1. kolo: Anortozis – Partizan 0:2 (0:1

Fudbaleri Partizana savladali su Anortozis u Nikoziji rezultatom 2:0 (1:0) u prvom kolu grupe B Lige konferencija.

Dobrodošli!
Zajedno ćemo pratiti dešavanja iz Nikozije gde će u okviru grupe B Lige konferencija snage odmeriti Anortozis i Partizan.
Kraj utakmice!
Moglo je i ubedljivije, ali pamti se samo veoma vredna pobeda crno-belih na Kipru.
Igraće se još četiri minuta.
Jović propušta veliku šansu da zada konačan udarac Anortozisu.
86' Sve je, čini se, rešeno na Kipru
Anortozis je nemoćan, a Partizan rutinski privodi meč kraju.
82' Gomeš je pao na travu
Bez duela, signalizirao je povredu i odmah tražio izmenu.

Bilo bi veoma loše po Partizan ukoliko bi se on povredio pred 165. "večiti" derbi i nastavak sezone.
77' Partizan ima prostor da dotuče protivnika
Videćemo hoće li ga iskoristiti.

70' Prilika da se sve završi!
Gomeš je ponovo bio u šansu, golman je odbranio, a Jojić je za malo zakasnio da dotrči na odbitak.
68' GOOOOOOL!
Fantastičan gol Rikarda Gomeša!

U pravi čas, u momentima kada je Anortozis krenuo na sve ili ništa.

Partizan je na pragu veoma važne pobede.
64' Dvostruka izmena u Partizanu
Nemanja Jović je zamenio strelca jedinog gola Kvinsija Meniga, a umesto Bibarsa Natha sada je na terenu Miloš Jojić.
63' Popović spasao Obradovića i Partizan!
Obradović je prelako izgubio duel sa Deletićem i srpski napadač dobio je iznenada odličnu priliku.

Međutim, Popović se još jednom istakao i sačuvao vođstvo svom timu.
61' Marković ponovo pokušava sam
Kapiten Partizana je bio u solo akciji, mogao je da odloži na levu stranu, ali se namestio na desnu nogu i šutirao veoma loše.
58' Miran deo utakmice
Makar kada su prilike i uzbuđenja u pitanju.

Domaći deluju sve nervoznije jer su nemoćni da učine bilo šta pred golom Aleksandra Popovića.
51' Opasan napad Partizana
Išla je kontra četiri na tri, Natho je proigrao Gomeša, ali mu je lopta prešla preko noge i otišla visoko preko gola.
50' Zdjelar dobija žuti karton
I to greškom, pošto je trebalo da ga dobije Igor Vujačić.
Nastavljena je utakmica
Kecbaja je izvršio dve izmene. Ušli su Miloš Deletić i Azer Bušuladžić.

Kraj prvog poluvremena
Sasvim zasluženo vođstvo Partizana, a moglo je da bude i ubedljivije da su Miljković i Šćekić pogađali u sjajnim prilikama.

41' GOOOOOOL!
Konačno Partizan trese mrežu Kiprana, a strelac je novajlija Kvinsi Menig!

Holanđanin je sjajno ispratio šut Lazara Markovića i odbitak od golmana Lorije, te smestio loptu u mrežu za 1:0.
36' Nova velika prilika za Partizan!
Ovog puta Šćekić, ostao je potpuno sam posle kornera na drugoj stativi, ali je Lorija ponovo odbranio.

I to uz pomoć stative. Milimetri su delili Partizan od vođstva.
27' Partizan bez problema otklanja napade domaćih
Znatno mirniji je tempo u ovim momentima.
19' Novi napad Partizana
Marković sa leve strane, ali umesto Meniga i Gomeša, pokušao je sam da završi i šutirao pravo u golmana.
15' Stopostotna prilika za Miljkovića!
Odlična akcija Natho – Šćekić – Miljković, ali je golman Lorija odbranio tu priliku.
12' Uh, bilo je jako opasno!
Hristodulopulos je šutirao sa 35 metara, veoma snažno iz slobodnog udarca, lopta je bila nezgodna, ali je Popović nekako odbranio.
9' Sada pokušaj Miljkovića sa druge strane
Kvinsi Menig ga je veoma lepo proigrao, ali je usledio loš šut desnog beka crno-belih.
6' Prvi napad Partizana
I to preko Rikarda Gomeša po levoj strani.

Pokušao je da proigra Lazara Markovića na petercu, ali biće korker.