Prijateljska: Srbija – Meksiko 81:77

Košarkaši Srbije savladali su Meksiko 81:77 u generalnoj probi za kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju.

Dobrodošli!
Srbija ima "generalnu probu" pred olimpijski kvalifikacioni turnir, a protivnik je selekcija Meksika.
Kraj!
Nova trojka Meksikanaca nakon čega naš tim promašuje, ali gosti ne uspevaju da izbegnu poraz – 81:77
Poslednji minut u Pioniru
Kokoškov nije zadovoljan
Greška u napadu omogućava lake poene gostima iz kontre, zbog čega selektor Kokoškov opet traži tajm-aut.
8' Zakucavanje Dobrića
Nakon serije promašaja na obe strane, dobar ofanzivni skok omogućava Dobriću zakucavanje, ali Mendes uzvraća – 81:72
Poslednja tri minuta
6' Mini-serija Meksika
Dolaze Meksikanci malo do daha i to odmah koriste za mini-seriju kojom se vraćaju ispod 10 razlike – 77:68

4' Srbija "lomi" meč
Nova trojka, pa još jedno lako polaganje Marjanović i Srbija polako prelama meč – 77:63
3' Nova trojka
Brzo se kreće lopta u napadu Srbije, sa distance pogađaju Milosavljević i Jović za novu dvocifrenu razliku – 72:62
2' Ajon parira Marjanoviću
Dueli dva sjajna centra, Ajon dobro parira Marjanoviću – 67:62
Kraj 3/4 – Srbija na +6
Ajon koristi oba slobodna bacanja posle faula Jovića za seriju Meksika 12:0, koju konačno prekida Miloš Teodosić trojkom uz zvuk sirene – 63:57
8' Serija Meksika 10:0
Nije pomogao tajm-aut Kokoškova, Meksikanci koriste momentum i opuštanje "Orlova" pa se serijom 10:0 vraćaju skoro u egal – 60:55
Marjanović je za sad prvo ime utakmice – 16 poena, 7 skokova

7' Prvi koš Meksika u 3/4
Srbija preko Petruševa dolazi do +15, a onda posle sedam minuta igre Meksikanci konačno postižu koš iz igre u trećoj četvrtini, a za njim odmah i drugi – 60:49
4' Najveća razlika
Nova trojka Lazića i polaganje Marjanovića za najveću razliku na meču – 58:45
2' Srpski "rafal
Lagano polaganje Marjanovića, pa posle dve greške Meksikanaca u napadu, Bjelica i Jović pogađaju trojke – 53:45
1' Nesportska
Slobodna za Štola i napad za Meksiko koji gosti ne realizuju – 45:45
Nastavlja se meč u Pioniru

45:43 – kraj 2/4
Iako je u većem delu prvog poluvremena bila u minusu, serijom u finišu druge deonice Srbija na odmor odlazi sa prednošću.
45:41 – traje serija Srbije 9:0
42:41 – konačno!
Teodosićev pas za Dobrića i trojka iz desnog kornera za vođstvo Srbije.
39:41 – Srbija propustila priliku da izjednači

34:38 – nikako da Srbija izjednači ili povede
Meksikanci igraju veoma pokretljivu odbranu, za razliku od meča u Atini od pre četiri dana.
29:31 – Srbija se vraća preko Marjanovića