2. kolo kvalfikacija: Vojvodina – Panevežis 1:0 (0:0)

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Panevežis 1:0 u Novom Sadu i prošli u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Kabić 90+6
  VOJ   PAN
  1 : 0
KRAJ
Pobeda Vojvodine nad Panavežisom 1:0 za prolaz u 3. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Sa ukupnih 2:0.
90+5' Stativa, pa gooool!
Vojvodina overava prolaz!

Koliko samo sreće za Novosađane.

Posle jednog kornera gosti su pogodili stativu u petercu, a onda je pukla kontra.

Kabić ju je povukao i maestralno lobovao golmana Panavežisa za overu prolaza.

Vojvodina je pobedila i u drugom meču!
92' Simić opet brani
Oklevao je Kovačević, jedan igrač mu se prikrao iza leđa, ali je i Simić to odbranio.
90' Jankauskas preko gola
Neverovatno kako se brani srpski tim.

Jankauskas je sa pet metara prebacio gol.
Istekao je 90. minut
Igraće se još pet minuta.
87' Simić brani!
Još jednom odlično brani.

Elvelto je poslao "kiflu", a golman Vojvdodine se ponovo istekao.
Loš ritam, bez igre
Preskače se igra.

Litvanci pokušavaju nešto, ali nemaju nikakvu ideju.

Vojvodina je u bloku i gleda samo kako da "iscuri" vreme.
Ušli smo u poslednjih 10 minuta
78' Ribeirov pokušaj
Opet je Simić odbranio.
71' Velika šansa za Vošu
Devetak je spakovao novu šansu, a Zukić promašio loptu na samo pet metara od gola Litvanaca.
Do kraja još 20 minuta
Jako slab fudbal na "Karađorđu".

Pedja Milosavljevic/Starsport
62' Čovićeve akrobacije
Dobra akcije našeg tima, Cucin je ubacio loptu, a Čović pokušao nešto poput "škorpiona" da postigne gol.

Preko gola.
53' Cucinov prodor
Desni bek Vojvodine je sjajn prošao po desnoj strani, ubacio loptu u peterac, ali je golman gostiju Golas odbranio.
50' Otvorila se utakmica!
Sada su Litvanci bili blizu gola.

Simić je još jednom spasao Vojvodinu posle udarca Kružikasa.

47' Vojvodina mogla do gola
Kombinovali su Čović i Simić, koji je jako šutirao, ali je golman Panevežisa odbranio.

Bila je to dobra prilika.
Nastavljena je utakmica
Izmena
Topić ulazi umesto Busnića.
Kraj prvog dela
42' Busnić preko gola
Dobar napad Vojvodine preko Devetka, koji je centrirao, Simić promašio loptu, Čović je izblokiran, a odbitak je Busnić prebacio preko gola.

Šteta.
41' Prilika za Panevežis
Floro je driblao i namestio se za šut sa ivice kaznenog prostora, ali je bio preslab.

Simić je pokupio loptu.

Prošlo je pola sata
Pomalo pada ritam...
23' Kakav promašaj Panavežisa
Pogrešio je Stevanović, loše procenio loptu i gosti su imali čist zicer.

Sa samo pet metara glavom nisu uspeli da ubace loptu u prazan gol, pošto je Simić ostao ukopan.

Mnogo sreće za Vojvodinu.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
17' Vojvodina pritiska
Bolja je, kontroliše dešavanja, ali fali gol.
14' Čovićev udarac
Izborio se za šut sa 20ak metara, ali pravo u golmana Panevežisa.
10' Zapretili i Litvanci
"Zakuvali" su pred golmanom Simićem, ali su oklevali sa udarcem i ostali bez istog.

Dinamičan početak.
Busnić u akciji

5' Prva šansa – za Vojvodinu
Odličan napad srpskog tima.

Čović je lepo uposlio Simića, koji je centrirao, a gosti uspeli da izbace loptu u korner ispred Zukića.