Plej-of: Ararat Jermenija – Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Ararat Jermeniju 2:1 i plasirali se u grupnu fazu Lige Evrope.

Lima 72 – Katai 45, Falčineli 60
  ARJ   CZV
  1 : 2
Kraj utakmice!
Crvena zvezda je pobedila Ararat Jermeniju 2:1 i prošla u grupnu fazu Lige Evrope!
Igraće se još četiri minuta
Toliko su sudije produžile utakmicu
84' Hoće li izdržati Zvezda?
Stanković je pojačao odbranu uvođenjem Gobeljića.

Nije da se brani Zvezda, ali mora da bude oprezna, Jermeni su nekoliko puta pretili ozbiljno...

Starsport
10 minuta do kraja
Gol Ararata
78' Otvorena igra – Ararat propustio da se potpuno vrati!
U šansi je bio Lima, ali je izblokiran.

Biće ovde drame u samom finišu...
74' Čupić čuva Jemene!
Sjajno je intervenisao posle udarca Kataija i održao Ararat u igri.
72' Ararat smanjio!
Samo minut od promašaja Italijana...

Njegošu Petroviću je pobegao Otubanja, kome je Borjan odbranio zicer, ali je na odbijenu loptu natrčao Lima.

Jermeni se vraćaju 1:2.
71' Falčineli mogao sve da reši
Promašio je zicer...
67' Ivanić u šansi
Ivanić opet u prilici i opet Čupić brani.

Sada je bio iskosa sa leve strane, tukao je, ali je bivši golman OFK Beograda bio skoncentrisan.
60' Gooool!
Dijego Falčineli pogađa za 2:0.

Sjajnu formu Italijan je ponovo potvrđuje i to opet glavom.

Odlično se snašao na centaršut Mirka Ivanića.
59' Mirniji period igre
Zvezda je spustila tempo, nema potrebe da srlja i ima kontrolu.

Sa loptom u nogama pokušava da nađe rupe u odbrani Jermena.
54' Ararat zapretio
Lima Duarte je centrirao, a defanzivac Humenes glavom prebacio gol.
52' Katai!
Sjajno se izborio za udarac, dobro gađao, ali je Čupić paradom odbranio...

Starsport
47' Odmah je probao Kanga
Naravno, iz daljine...

Ali daleko od gola.
Počelo je drugo poluvreme
Opis poluvremena
Ono što je najbitnije je da je prvak Srbije "otvorio" rivala u pravom trenutku.

Dugo je pravio prilike, promašivali su Katai i Ivanić, a onda je ovaj prvi pravom majstorijom savladao zemljaka Čupića.

Zvezda je bila dominantniji tim, ali je i Ararat mogao do vođstva.

Golman Borjan "zbunio" je Alemaa, koji je i sam bio iznenađen što je izašao pred gol, i propustio veliku priliku.

Crvena zvezda ima kapitalnu prednost i u nastavku može da bude rasterećenija.
Majstorija Kataija

Starsport

Starsport
Kraj prvog poluvremena
Pravi momenat za vođstvo Crvene zvezde u režiji Kataija.
45' Goooool – konačno vodi Zvezda!
Kakav gol Aleksandra Kataija!

Nanizao je nekoliko protivničkih fudbalera i savladao Čupića.

Prava majstorija za 0:1
44' Kanga pored gola
Šutirao je sa "njegove pozicije", oko 20 metara od gola, ali nije bio precizan.
40' Katai – Čupić brani
Nova velika prilika za crveno-bele. Koliko su ih imali morali su da vode do sada.

Katai je bio u prodoru, šutirao iskosa sa leve strane, ali je Čupić bio oprezan.
33' Katai promašio vođstvo!
Au, kakva šansa.

Ben je majstorski "spakovao" šansu Kataiju, koji je praktično imao prazan gol iskosa.

Ipak, prebacio je gol...

Ovo ne sme da se promaši.
29' Žuti karton za Rodića
Đonom je išao na Limu i zaradio žuti karton.
25' Velika šansa za Ivanića!
Izašao je pred Čupića, ali je loše primio loptu grudima i na kraju nije imao snage da bolje šutira u situaciji jedan na jedan.

Šteta za Zvezdu...
24' Nova prilika za crveno-bele
Golman Čupić je napustio gol, Kanga bio brži, centrirao, ali skroz na drugu stativu, gde je bio Falčineli i glavom vratio u peterac.

Tamo je glavom probao Ivanić, ali preko gola.
18' Ararat propustio da povede!
Alemao je odjednom, iz drugog plana, izašao sam pred Borjana, ali kao da se uplašio.

Otišao je u stranu, nije šutirao, već se odlučio za dodavanje i pogrešio.

Bilo je jako, jako opasno po Zvezdu, ali je ipak sačuvala mrežu.

Najbolja prilika do sada.
14' Zvezda "steže obruč"
Sve je opasniji tim Dejana Stankovića.

Nova šansa, sada je probao Mirko Ivanić, ali je lopta prošla pored stative.
13' Udarac Rodića
Kanga je napravio nekoliko driiblinga, centrirao, lopta se odbila do Rodića, koji je prebacio gol.

Uputio je udarac sa ivice kaznenog prostora. Mogao je mnogo bolje.
9' Prva dobra šansa!
I to za vođstvo Zvezde.

Falčineli se dobrom kretnjom izborio za prostor, dobio centaršut od Rodića, ali je glavom samo pogodio u golmana Čupića.
8' Katai bio u šansi
Zvezdina "desetka" je zakomplikovala priliku i nije uputila šut ka golu, već je driblala...
6' Ararat imao opasan napad
Duga lopta iza leđa Zvezdine odbrane, ali je Milan Borjan istrčao i otklonio opasnost.
4' Žestoko od starta
Na "prvu loptu" se vidi da su oba tima "nabrijana".

Agresivni su Jermeni, ali i Zvezda uzvraća na isti način.

Još uvek traje "opipavanja pulsa".
Meč je počeo!
Igrači izlaze na teren
Stanković iznenadio sa sastavom
Analiza utakmice iz Jerevana
U intervjuu za naš portal o Zvezdinom protivniku, manama i vrlinama, ali i stanju u Jermeniji, govorio je srpski fudbaler Marko Prljević.