II kolo kvalifikacija: TSC – FCSB 6:6(7) posle penala

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole ispali su iz Lige Evrope posle poraza nakon penal serije i 6:6 u regularnom toku od rumunskog FCSB.

Milićević 11, Duronjić 14, Antonić 41, Tomanović 94, 117; Tumbasević 105 – Koman 26, Man 50, 63p, 105; Balaž 93p, Petre 108

Penali!
120' Naređali se napadi FCSB
Nekako se brani TSC. Ulazimo u nadoknadu koje će biti dva minuta.
117' GOOOOOOOOOOOOOOOL!
Kakva akcija! Savršen centaršut Banjca i gol glavom Tomanovića, koji pada na travu i ostaje u grčevima. Kapiten za 6:6!
114' Poslednja promena za Saba
Đurić menja Milićevića.
5:6
108' Jedanaesti gol na utakmici
Izvrsna akcija FSCB-a. Jedanaesti gol na utakmici. Petre je strelac, 5:6.
5:5
4:5
105+1' 5:5!!!!!!
Da li je moguće! Drugi put zaredom momentalno nakon što FCSB povede, TSC izjednači! Ponovo zbrka u kaznenom Rumuna, a sad gol Tumbasevića iz voleja!
105' Het-trik Mana
Nepun minut nakon što je Silađi napustio teren poklekla je odbrana TSC-a. Man ostaje sam i sa ivice šesnaesterca kompletira het-trik.
103' Još jedan crveni za TSC!
Veoma neoprezan start Silađija, ali možda malo preoštra odluka sudije. Bio je start sa leđa, bio je po zglobu. TSC je ostao sa devet igrača, odnosno dva manje.
101' Smenjuju se napadi
Nema od prilike Silađija velikih uzbuđenja, ali nema ni stajanja. I jedni i drugi konstantno napadaju.
97' Šta promaši Silađi!
Pravo niotkuda sevnula je kontra domaćina. Silađi je bio potpuno sam, imao jedan na jedan, ali mu je Dukan sjajno odbranio udarac!
94' Prilika za Mana
Pobegao je Man defanzivcima TSC-a, ali nije pogodio gol.
4:4
Produžeci!
3:4
94' GOOOOOOOOOOOL!
Tek što je FSCB izveo loptu novi gol! Tomanović posle nove velike zbrke u kaznenom Rumuna!
93' Autogol...
Jon je okrenuo dva igrača kao od šale, centrirao, a lopta se od Balaža odbila i preskočila Filipovića.
5 minuta nadoknade

85' Traljav pokušaj Banjca
TSC nema igrače u napadu. Banjac je primio loptu na 20ak metara od gola, video da nema kome da doda, pa opalio ka golu. Traljavo, pored gola.
79' Velika šansa za Rumune
Petre je bio u velikoj prilici, ali, na sreću po srpskog predstavnika, nije bio precizan.
75' Menja Sabo
Izlazi Lukić, ulazi napadač Silađi.
Dukan, čuvar mreže FCSB-a, je inače četvrti golman ekipe
73' Izlazi najbolji igrač utakmice
Umorio se Koman, pa izlazi. Menja ga Horsija.
3:3
66' Propala kontra
Imao je Lukić sve u svojim rukama, tražio je Banjca, ali je poslao pas u prazno.
63' Izjednačenje
Denis Man postiže drugi gol na meču. Lopta na jednu, Filipović na drugu stranu.
62' Penal za FCSB!
Ponovo Koman, koji uništava našeg predstavnika. Balaž je reagovao, zakasnelo, i po nogam udario reprezentativca Rumunije u kaznenom prostoru. Laka odluka za sudiju.
61' Maestralni Filipović!
Kakva utakmica za golmana TSC-a! Filipović brani sve, u jednom napadu dva šuta sa oko deset metara!
3:2
2:2
51' TSC ponovo vodi!
Au, šta se sada desilo! Potpuna zbrka u kaznenom FCSB-a, velika greška Dukana pred svojim golom i lopta dolazi do štopera Antonića i on je smešta u mrežu!
50' Rumuni izjednačili
Odličan prodor najboljeg igrača danas Komana, a onda još bolji udarac Denisa Mana koji Filipović nije uspeo da odbrani.
49' Napada FCSB od samog starta
Hoće odmah FCSB do izjednačenja, a kako i ne bi kada imaju igrača više. Dosta ofanzivno ulaze u drugo poluvreme, ali za sada bez većih prilika.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme
45+1' Sjajan Filipović
Na pravom mestu u pravo vreme u svakoj akciji večeras, sem u jednoj. Sada ponovo posle opasnog ubacivanja.
43' I... Crveni karton
Šta uradi Ponjević. Znao je šta može da mu se desi, a onda je ispao kao od šale u duelu na levom boku, pa zatim oborio Morucana sa leđa – i momentalno dobio crveni karton.
40' Umalo crveni za TSC
Dejan Ponjević je u velikom problemu. Muči se jako defanzivno i konstantno pravi faulove. Malopre je dobio žuti karton, a sada ga je sudija usmeno opomenuo. Još jedan iole oštriji faul i TSC će imati igrača manje.
34' Oštar faul
Ponjević je drugi koji je "požuteo" na meču zbog nesmotrenog, oštrog i nepotrebnog faula na sredini terena.
2:1
31' Žuti zbog simuliranja za Zeca
Sve je dobro uradio Đuro Zec, a onda pao u kaznenom prostoru FSCB-a. Umesto jedanaesterca dobio je žuti karton za simuliranje, deluje, potpuno opravdano.
25' Rumuni smanjili prednost
Zaspala je odbrana TSC-a, ali je i centaršut Krecua bio izuzetan. Koman je ostao potpuno sam na drugoj stativi i poslao loptu u prazan gol.
24' TSC kontroliše ritam
Češće imaju loptu fudbaleri iz Bačke Topole i kontrolišu ritam utakmice, u potpnosti. Dobijaju i prvi korner, ali ga loše izvode pa Babićev udarac odlazi pored gola.
Kakav potez FSCB-a
Imaju ukupno tri igrača na klupi, a već prave izmenu. Na terenu je Petre – napadač – a izlazi Pantea – levi bek.
2:0
1:0
14' Goooooooool!
Još jedna divan napad TSC-a! Lukić je uradio sve kako treba, probio odbranu protivnika, a onda proigrao Duronjića koji je savršenim "bockanjem" rešio situaciju jedan na jedan!
11' Vodi TSC!
Odlična akcija srpskog predstavnika! Milićević se dobro pozicionirao, dobio savršenu loptu od Zeca sa desnog boka i glavom je smestio u gol!
6' Dobra prilika za FCSB
Dobro je šutirao Koman, ali je Filipović bio na pravom mestu, pa je odbranio taj udarac.
2' TSC hteo penal
Sudija je odmahnuo rukom.
Utakmica je počela
Postave:
TSC: Filipović – Balaž, Antonić, Babić, Ponjević – Zece, Tomanović, Tumbašević, Milićević – Lukić Duronjić

FSCB: Dukan – Kretu, Simion, Briceag, Pantea – Morutan, Perianu, Pantiru – Man, Koman, Buziuk
Tri izmene, ali kakve...
Šalu na stranu, FCSB može da bude u problemu jer na ovoj utakmici ima samo tri izmene.

U pitanju su Horsija (19 god, vezista), Jon (20 godina, vezista) i Petre (22 godine, napadač).