Srbija – Portugal 2:4 (0:1)

Fudbaleri Srbije izgubili su od Portugala 4:2, u petom kolu grup B kvalifikacija za EURO 2020.

Milenković 68, Mitrović 84 - Karvaljo 42, Gedeš 58, Ronaldo 80, Silva 86
  SRB   POR
  2 : 4
Kraj! Pobeda Portugala 4:2
90' Još pet minuta igraće se u Beogradu
Pogodak Bernarda Silve
86' Neverovatno... novi gol za Portugal, Silva pogađa za 4:2
Bilo je ovo četiri na dva. Bernardo Silva je ostao sam u kaznenom, Kolarov mu nije izašao na šut i ovaj je pogodio u bliži ugao.
Gol Mitrovića!
84' GOOOOOL! MITROVIĆ POGAĐA!
Sjajno se snašao Aleksandar Mitrović i snažnim udarcem savladao je Patrisija.

Nova nada za Srbiju!
Procenite sami da li je bio ofsajd
80' Gol – Ronaldo matirao Dmitrovića
Silva je asistirao Ronaldu, koji je, izgleda, bio u ofsajdu. Linijski sudija nije digao zastavicu i Portugalac je pogodio.
Izgleda da se radi o ozbiljnoj povredi Semeda
76' Uskoro bismo mogli da vidimo Luku Jovića na terenu
72' Srbija traži penal! Čakir odmahnuo rukom!
Kolarov je pao u kaznenom prostoru, ali je Čakir odmahnuo rukom. Čekamo usporeni snimak da vidimo da li je bilo elemenata za jedaneasterac.
70' Opasan šut Ljajića!
Poslao je projektil Ljajić, ali je Patrisio nekako uspeo da reaguje. Mogla je Srbije ekspresno do izjednačenja.
Gol Milenkovića!
68' Goooooool! Srbija smanjuje zaostatak!
Pogodak Milenkovića!

Tadić je sjajno centrirao iz kornera, Milenković je ostao sâm i pogodio. Bravo!
66' Utakmica nastavljena
Da li može Srbija do remija ili pobede? S ovakvom igrom teško, videćemo da li će se nešto promeniti do kraja utakmice.
63' Povreda Semeda, pauza u igri
Drugi gol Portugala
58' Gol – Srbija gubi 2:0 od Portugala
Strelac Gonsalo Gedeš.

Gedeš je prevario Maksimovića i potom uputio udarac u dalji ugao. Dmitrović nije imao šansu i Portugal vodi 2:0.
56' Čudna odluka Čakira
Mitrović je mogao da se nađe u dobroj šansi, ali je sudija iz Turske procenio da je Mitrović napravio faul u napadu.
Ronaldo, Karvaljo i Silva slave vođstvo reprezentacije

Starsport/Pedja Milosavljevic
53' Dobra reakcija Dmitrovića
Golman Srbije imao je manjih problema, ali je uspeo da primiri loptu.
51' Dobar pokušaj Milivojevića
Pokušao je spoljnim delom kopačke kapiten Kristal Palasa, međutim lopta nije završila u okviru gola.
50' Ponovo Ronaldo preti Srbiji
Ovoga puta iz slobodnog udarca. Ovo je izgledalo još bliže, ali sreća je ponovo na strani "orlova".
48' Opasan šut Ronalda
Sjajno je šutirao Portugalac, a na sreću Srbije lopta je završila malo pored leve stative. Dmitrović ne bi mogao ništa da je lopta išla koji centimetar bliže stativi.
46' Počelo je drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena!
Nije Portugal bio mnogo bolji protivnik od Srbije u prvom poluvremenu.

Pritiskali su gosti u prvih 20-tak minuta, ali nisu stvorili nijednu šansu. U trenucima kada smo se oslobodili pritiska i počeli da igramo dobar fudbal, primili smo gol.

U gužvi u kaznenom prostoru Karvaljo se najbolje snašao i pogodio za 1:0.
45' Dobra reakcija odbrane Portugala
Bila je ovo dobra akcija "orlova", Kostić je centrirao, ali je odbrana Portugala dobro reagovala.
Gol Portugala
42' Gol – Srbija gubi, Karvaljo se snašao i poslao loptu u gol
Morao je bolje da reaguje Dmitrović, ali se sudario sa Milenkovićem, a tu je negde bio i Karvaljo.

Lopta je pala u kaznenom prostoru, Portugalac se najbolje snašao i poslao loptu iza leđa Dmitrovića.
38' Dobra igra Srbije u ovom periodu meča
Bila je ovo najbolja šansa za Srbiju. Lazović je centrirao, lopta je došla do Kolarova, koji je šutirao slabijom desnom nogom pored gola.

36' Spora lopta Lazovića, Mitrović ipak u ofsajdu
Bila je ovo dobra šansa za naše fudbalere, ali ipak je dosuđen ofsajd kada je Lazović hteo da uposli Mitrovića.
33' Dobra centaršut Kolarova, Mitrović zakasnio
Dobro je Kolarov centrirao iz slobodnog udarca, lopta je išla ka Nastasiću i Mitroviću. Za štopera Srbije bila je previsoka, a za napadača prejaka. Na kraju niko nije došao do nje, a malo je falilo.
29' Odbrana Srbije na nivou
Pre nego što je Ronaldo bio u ofsajdu, kada je ujedno i propao napad gostiju, Portugal je imao dobru šansu preko Kristijana. Odbrana Srbije dobro je reagovala i blokiran je njegov šut, posle čega je akcija nastavljena, a Portugalac bio u ofsajdu.
27' Oštar centaršut Kostića
Lopta je išla dosta oštro, ali nije došla do Mitrovića, išla je previsoko.

25' Solidan centaršut Lazovića
Krilni fudbaler poslao je loptu u srce kaznenog prostora, međutim lopta je išla od Mitrovića i Patrisio je reagovao.
23' Čini se da se Srbija malo oslobodila pritiska, ali...
... i dalje Portugal ima veći posed, dok naši fudbaleri čekaju kontranapade. Pasom igrom retko šta možemo da postignemo.
20' Slaba igra Srbije na startu meča
Naši fudbaleri pokušavaju dugim loptama, sredina terena gotovo da ne postoji. Videćemo kako će se dalje odvijati meč.
15' Solidan centaršut Milivojevića, Patrisio uhvatio loptu
Dugo je letela lopta kapitena Kristal Palasa i Patrisio je uspeo da reaguje.
13' Očajan šut Gedeša
Loše je zahvatio loptu fudbaler Portugala.

11' Blokiran šut Ronalda
Mogla je ovo da bude dobra šansa za Portugal, ali je odbrana odlično blokirala njegov šut.
10' Žuti karton za Nemanju Maksimovića
Nagazio je Maksimović Kristijana Ronalda i odmah žuti karton.
Na stadionu ima 50-tak navijača iz Portugala
Javlja nam naš reporter sa stadiona Milan Tomić.
7' Pritisak Portugala
Na početku meča uglavnom se igra na polivini Srbije. Nadamo se da ćemo uskoro uspeti da se oslobodimo pritiska.
3' Dobra intervencija Maksimovića, pa prilika za Srbiju!
Dobro je reagovala naša odbrana i usledila je kontra. Kostić je centrirao, Mitrović je spustio glavom loptu Tadiću, koji je šutirao pravo u Patrisija.

Bila je ovo dobra kombinacija "orlova".
2' Milenković se okliznuo i zakačio Gedeša
Na sreću Portugalac nije teže povređen i nastaviće meč.