula stadionu, kapaciteta 14.336 mesta, najvećem stadionu u Estoniji.

Dobrodošli u LIVE BLOG B92.net!
Fudbaleri Partizana gostuju estonskoj Flori u Talinu, u meču petog kola Grupe B Lige konferencija.