Crna Gora – Srbija 0:2 (0:2)

Fudbaleri Srbije savladali su na gostovanju selekciju Crne Gore sa 2:0 u "bratskom derbiju" koji je obeležio treće kolo Lige nacija.

Mitrović 18p, 81
  CRNA GORA   SRBIJA
  0 : 2

90+6' Kraj utakmice - Srbija je golovima Mitrovića pobedila Crnu Goru!
90+3' Umalo treći gol Srbije
Radonjić je započeo dobar napad Srbije i dodao loptu do Tadića. On je prosledio do Živkovića koji je gađao suprotni ugao, ali nije bio precizan.
90+3' Poslednja izmena i među "Orlovima"
Dvostruki strelac Mitrović ustupa mesto Nemanji Radonjiću.
90' Sudija Roki produžio utakmicu 6 minuta
86' Srbija čuva vođstvo
Bilo je jasno posle drugog gola da je utakmica rešena i je za Crnogorce trijumf nemoguća misija.

Starsportphoto
80' Goooool – Mitrović rešio pitanje pobednika!
Konačno je i Milinković-Savić podsetio na formu iz prethodne sezone, a Srbija stigla do drugog gola. Akciju je započeo Jovičić koji je dodao desno do Živkovića. Vezista Benfike je u kaznenom prostoru tražio Sergeja, on je sjajno propustio do usamljenog Mitrovića kojem nije bilo teško da opet zatrese mrežu – 0:2!
80' Poslednja promena u Crnoj Gori
Stefan Mugoša je zamenio Bećiraja.
79' Ulazi i Milinković-Savić
Utakmica je gotova za Mijata Gaćinovića koji je u nekoliko navrata osetio bol u primicaču, a poslednjih desetak minuta dobio je Sergej Milinković-Savić.
78' Isključenje za Ljubišu Tumbakovića!
Nezadovoljan sudijskim odlukama, selektor Crne Gore je burno reagovao i Roki mu je pokazao put ka svlačionici.

72' Jovičić debituje za Srbiju, Ivanić ulazi za Crnu Goru
Vezista Crvene zvezde Branko Jovičić debituje za Srbiju i menja Sašu Lukića. Reaguje i Tumbaković koji umesto Šćekića uvodi Mirka Ivanića.
71' Jovetić sa distance, Dmitrović ponovo brani
Mnogo prostora "Orlovi" ostavljaju protivničkim napadačima, to je sada pokušao da iskoristi Jovetić sa distance, pre nego što je Dmitrović uz sitne probleme intervenisao.
70' Jovetić lucidno, Dmitrović spasao Srbiju
Fantastičan pregled igre ima Stefan Jovetić, sada je iza odbrane tražio Jovovića, ali je Dmitrović bio bliži lopti i sprečio izjednačenje.
68' Crnogorci sve opasniji
Malo je falilo da domaćin uđe u šansu posle prekida, kao i posle greške Rukavine koji nije dobro izbacio loptu.

64' Nova greška Tadića, opet bez šanse za "Orlove"
Odlično je Tadić odigrao levo do Gaćinovića koji mu je vratio i otvorio dobru situaciju za Srbiju. Međutim, Dušan loše proigrava zahuktalog Mitrovića i propada nova dobra šansa.
63' Nova javna opomena zbog negodovanja
Zaradio ju je Vukčević.
60' Crnogorci pritiskaju odbranu Srbije
Ne uspevaju momci u belim dresovima da duže zadrže loptu, dok je na drugoj strani Janković uneo živost. Konstantno domaći pritiskaju odbranu Srbije, ali bez pravih šansi.
55' Nonšalantni Tadić upropastio novu šansu!
Nekarakteristično kapiten igra na ovoj utakmici i već drugi put reaguje u najmanju ruku čudno. Sada mu je izuzetno borbeni Mitrović omogućio da se nađe oči u oči sa golmanom Petkovićem, lopta mu se odbila, ali je on bio toliko nonšalantan da je više gledao kako da izbegne kontakt, nego da je uputi u mrežu.

54' Rodić najviši u skoku, ali bez šanse
Tadić je izveo skraćeni korner na drugu stativu, tamo je najviši u skoku bio Rodić, ali je golman Petković reagovao bez problema.
53' Umalo da Bećiraj izjednači
Opet su "Orlovi" dozvolili da im se igrač uvuče između vezne i defanzivne linije. To je bio Bećiraj koji je šutirao – lopta je otišla malo pored desne stative.
47' Crna Gora odmah ofanzivnija
Jovović se ubacio između linija i dobio loptu, šutirao sa nekih 25 metara, ali veoma neprecizno.
46' Počelo drugo poluvreme u Podgorici
Ljubiša Tumbaković morao je da promeni nešto u svom timu – izašao je Filip Stojković, a na terenu je igrač Partizana Marko Janković.

45+2' Kraj prvog poluvremena – Srbija vodi u Podgorici!
45' Igraće se još dva minuta u prvom poluvremenu
Sudija Roki produžio je prvi deo za dva minuta zbog penala.
42' Lukić neprecizan sa distance
Mitrović je "otresao" čuvara na desnoj strani, centrirao i posle odbitka lopta je došla do Saše Lukića. Srpski vezista je šutirao sa distance – daleko iznad gola.
Trenutak kada Mitrović postiže gol...

36' Sada je "požuteo" i Tadić
Kapiten Srbije našao se u beležnici sudije Rokija jer je snažno šutnuo loptu posle njegovog zvižduka, iznerviran što nije dosuđen faul za naš tim.
33' Umalo da se Mitrović nađe u prilici
Pronašao ga je Živković u kaznenom prostoru, on se lepo zagradio, ali je izblokiran prilikom šuta.
31' Tadić promašio stopostotnu šansu!
Posle odlične akcije Mitrovića, Živkovića i Tadića, napadač Benfike je centrirao sa desne strane. Golman Crne Gore je kratko odbio loptu, ona je pala na nogu kapitenu Srbije, ali je on loše zahvatio i propala je sjajna šansa da se duplira vođstvo.
To Žule srbine!!
28' Odličan pritisak Srbije
"Orlovi" za sada odlično pritiskaju zadnju liniju protivnika koji ne uspeva da izbaci loptu. Da nije Živković napravio faul, verovatno bi Crnogorci bili u velikom problemu.
24' Srbija umrtvila tempo posle gola
Nisu uspevali Crnogorci da povežu dobar napad posle primljenog gola, a naš tim je imao punu kontrolu na terenu.
18' Goooool – Mitrović siguran sa bele tačke za 1:0!
Za razliku od prethodnih mečeva, najstrožu kaznu izveo je napadač Aleksandar Mitrović. Poslao je golmana u jednu, a loptu u drugu stranu i Srbija je stigla do ranog vođstva – 0:1!
17' Penal za Srbiju!
Odličnu akciju "Orlovi" su organizovali po levoj strani, Lukić je dodao do Tadića, a on izbacio Rodića. Levi bek je pobegao klupskom saigraču Stojkoviću koji ga je oborio i sudija Roki je pokazao na belu tačku, a Žuletu dao žuti karton.

14' Domaćin forsira igru po bokovima
Opet je išlo po desnoj strani, sada je Marušić želeo da pronađe napadače – Dmitrović je bio dobro postavljen.
11' Uzvraćaju Crnogorci po desnoj strani
Veljković je ispao i dozvolio više prostora Stojkoviću na desnoj strani. Bek Crvene zvezde je centrirao po zemlji, ali je Milenković bio siguran.
8' Prvi dobar napad Srbije
Mitrović se oslobodio čuvara i otvorio prostor po levom boku, Rodić je vratio povratnu u sredinu, ali je pre nego što je srpski napadač došao do nje, odbrana Crne Gore reagovala.
6' Problemi sa loptama
Već u uvodnim minutima je jasno da će biti problema sa loptama, pošto nisu dovoljno napumpane, pa su već dve morale da budu zamenjene.
3' Prvi faul na utakmici
Adam Marušić se zagradio u duelu sa Mijatom Gaćinovićem koji je ostao da leži na zemlji posle kontakta.
1' Počela utakmica u Podgorici
A evo kako je izgledala tuča navijača na tribini

Stigao "Posebni"
Menadžer Mančester junajteda Žoze Murinjo stigao je na stadion iz lože će pratiti utakmice Crne Gore i Srbije.
Tuča Crnogoraca na tribinama
Kako javlja naš reporter sa lica mesta Aleksandar Kovačević, dogodila se tuča na južnoj tribini, u blizini grupice od 50-ak srpskih navijača. Prema poslednjim informacijama, u pitanju su navijači iz Nikšića koji su se međusobno sukobili.
A evo i kako su "Orlovi" dočekani zvižducima...
Odlična atmosfera pred "bratski derbi"
Navijači su već počeli da se skupljaju dva sata pre meča i očekuje se da tribine budu pune. Domaće pristalice su stigle organizovano i bakljama najavile susret.

Pogledajte kako je to izgledalo OVDE.
Evo kako će to izgledati na terenu

Sastavi
Crna Gora (4-2-3-1): Petković – Stojković, Simić, Tomašević, Vešović – Šćekić, N. Vukčević – Marušić, Jovetić, Jovović – Bećiraj
Srbija (4-2-3-1): Dmitrović – Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić – Maksimović, Lukić – Gaćinović, Tadić, A. Živković – Mitrović
Srbija i Crna Gora: Reprezentacija zemlje koje nema
Poslednji meč pod istom zastavom fudbaleri Srbije i Crne Gore odigrali su na Svetskom prvenstvu 2006. u Nemačkoj, u trenutku kada njihova zemlja uveliko nije postojala.

Jevrić, Đorđević, Gavrančić, Dudić, Krstajić, Stanković, Duljaj, Ilić, P. Đorđević, Ergić i Žigić.

Poslednji sastav Srbije i Crne Gore pod zajedničkom zastavom.

Bio je 21. jun 2006, a protivnik Obala Slonovače u utakmici bez takmičarskog značaja na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj.

U maju te godine Crna Gora je na referendumu odlučila da dalje ide sama i nezavisnost je proglašena 3. juna. Šest dana kasnije počeo je 18. Mundijal.

Opširnije pročitajte OVDE.
Učenik protiv učitelja
Selektor Crne Gore Ljubiša Tumbaković dobro poznaje čitavu reprezentaciju Srbije, ali najbolje zna čoveka koji je vodi – Mladena Krstajića. Krstajić je stasavao u Partizanu kada je upravo Tumbaković bio trener "crno-belih".

Šta je nedavno rekao u intervjuu za B92.net pročitajte OVDE.
"Pobediće Crna Gora, ali voleo bih da smo pod istim grbom"
Ne forsiraju samo fudbaleri dve selekcije priču o bratstvu između Srbije i Crne Gore, to uoči duela ističu i Podgoričani.

U četvrtak uveče na Stadionu pod Goricom "Orlovi" gostuju "Sokolovima" u prvom međusobnom susretu dve selekcije.

A, šta je pisalo u današnjim crnogorskim novinama, pročitajte OVDE.

Sudije
Poznati italijanski sudija Đanluka Roki delegiran je za utakmicu fudbalskih reprezentacija Crne Gore i Srbije. U prvom, istorijskom meču dve selekcije linijske sudije biće Elenito Di Liberatore i Mauro Tonolini, iza gola su Masimilijano Irati i Paolo Valeri, a četvrti sudija je Alberto Tegoni.
Srbija "blokirala" centar grada
Nekoliko sati pre početka utakmice policija je počela da se raspoređuje, a gostovanje našeg tima blokiralo je centar Podgorice. Zatvoreni su svi restorani i prodavnice u blizini "Stadiona pod Goricom".
Među igračima dve selekcije vladaju sjajni odnosi
Svaka utakmica drugačiji tim – kako će izgledati Krstajićeva 12. postava?
Otkako je postao selektor Srbije, uključujući i period "vršilac dužnosti", Krstajić nijednom nije izveo isti tim kao na nekoj od prethodnih utakmica.

Tako će u četvrtak u Podgorici 12. meč u nizu selektor morati da izvede izmenjen tim zbog povreda i otkaza, a već osmi put defanzivnu liniju u novom sastavu.

Opširnije o tome pročitajte OVDE.
Pun stadion čeka "Orlove"
Ulaznica za utakmicu Crna Gora – Srbija u slobodnoj prodaji nije bilo, već su one prodavane putem trebovanja.

Ukupno će na "Stadionu pod Goricom" biti 10.700 navijača, od kojih ukupno 750 našeg tima.

Srbija je od Fudbalskog svaze Crne Gore dobila 600 karata, međutim, prodala je tek nešto više od stotinak za meč između dve selekcije u 3. kolu Lige nacija.

Prethodnih dana privođeni su srpski navijači iz Podgorice u Baru, koji su u policijskoj stanici morali pismeno da garantuju da neće doći na utakmicu.