1/4 finale: Roma – Ajaks 1:1, Viljareal – Dinamo Zagreb 2:1

Poznati su svi parovi polufinala Lige Evrope, a to će biti Roma – Mančester junajted i Arsenal – Viljareal.

Zajedno ćemo ispratiti dešavanja na terenima u revanšima četvrtfinala Lige Evrope.
90' Mančester tek toliko da potvrdi prolaz
Autogol Valjeha za 2:0 i ukupnih 4:0 "crvenih đavola".
Kraj!
Roma se odbranila i prošla u polufinale.

Tamo će igrati protiv Mančester junajteda, dok će za drugo mesto u finalu igrati Viljareal i Arsenal.
90' Igraće se još pet minuta u Rimu
Toliko još nade da Ajaks može do gola i produžetaka.
88' Oršić propušta verovatno poslednju priliku za Dinamo
Šutirao je iz slobodnog udarca iz izgledne pozicije, ali veoma loše.
82' Ajaks sve karte baca na napad
Hoće li biti produžetaka u Rimu?
77' Arsenal stiže do 4:0
I Lakazet se upisao u listu strelaca.
75' Dinamo Zagreb smanjuje!
Oršić pogađa za 2:1.

Sada "modrima" nedostaje dva gola za prolaz u polufinale.

Koliko je to realno?
72' Roma izjednačuje!
Ko će drugi nego, Edin Džeko!

Sjajna kontra Rome četiri na tri, Klafiori je izuzetno istrčao, dodao u sredinu, a lopta uz dosta sreće došla do Džeka koji je matirao Stekelenburga.
70' U Pragu i Mančesteru nema preterano puno dešavanja
Tamo je praktično sve rešeno još u prvom poluvremenu.
65' Na drugoj strani veliku šansu propušta i Viljareal
Livaković je odbranio priliku u kojoj se našao Moreno.
64' Velika šansa za Dinamo!
Gvardiol je proigrao Oršića, on izašao ispred Ruljija, ali je promašio malo iskosa sa leve strane.
59' Čukvueze propušta veliku priliku za Dinamo
Savladao je Livakovića, ali je izblokiran pre nego što je lopta ušla u gol.
56' Ajaks stiže do drugog gola, ali je poništen
Tadić je postigao gol, ali je prethodno bio faul koji je VAR potvrdio i Tejlor je poništio gol.
49' Vodi Ajaks!
Strelac je Broubi, igrača koji je ušao u igru u poluvremenu!

Iskoristio je dugo dodavanje Shursa i iskoristio veliku grešku odbrane Rome.

E, sada će biti jako zanimljivo...
Nastavljene su utakmice!
Granada i Dinamo Zagreb bi morali da postignu tri gola u gostima, a Slavija čak četiri u Pragu.

Ajaksu su u Rimu dovoljna "samo" dva, pa ćemo se u nastavku najviše posvetiti utakmici na "Olimpiku".
Poluvreme!
Ostalo je još po (najmanje) 45 minuta, a blizu polufinala su Roma, Viljareal, Mančester junajted i Arsenal.
45' "Kopljanici ne uspevaju da probiju bedem Rome
Ajaks je bolji tim na "Olimpiku", stvara prilike, ali ne uspeva do gola.
43' Viljareal koristi momenat i duplira vođstvo!
Strelac je Đerar Moreno za 2:0!

Ukupno je 3:0 u dvomeču i Dinamo je u bezizlaznoj situaciji.
36' Viljareal vodi protiv Dinama
Vrlo sumnjiva situacija iz koje je španski tim poveo.

Alkaser je postigao gol, ali je veliko pitanje da li je Čukvueze bio u ofsajdu prethodno.

Sudije su rekle da jeste, a VAR da nije.
Procenite sami:
35' Dobar napad Ajaksa
Tadić je probao da ga završi, ali je ostao kratak i samo je dodao loptu do golmana Lopesa.
26' Čukvueze pogađa stativu gola Dinama
Šutirao je otprilike sa penaltika, ali nije imao dovoljno sreće.
28' Dobra prilika za Dinamo
Petković je centrirao sa desne strane, a Oršić na drugoj stativi loptu poslao preko gola.

Zagrepčani su dosta hrabro izašli na "Madrigalu".
24' Treći gol Arsenala u razmaku od šest minuta!
Upisao se i Saka. Kakav raspad sistema Slavije!
21' Lakazet siguran sa "bele tačke"
Arsenal je sada sve preokrenuo i ima ogromnu prednost.

Slavija sada mora da postigne tri gola, a da ne primi nijedan.
20' Penal za Arsenal!
Tim iz Londona može sve da reši sekvencom od tri izuzetna minuta.
18' Ipak vodi Arsenal!
Četiri minuta posle poništenog gola Pepe je postigao pogodak koji preokreće situaciju u korist "tobdžija".

I ovo je bilo blizu, ali ovog puta nije bilo nedozvoljene pozicije.
14' VAR sprečio Arsenal da povede u Pragu
Saka je šutirao sa distance, pogodio stativu uz kačenje lopte golmana Kovača, a lopta se odbila do Smita-Roua i on je sproveo u praznu mrežu.

Gledao se VAR, koji je pokazao da je bilo ofsajda, a domaći su to proslavili kao da su postigli gol.
12' Velika šansa za Ajaks
Golman Rome je katastrofalno dodao loptu, a Klasen je imao odličnu priliku, ali je izblokiran.
8' Romi poništen pogodak
Opravdano, Džordan Veretut je bio u ofsajdu.
6' Prvi gol večeri postiže Mančester junajted
Strelac je Edinson Kavani.

Uhvatio je vrlo lep volej levom nogom.
7' Ajaks kontroliše loptu na "Olimpiku"
Ali, za sada bez većeg učinka.
4' Slavija je krenula ofanzivno na Arsenal