Kraj: Srbija – Litvanija 4:1 (0:0

Fudbaleri Srbije pobedili su Litvaniju 4:1 (0:0) u Humskoj i osvojili Grupu 4 Lige C Lige nacija.

Žulpa 51ag, Mitrović 58, Prijović 71, Ljajić 74 – Petravičijus 64
  SRB   LIT
  4 : 1
Kraj – Srbija je u Ligi B!
"Orlovi" su pobedili Litvaniju 4:1 i osvojili Grupu 4 Lige C Lige nacija. Slede kvalifikacije za EURO 2020. u martu, pa plej-of Lige C u junu.
82' Još jedan povratnički "debi"
Treća izmena Krstajića, umesto Ljajića ulazi još jedan povratnik u selekciju, posle deset godina u dresu Srbije zaigrao je Danijel Aleksić.

77' Krstajić osvežava vezni red
Druga izmena u timu Srbije, Lukića menja Ljubomir Fejsa. Njegov prvi nastup posle više od dve godine.
74' GOOOOL!
Srbija vodi 4:1!

Fantastična asistencija Prijovića koji je izbacio Adema Ljajića samog na golmana, a fudbaler Bešiktaša ga lobuje i stavlja tačku na meč.
71' GOOOOOL!
Srbija opet ima dva gola prednosti!

Još jedan perfektan centaršut Živkovića, a Aleksandar Prijović glavom trese mrežu Litvanije za mirnu završnicu meča.
Kosovo razbija Azerbejdžan!
Rahmani je postigao treći gol na stadionu "Fadilj Vokri" i takozvano Kosovo već slavi plasman u Ligu C i plej-of Lige D čiji će šampion igrati EURO 2020, ako ga ne izbori preko kvalifikacija.
68' Bio bi to spektakularan gol
Sjajna kombinacija srpskih fudbalera, Ljajić je odigrao petom, a Mitrović uhvatio volej na ivici kaznenog prostora, ali šutira pored gola. Šteta.
Šesti gol Mitrovića u LN, 23. u dresu Srbije
64' GOOOOOL!
Litvanija smanjuje na 2:1!

Loša intervencije Rajkovića nakon centaršuta sa desne strane, lopta pada pravo na nogu Deimantasu Petravičijusu koji udarcem preko leđa trese mrežu Srbije. Ovo je prvi gol Litvanije u gostima u LN!
58' GOOOOOL!
Srbija vodi 2:0!

Živković je ubacio loptu sa desne strane, a na drugoj stativi je sjajno skočio Aleksandar Mitrović. To je njegov šesti gol u Ligi nacija.
57' Stativa!
Malo je nedostajalo da Srbija duplira vođstvo, ali Prijović pogađa okvir gola.
Kosovo vodi 2:0!
Drugi gol Zenelija, Priština je blizu slavlja plasmana u Ligu C.
51' (AUTO)GOOOOOL!
Srbija vodi 1:0!

Posle centaršuta Živkovića iz kornera sa desne strane, Arturas Žulpa je loše reagovao dok je čuvao Milenkovića na petercu i glavom zatresao sopstvenu mrežu.
50' Dobar šut Rukavine
Solidan napad Srbije, na kraju je Rukavina šutirao nakon utrčavanja iz drugog plana, ali brani Šetkus i izbacuje loptu u korner.
Krstajić nas "poslušao"
Selektor Srbije uveo je još jednog napadača na poluvremenu, na terenu je Aleksandar Prijović koji je zamenio Gaćinovića.
Petković poklonio gol Rumuniji
Sjajan gol Zenelija za vođstvo Kosova
Zvižduci u Humskoj – 0:0 na poluvremenu
Neubedljiva igra Srbije u prvom poluvremenu, tek nekoliko poluprilika, dok su Litvanci zatresli prečku. Mora Krstajić nešto da menja na pauzi, možda i da uvede još jednog napadača jer Mitrović ne uspeva sam da se izbori sa odbranom gostiju.
Rumunija vodi u Podgorici!
Cukudean je minut pre poluvremena doneo Rumuniji vođstvo u Podgorici. Veliki kiks golmana Crne Gore Petkovića posle bezopasnog šuta Rumuna sa 25 metara. U ovom trenutku Rumunija je prva, Srbija druga na tabeli!
Tukudean je minut pre poluvremena doneo Rumuniji voðstvo u Podgorici. U ovom trenutku Rumunija je prva, Srbija druga na tabeli!
Odsečen od igre

Švedska blizu Lige A
Fudbaleri Švedske poveli su 1:0 protiv Rusije u Stokholmu. Viktor Lindelef je u 41. minutu postigao gol koji vodi "Vikinge" u Ligu A.
34' Šteta
Odlična šansa za Srbiju posle prekida, Maksimović je dobro skočio na centaršut Ljajića, ali njegov šut glavom sa 5-6 metara odlazi pored gola.
32' Zatresla se prečka srpskog gola!
Mnogo sreće imali su "Orlovi". Januševskis je pobegao Rodiću i Veljkoviću posle centaršuta iz slobodnog udarca, bio je sam ispred gola Srbije, ali Rajković brani i uz pomoć prečke sprečava šokantan gol.

30' Dobra prilika preko Ljajića
Odlična lopta za Ljajića u kazneni prostor, pokušao je da završi akciju udarcem iskosa sa desne strane, ali nije bio precizan.
29' Posao i za Rajkovića
Uzvraćaju Litvanci, odličan prodor Petravučijusa po desnoj strani, gađao je u bliži ugao, ali Petravičijus brani i odbija loptu u korner.
55. meč, prvi put kapiten – Antonio Rukavina

26' Prvi šut!
Prvi šut ka golu Litvanije, opet je Rodić ubacio loptu na visinu penala posle prodora po levoj strani, ali slab udarac Saše Lukića pravo u golmana.
Nula i u Podgorici, ali Rumunija dominira
Nema golova ni u duelu Crna Gora – Rumunija, iako su gosti imali tri sjajne šanse u prvih 20 minuta.
22' Obećavajuća kontra
Konačno jedan brži napad "Orlova", solidna kontra, ali je Ljajić dobio loš završni pâs pa gol Litvanije opet nije bio ugrožen.
20' Konačno malo uzbuđenja
Prva obećavajuća akcija Srbije, Rodić je probio po desnoj strani, ali nije uspeo da proigra Ljajića na "penalu".
16' Prvi korner
Srbija prilazi blizu gola Litvanije, ali Šetkus još nije imao posla
12' Srbija neubedljiva na startu meča
Još čekamo prvu konkretnu akciju "Orlova" i obećavajući šut ka golu Litvanije.

6' Prvi zapretili Litvanci
Gosti rasterećeni u Beogradu pokazuju da se neće tako lako predati, prvi prete golu, Černih šutira pored gola nakon centaršuta sa desne strane.
4' Srbija se ne zaleće
Lagan ritam na početku meča, Srbija ima posed, ali bez konkretnih akcija.
Ludnica u Prištini!
Kosovo već vodi protiv Azerbejdžana! Zeneli je u drugom minutu postigao gol koji bi mogao da bude istorijski.
Srećno "Orlovi" – počeo je meč u Humskoj
Prazna Humska – Srbija bez podrške u meču odluke
Tek nekoliko stotina gledalaca na tribinama

.

Biće "vatre" i na drugim terenima
Osim Srbije, za plasman u viši rang bori se još nekoliko selekcija, a biće posebno zanimljivo u Prištini i Stokholmu. Takozvano Kosovo dočekuje Azerbejdžan u istorijskom meču ove selekcije, dok Švedska mora da pobedu Rusiju ako želi u Ligu A.