Liga nacija B: Rusija – Srbija 3:1 (0:0)

Fudbaleri Srbije izgubili su na gostovanju od Rusije 3:1 u prvom kolu Lige nacija B.

Četiri minuta nadoknade
90' Ogromna šansa za Đuričića
Đuričić je imao zicer, a Šunjin je sjajnom intervencijom sprečio gol "orlova".
88' Srbija se bliži porazu
Vreme ističe, rezultat je 3:1 i velike su šanse da će naši igrači pretrpeti poraz.
Pogledajte...
84' Pokušaj Maksimovića
Neprecizan je bio vezni fudbaler Srbije.
80' Greška Maksimovića, Dzjuba za 3-1
Okliznuo se štoper Srbije, loptu mu je uzeo Dzjuba i udarcem sa 16 metara savladao je Dmitrovića.
Tadić ▶️ Maksimović ▶️ Lazović ▶️ Mitrović
78' GOOOOOL! Mitrović smanjuje!
Ko drugi nego Mitrović!

Lazović je kao na tacni ostavio loptu napadaču Srbije koji ju je samo prosledio u mrežu.

Nada za "orlove", do kraja je ostalo još 15-tak minuta, ako računamo nadoknadu.
74' Sve manje vremena za naše igrače
Srbija pokušava, međutim Rusija je iskoristila svoje šanse i zasluženo vodi.
Olako su ga pustili...
69' GOL! Projektil Karavaeva, Rusija vodi 2-0
Sjajan šut Karaveava, te Dmitrović nije imao šansu da odbrani ovaj udarac.

Rusija je povela 2-0.
67' Jak šut Kolorava, preko gola
Dobro je pokušao Kolarov, snažno je šutirao, ali je lopta završila preko prečke.

EPA-EFE/YURI KOCHETKOV
66' Probudili su se naši igrači
Odlična akcija naših igrača, Tadić je sjajnom fintom izbacio protivnika, potom je lucidno pokušao da pronađe Mitrovića, ali je poslao nešto jaču loptu.
65' Izmene u Srbiji
Kolarov je zamenio Pavlovića, a Đuričić je ušao umesto Milinković-Savića.
63' Blag udarac Mitrovića
Uputio je šut napadač Srbije, ali pravo u ruke Šunjina.
62' Dobar šut Tadića
Lazović je poslao loptu ka Tadiću, kapiten Srbije je lepo stvorio prostor, potom je uputio šut, ali je on otišao malo iznad prečke.
60' Slaba igra naših igrača u ovom periodu
Za sada nema one energije s početka prvog poluvremena. Igra se uglavnom na sredini terena.

PA-EFE/YURI KOCHETKOV
55' Dobar blok naših igrača
Pokušali su Rusi iz prekida, potom i posle odbitka, a naši igrači su odlično reagovali i oba puta su otklonili opasnost.
52' Sergej tražio penal!
Milinković-Savić je pokušao da pronađe saigrače u kaznenom, a prilikom centaršuta je tvrdio da je lopta pogodila igrača Rusije u ruku. Arbitar nije prekinuo igru.
Tumbaković daje instrukcije

50' Odličan napad Srbije!
Tadić je lepo dodao loptu do Kostića, srpski fudbaler je pokušao da pronađe Mitrovića, međutim štoper Rusije se isprečio i otklonio opasnost.
Pogledajte penal, a potom i gol
48' GOL! Rusija vodi 1-0
Napadač Rusije rutinski je izveo penal i Rusija vodi 1-0.
46' Penal za Rusiju!
Pavlović je oborio Bakaeva i arbitar je pokazao na belu tačku.
46' Počelo je drugo poluvreme
Napad imaju fudbaleri Srbije.
Kraj prvog poluvremena
Naši fudbaleri dobro su krenuli utakmicu, imali su veliku šansu u 21. minutu, međutim drugi deo prvog poluvremena nisu briljirali.
45' Još minut igre u prvom poluvremenu
43' Umalo šansa za "orlove"
Tadić je ukrao loptu, potom Kostić je pokušao da pronađe Maksimovića, međutim lopta nije stigla do njega jer je Žirkov prvi došao do lopte.
40' Rusija propustila stopostotnu šansu!
Bakaev je imao veliku šansu. Dzjuba mu je dodao loptu, a on je promašio prazan gol.

Ovoj akciji prethodio je neoprezan start Dzjube koji je zgazio Maksimovića.
37' Odlična reakcija Maksimovića
Štoper reprezentacije Srbije za sada igra dobru utakmicu.
34' Rusi čekaju kontranpade
Naši fudbaleri za sada imaju više loptu u nogama, međutim nisu u stanju da to materijalizuju. Rusi uglavnom čekaju kontranapade i naše greške.
Fernandeš i Kostić

28' Nešto jači pâs Maksimovića
Dušan Tadić nije uspeo da dođe do lopte. Bila je dobra zamisao, međutim lopta je bila nešto jača i nepreciznija.
Ionov i Kostić u duelu

24' Fenomenalna odbrana Dmitrovića!
Šansa je usledila posle kornera, Dzjuba je dobro šutirao, a Dmitrović je sjajnom reakcijom sprečio vođstvo Rusije.

Potom je Lazović otklonio opasnost i Srbije se odbranila.
21' Velika šansa za Sergeja!
Kostić i Milinković-Savić su kombinovali, na kraju je šutirao fudbaler Lacija i to malo pored stative. Golman Rusije je uspeo da malo zakači loptu.

Posle kornera naši igrači nisu uspeli da zaprete.
19' Faul u napadu posle kornera
Solidna akcija, lopta je išla ka Mitroviću, a Semjonov je reagovao i izbacio loptu u korner.

Posle izvedenog udarca iz ugla Milenković je faulirao igrača Rusije.
16' Sjajna reakcija Gudelja posle greške Pavlovića
Mladi fudbaler Srbije izgubio je loptu na sredini terena, Rusija je krenula u kontranapad koji je uspeo da spreči Gudelj odličnom intervencijom.
15' Tadiću pobegla lopta
Mogla je ovo da bude velika šansa za Srbiju. Ipak, Tadiću je malo pobegla lopta i odbrana Rusije uspela je da reaguje.
13' Dobra intervencija Dmitrovića
Srpski golman došao je do lopte pre Dzjube čime je sprečio napadača Rusije da dođe do šanse.
10' Šansa za Sergeja!
Kostić je odlično centrirao, Milinković-Savić je šutirao glavom, ali preko gola.
7' Srbija preti!
Dobar centaršut Lazovića. Šunjin je izašao na vreme i reagovao ispred igrača Srbije.

Dobra igra naših igrača.
6' Prvi pokušaj Srbije
Lopta je išla ka Mitroviću, napadač Fulama je pokušao glavom, međutim iz teške pozicije nije uspeo da savlada golmana. Čuvar mreže Rusije lako je uhvatio loptu.
5' Tadić izgubio loptu
Kapiten reprezentacije Srbije čekao je saigrače, oni su kasnili i oduzeta mu je lopta.
2' Dobra akcija Srbije
Kostić je prošao po levom boku, međutim njegov pokušaju blokirao je Fernandeš. Posle kornera "orlovi" nisu uspeli da stvore šansu.
1' Počela je utakmica!