6. kolo: Mađarska – Italija 0:2; Engleska – Nemačka 3:3

Fudbaleri Italije pobedili su kao gosti Mađarsku 2:0, dok su Engleska i Nemačka remizirali na "Vembliju" – 3:3.

Dobro došli!
Zajedno ćemo ispratiti mečeve poslednjeg kola grupe 3 A Lige nacija.

Mađarska dočekuje Italiju, a Engleska Nemačku.

Mađari imaju 10, Italija 8, Nemačka 6, a Engleska 2 boda.

Utakmice počinju u 20.45.
KRAJ U LONDONU!
Fudbaleri Engleske i Nemačke odigrali su spektakularan meč i remizirali na Vembliju (3:3).
KRAJ U BUDIMPEŠTI!
Fudbaleri Italije savladali su kao gosti Mađarsku u Budimpešti (2:0), u poslednjem kolu grupe 3 A Lige nacija.
87' (London) Gooooool!
Neverovatno, Nemačka je izjednačila na Vembliju, 3:3.

Strelac je ponovo Kai Haverc.
83' (London) Goooooool!
Veliki preokret Engleske za 11 minuta protiv Nemačke, 3:2.

Strelac iz penala je Hari Kejn.
75' (London) Goooool!
Engleska je za samo tri minuta izjednačila protiv Nemačke, 2:2.

Prodor Sake, dodavanje za Maunta, koji je u naletu sjajno šutirao sa ivice šesneaesterca pravo u ugao gola koji čuva Ter Štegen.
72' (London) Gooooool!
Engleska je smanjila protiv Nemačke, 1:2. Pogodak je postigao Luk Šo.

Ris Džejms je centrirao, lopta je prošla sve u srcu kaznenog prostora, stigla do Šoa na drugoj strani, koji je uz malo sreće savladao Ter Štegena.
Gol Haverca na "Vembliju"
67' (London) Gooooool!
Nemačka duplirala vođstvo protiv Engleske, 0:2. Strelac je Kai Haverc.

Prihvatio je dodavanje Vernera i onda na prelep način, odmerenim i snažnim udarcem levom nogom sa dvadesetak metara pogodio mrežu domaćih.

EPA-EFE/Tamas Kovacs
63' Donaruma refleksno
Stajls je šutirao mlako, ali je lopta od Bonučija skrenula pravac, tako da je Donaruma morao malo da se pomuči kako bi zaustavio šut.

EPA-EFE/VINCENT MIGNOTT
55' Šta radi Donaruma?
Nova bravura Donarume.

Stajls je šutirao glavom, Italijan se bacio, a onda nogama sa gol linije sprečio pogodak.
52' (London) Nemačka vodi!
Megvajer je napravio penal nad Musijalom, a najstrožu kaznu u gol pretvorio Gindoan, 0:1.
52' Gooooool!
Kakva kazna za Mađare i gol Italije, 0:2.

Strelac je Federiko Dimarko na asistenciju Brajana Kristantea.

Akciju je započeo Barela, gurnuo loptu u prazan prostor Kristanteu, koji je na drugoj stativi dodao Dimarku, kome nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu Mađarske.
50' Neverovatni Donaruma!
Šta su sve promašili Mađari... Ali i kakve parade Đanluiđija Donarume.

Najpre je Nego šutirao, posle odbitka i Soboslai, da bi iz blizine pokušao i Adam Salai, ali mu se Donaruma bacio u šut i izbacio loptu u korner.

46' Pretnja Italije
Odličan centaršut Dimarka za Di Lorenca, ali je ovaj glavom šutirao preko gola.

Zasmetao mu je Kerkez pri tom pokušaju.
46' Počelo drugo poluvreme u Budimpešti
Po jedna promena.

Kod Italije, Bastoni je zamenio Ačerbija, dok je kod Mađarske, Stajls ušao umesto Nađija.
POLUVREME
Italija posle prvih 45 minuta vodi u Budimpešti rezultatom 1:0. Jedini gol postigao je Raspadori u 27. minutu.

U meču između Engleske i Nemačke za sada nema golova (0:0).
45' Soboslai šutirao
Sa distance, ali pravo u Donarumu...
41' Kakva šansa za Mađarsku!
Dugo je putovala lopta posle centaršuta sa desne strane, sa druge stative Soboslai je vratio u peterac, gde se nije snašao usamljeni Atila Salai, koji je traljavo šutirao pored gola.
38' Italijani traže drugi gol
Velike probleme gosti prave Mađarima, presingom, ali i pas igrom.
U međuvremenu na "Vembliju"
Gospodin Roberto Mančini

32' Velika gužva pred golom Donarume
Konfuzija u šesnaestercu Italije, Atila Fiola je pod naletom adrenalina krenuo kroz mnogo protivničkih igrača, koji su nekako uspeli da izbace loptu u korner.
31' Umalo novi gol Italije
Prelepo dodavanje Raspadorija, ispao je Kerkez, ali je udarac Đovanija di Lorenca slabijom levom nogom, prohujao je pored stative.
27' Goooooooool!
Italija vodi u Budimpešti, 0:1, a strelac je Đakomo Raspadori, momak koji je pre nekoliko dana "presudio" i Engleskoj.

Gosti su kaznili greške u dodavanju igrača Mađarske. Najpre je Atila Salai pogrešio, a onda i Adam Nađi.

Njonto je probao da dođe do lopte i preseče je, golman Gulači je na trenutak to sprečio, ali ne i Raspadorija da pokupi loptu i lagano je sprovede u mrežu.
Dobra atmosfera u Budimpešti

EPA-EFE/Zsolt Szigetvary
20' Kontra Mađarske
Posle kornera Italije, "pukla" je kontra domaćih, ali izostao je šut ka golu Donarume.

Italijani su se vratili nazad i otklonili opasnost.
17' Lekarske ekipe na terenu
Fiola i Žoržinjo su ostali da leže na travi.

Oporavili su se i nastaviće susret.
12' Dobar prekid Italije
Dobro utrčavanje Di Lorenca posle centaršuta Raspadorija, saigrača iz Napolija, međutim, udarac glavom završio je pored gola.
5' Uh, kakva greška Gulačija
Golman Mađarske je napravio grešku posle centaršuta sa desne strane.

Prošla mu je lopta kroz ruke, ali je na njegovu sreću, Salai bio iza njega, a ispred Bonučija, te je izbacio loptu sa gol linije.
4' Opasan napad Italije
Strašna duga lopta Bonučija za Di Lorenca, ali se Kerkez, momak rođen u Vrbasu, vratio i sprečio opasnost.

Samo korner za "azure".
1' Utakmica su počele!
Prvi sudijski zvižduk čuo se na "Puškaš areni", ali i na "Vembliju".