Liga Evrope, finale: Viljareal – Mančester 1:1 (11:10pp)

Fudbaleri VIljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobedivši Mančester junajted.

De Hea – 11:10
120' Kraj produžetaka
Rezultat je 1:1 i idemo u penal seriju
117' Mirno
Sve je manje snage kod igrača oba tima. Otuda i izostanak pravih prilika i u drugom produžetku.
110' Povredio se Rašford
Džejms ga je zamenio
106' Počeo drugi produžetak
105' Kraj prvog produžetka
Siromašan sadržaj u prvom produžetku
100' Novi promašaj
Pako Alkaser je sada bio u gotovo identičnoj situaciji kao Alberto Moreno pre koji minut, ali je i on šutirao nebu pod oblake.
98' Moreno...
Najbolja prilika u produžetku, Alberto Moreno je pokušao da šutira ka golu Mančestera i bio vrlo neprecizan

EPA-EFE/Aleksandra Szmigiel / POOL
91' Počeli su produžeci
Mančester ili Viljareal?
Kraj regularnog dela
Idemo u produžetke

89' Pogba – ništa
Pol Pogba probao glavom i lopta ide preko prečke, ostaje 1:1
86' Sve smo bliži produžecima
83' Ništa od preokreta
Nova opasna šansa i Fojt faulira Šoa pa za to dobija žuti karton, a Mančester ostao bez velike šanse
77' Nova izmena
Jeremi Pino napušta teren, a umesto njega će ući Pako Alkaser. Izlazi i Manu Trigeros, a Moj Gomez će ući. To su dve izmene u sastavu Viljareala.
71' Pareho je probao
Udarac van kaznenog prostora, ali je bio isuviše slab
69' Rašford... ofsajd
Kakva šansa propada... Rašford izlazi sam pred golmana Viljareala, ali bio je u ofsajdu
55' Goooooooooooool
Edinson Kavani je izbegao ofsajd zamku i poogodio mrežu Viljareala za izjednačenje. Egal meč u Gdanjsku
54' Prvi žuti karton
Kapue je sa leđa povukao Fernandeša i zaradio žuti karton
Nema penala
52' Penal za Mančester?
Trenutno se čeka odluka da li je Grinvud fauliran u kaznenom prostoru Viljareala, Pedrasa je bio igrač sa kojim se sudario
Kakva šansa...
Imao je Viljareal sjajnu priliku za postizanje gola u drugom poluvremenu... Došli su do peterca Mančestera, ali se Baka spetljao i izgledna prilika za vođstvo od 2:0 odlazi u nepovrat
46' Počelo je drugo poluvreme
Kraj prvog poluvremena
45' Umalo autogol
Ovo je bila najbolaj šansa za Mančester junajted. Bruno je centrirao, a lopta pogodila Albiola u donji stomak i pala golmanu Ruljiju u ruke
43' Pino sam protiv svih
Krenuo je Pino na gol Mančestera, čak je i Moreno odustao od ove kontre i četvorica igrača Junajteda uspeli su da nadmudre Pina i da osvoje loptu
38' Viljareal prepušta teren Mančesteru
Jasna je namera Emerija. Dozvoljava Junajtedu da se rastrči, napada i čeka svoju šansu iz prikrajka. Imaju Englezi problema sa završnicom i to nije samo večeras...
29' Goooooooooooooooooooool
Đerar Moreno, odlično utrčavanje i od 29. minuta Viljareal vodi sa 1:0
24' Spetljao se Kavani
Odličan centaršut Mektomineja, lopta ide dijagonalno na Kavanija koji je hteo da proigra Rašforda i uradio to trapavo pa je prilika propala
23' Majstorija Bake
Rabona Karlosa Bake i centaršut ka Toresu, koji glavom gađa gol, ali lopta ide preko prečke. Ruku na srce, išla mu je malo unazad

EPA-EFE/Janek Skarzynski / POOL
21' Nova opasna akcija
Luk Šo je oštro ubacio loptu u peterac, bilo je to nešto između šuta i centaršuta, Fernandeš kasni na loptu i ostaje 0:0
18' Da li se vraća Fojt?
Obilno krvarenje iz nosa još uvek nije zaustavljeno...
16' Trigeros kasni...
Solidna kombinacija Viljareala, lopta je išla na drugu stativu, ali Manu Trigeros nije uspeo da odreaguje onako kako je zamislio... Ostaje 0:0
Fojt ostao da leži
Posle duela sa Pogbom je desni bek Viljareala ostao na travi, ali deluje da će biti sve u redu
4' Mančester preuzeo inicijativu
"Đavoli" napadaju i odmah polu šansa za Edinsona Kavanija, ali lopta odlazi u gol aut.
1' Počela je utakmica