1. kolo: Hofenhajm – Crvena zvezda 2:0 (0:0)

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su u gostima od Hofenhajma 2:0 (0:0) u 1. kolu L grupe Lige Evrope.

2:0, Munas Dabur!

Stavlja tačku na ovaj duel i sve dileme!
Igraće se još pet minuta
Toliko su španske sudije produžile
82' Zvezda pritiska
Opasan prekid je bio, Milunović je probao glavom i imao praktično prazan gol, ali je promašio.

Golman Bauman je "zaplivao".
Ima li Zvezda snage u poslednjih 10 minuta?
75' Trostruka izmena u Zvezdi
Vukanović, Petrović i Ben su ušli, a izašli su Katai, Sanogo i Spiridonović.
72' Sanogo, druga velika šansa!
Vezista iz Obale Slonovače je opet bio najviši u skoku, ali je zamalo bio neprecizan.

Doduše, bio je povučen sa leđa, ali se sudija nije oglasio.
Ovako je poveo Hof
65' Stanković isključen!
Prigovorio je oštro sudiji i zaradio drugi žuti karton.

Sve zato što je smatrao da je u začetku akcije kod vođstva Hofa bio fauliran Nikolić.

Stanković je otišao u svlačionicu i odmah gledao snimak...
64' Poveo je Hofenhajm!
Strelac je Baumgartner.

Iz voleja je zakucao loptu iza Borjana posle asistencije Rudija.

Svemu je prethodila situacija u kojoj je Nikolić tražio faul, a nije ga dobio...
Stankovićev prigovor tokom sporne situacije

EPA-EFE/Alex Grimm
Viljareal vodi 3:2 protiv Sivasa
Imao je 2:0, pa su se Turci vratili na 2:2, da bi novo vođstvo doneo Fojt.
Rasplasala se borba
Nekoliko dobrih napada sa obe stane!

Dobro su kombinovali Rodić i Katai, ali se domaćin nekako odbranio.

Dobar fudbal gledamo...
55' Sjajni Borjan!
Hof je pretio iz više udaraca, ali se Borjan nije dao.
53' Sporna odluka
Zvezda je bila u dobroj prilici posle pasa Kataija, Falčineli bi išao "jedan na jedan".

Pre lopte u prostor Italijan i defanzivac Hofenhajma su se vukli, a ovaj drugi je pao.

Sporna odluka španskog sudije Ernandesa.
U Pragu 1:1
Sparta sa igračem manje stiže do izjednačenja preko Dočkala.

Prethodno je za Lil pogodio Jaziči.
51' Dabur – brani Borjan
Probao je Izraelac iz daljine, ali je čuvar mreže izbacio loptu u korner.
46' Zvezdi poništen gol
Strahinja Eraković je zatresao mrežu domaćina, ali je bio u ofsajdu.

Loptu je dobio od Milunovića.
Počelo je drugo poluvreme
Dvostruka izmena u Hofu
Na terenu su Samaseku i Gajger, a izašli su Gaćinović i Grilič.

Starsport

Opis prvog poluvremena
Hofenhajm je imao posed i inicijativu u prvom poluvremenu, ali mu je Zvezda dobro parirala.

Mogla je i do gola, ali Falčineli i posebno Spiridonović nisu bili skoncentrisani u završnici.

Na isteku 45. minuta Hof je propustio najbolju šansu kada je Dabur pogodio stativu.

Solidna predstava na Rajn Nekar areni.
Kraj prvog poluvremena
Spor početak, a onda uzbudljiva završnica.

Ipak, na odmor se ide bez golova.
45' Stativa Hofenhajma!
Poigravao se Sanogo u samom finišu prvog dela i izgubio loptu na 20 metara od svog gola.

Dabur je izašao pred Borjana, pogodio stativu, a Degenek izbacio loptu sa gol linije.

Mnogo sreće za Zvezdu!
Medison – Lester poveo protiv Zorje
41' Ogroman promašaj Spiridonovića!
Sada je Zvezda bila najbliža golu.

Nestvarno kako je loše zahvatio loptu Spiridonovića u trenutku kada je imao prazan gol.

Sve mu je lepo "spakovao" Rodić.
37' Još jedna velika šansa za Zvezdu
Sjajan pas uputio je Katai, a Falčineli bio pred golom.

Pokušao je da lobuje i prebacio gol.

Velika prilika otišla je u nepovrat.
35' Falčineli kaaasni
Bio je to dobar kontranapad Zvezde, otvoren od Sanoga.

Rodić je imao nekoliko opcija, odlučio se za Falčinelija i dao prejaku loptu. Mada može da se kaže i da Italijan nije bio dovoljno brz.

Na drugoj strani Rodić je imao i usamljenog Kataija.
Prvi gol u Zvezdinoj grupi – Slovan vodi protiv Genta
Dobrih pola sata Crvene zvezde
Činjenica je da Hof ima nešto više od igre i da je opasniji, ali i da se Zvezda dobro brani.

Za sada bez velikih prilika...
Srdačan zagrljaj Stankovića i Gaćinovića
Trener Zvezde ga je zagrlio u prolazu i poljubio u glavu.
Lukas Moura – vodi Totenhem
Period bolje igre Hofa
Sve više pritiska domaćin Zvezdu.

Nekoliko puta se stvorila gužva pred Borjanom, ali su crveno-beli uspeli da se odbrane.
22' Borjan brani!
Grešku veznog reda Zvezde pokušao je da iskoristi Baumgartner, a Borjan mu odbranio udarac.

Posle toga šutirao je i Seseonjon, ali je lopta otišla u korner.
17' Odlični Sanogo
Miran i stabilan, a "sluša" ga lopta.

Nekoliko puta ju je dobro izneo...
Rade Krunić pogodio u Glazgovu za vođstvo Milana
Glavom je pogodio bivši prvotimac Donjeg Srema i Borca iz Čačka.
14' Crveno-beli pariraju Hofu
Čvrst bedem Zvezde u odbrani.

Hofenhajm ima loptu u nogama, ali bez konkretnih akcija jer prvak Srbije dobro stoji.
CSKA poveo u Austriji – Gajh
8' Prvi pokušaj Zvezde
Iz okreta je pokušao Falčineli izvan kaznenog prostora.

Lopta je otišla daleko od Baumana.
7' Zvezda se oslobodila
Jeste nemački tim najavio ofanzivu, ali posle toga Zvezde se stabilizovala.

Prenela je težište ka golu gostiju...
Uz Zvezdu pratićemo i ostale rezultate u LE u istom terminu
2' Hofenhajm već u šansi
I sasvim solidnoj kada je Rudi šutirao preko gola iz dobre pozicije.

Prethodno je Sesenjon probijao po levoj strani.

Milunović pred Hofenhajm
"Kao što svi navijači Crvene zvezde i oni kojima je crveno-bela boja u srcu željno isčekuju utakmicu, tako i mi igrači jedva čekamo da počne meč. Mi živimo za ta evropska takmičenja i sa nestrpljenjem čekamo da počne prva utakmica u grupi. Protivnik je jak, ali verujemo u pozitivan rezultat", rekao je Milunović.

Priznao je da veliki problem pravi izostatanak Gelora Kange, Mirka Ivanića i Ričmonda Boaćija.

"Normalno je da nam najviše nedostaju naši saigrači. Svaki fudbaler je bitan, naročito sada kad igramo u ritmu četvrtak-nedelja-četvrtak. Napori su svakako teški, ali moramo biti istrajni. Profesionalci smo i znamo šta se od nas očekuje. Takođe, navijači nam veoma nedostaju, jer sve utakmice bez publike podsećaju na mali fudbal sa drugarima. Znamo da su svi zvezdaši uz nas, pored malih ekrana i normalno da želimo njihovu podršku svakodnevno".
Koliko može Katai?
"Stisnuo je zube" zbog povrede prepona koju je zaradio u "večitom" derbiju.

Igraće pod blokadom i zato ostaje pitanje koliko je spreman...
Gaćinović napada Zvezdu!
Bauman – Poš, Fogt, Akpoguma – Rudi, Grilič, Sesenjon, Baumgartner, Gaćinović – Belfodil, Dabur.
Zvezdinih 11 u novoj postavi
Borjan – Eraković, Milunović, Degenek – Gajić, Sanogo, Nikolić, Rodić – Spiridonović, Katai – Falčineli
Stanković promenio formaciju!
Igraće sa trojicom štopera, kao što je bilo najavljeno prethodnih dana.

U takvoj postavi crveno-beli još nisu igrali.
Iz tabora Hofenhajma
Trener Sebastijan Henes i golman Oliver Bauman najavili su utakmicu sa Zvezdom.

Oprezni čekaju prvaka Srbije – više OVDE.
Kako su pisali Nemci?
Tamošnji mediji su dali prostor utakmici Hofenhajma i Crvene zvezde.

O Zvezdinoj bogatoj istoriji, treneru Dejanu Stankoviću i sve oko meča...
Dejan Stanković
Pred meč je govorio o tome da crveno-beli nemaju pritisak u Nemačkoj, ali i da sigurno neće biti bez garda.

"Iza nas je teška utakmica, odigrali smo večiti derbi u nedelju, ali dobro je što smo imali takvu proveru pred meč koji nas sutra očekuje. Fudbaleri su dobro, prisutan je umor, ali imamo još 24 sata do meča, tako da nije ništa strašno. Kalendar je takav kakav je, ne treba rizikovati sa rovitim igračima, jer imamo još mnogo utakmica do reprezentativne pauze. Svaki sledeći meč jeste najvažniji, ali ima i utakmica u kojima možemo više da kalkulišemo sa sastavom. Spremni smo za sutra, nema mnogo dilema oko postave i siguran sam da će oni koji budu izašli na teren odraditi posao kako treba", počeo je Stanković, a nastavak možete da pročitate OVDE.
Vreme u Sindhajmu
Oblačno, moguća je kiša. Trenutno ima 18 stepeni Celzijusovih.
Navijači Zvezde ispratili igrače na meč

Zvezda večeras u novom, retro dresu
Španci na centru
Glavni sudija biće Alehandro Ernandes, a pomagaće mu Hose Naranjo i Teodoro Sobrino.
O utakmici u temi našeg Petra Tadića
Najavu meča u Sindhajmu možete da pročitate u temi pod naslovom "Rovita Zvezda kreće u pohod na evropsko proleće", koju je priredio novinar B92.net Petar Tadić.
Mijat Gaćinović za B92.net
Sprski reprezentativac govorio je za naš portal posle žreba Lige Evrope.

Između ostalog, poručio je da želi da Crvena zvezda i Hofenhajm zajedno prođu dalje.

Detaljnije OVDE.
Grafika Sofascore

Hof deklasirao Bajern, pa štuca
Posle dva trijumfa u nemačkom prvenstvu, među kojima je odjeknula protiv minhenskog Bajerna 4:1, Hofenhajm je doživeo dva poraza.

U Frankfurtu (2:1) i od Borusije iz Dortmunda na svom terenu.

Hof se sada nalazi na osmom mestu na tabeli...
Zvezda bez poraza u regularnom toku
Crveno-beli su odigrali 15 utakmica ove sezone i ostvarili 13 pobeda.

Proteklog vikenda odigrali su nerešeno sa Partizanom (1:1) i eliminisani od Omonije u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona posle penala.

Gledajući 90 minuta, kao što se igra meč protiv Hofenhajma, nema poraz.