Srbija – Finska 75:66

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Finsku u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo – 75:66.

17:7, 18:18, 20:20, 20:21
  SRB   FIN
  75 : 66
Kraj utakmice
Pobeda Srbije – 75:66.
Još jedan minut, ali to je to
Posle izgubljene lopte Finaca, Dangubić pogađa i verovatno rešava ovu utakmicu.
39' Neće valjda da bude napeto...
Mahuni pravi jeftin faul i Anđušić ide na liniju penala – 67:59.

A onda Haf pogađa trojku za 67:62.

Anđušić pogađa flouter, pa Mahuni maši trojku, ali nismo obezbedili loptu i lopta je za Fince.
37' Brza serija i mora tajm-aut
Trojka za Fince – 65:57.

Posle prodora zakucava Valtonen – 65:59.

37' Trojka, pa serija 6:0
Nastavljamo da promašujemo trojke. Samo dve smo pogodili u celoj utakmici.

Nekoliko malih faulova i na šest minuta do kraja je i Srbija iskoristila bonus.

Vilson je išao na liniju penala posle faula Pota, pogodio je jedno – 61:51.

Pot je promašio ceo koš posle šuta za tri, pa Altonen maši za dva.

Haf je pogodio za tri i 61:54, pa Apić pogađa za dva – 63:54.

Posle još jednog polaganja Srbija opet ima dvocifrenu prednost.
34' Finska već izašla iz bonusa
Apić je pogodio za dva i 59:48, pa Alanen ide na liniju penala i maši oba.

Simonović je izgubio loptu, pa Finci nisu iskoristili kontru iz dva pokušaja, nakon čega Anđušić ide na slobodna bacanja – 60:48.

Valtonen je pogodio za dva, pa Avramović ide na bacanja – 61:50.
32' Mora bolje
Simonović dvojkom otvara poslednju četvrtinu, pa na obe strane po dva neiskorišćena napada.

Sasu Salin je pogodio za tri poena – 57:48.
Počela je poslednja četvrtina
Prvi napad za Srbiju.
Kraj treće četvrtine
Srbija u poslednjih deset minuta ulazi sa 10 poena prednosti – 55:45.
29' Vraćena dvocifrena prednost
Džamar Vilson je napravio četvrti faul, a sa penala pogađa Anđušić za 47:38.

Još jedan faul nad Anđušićem i još poena sa bacanja – 49:38.

Mahuni je pogodio za dva, pa uzvraća Anđušić trojkom za 52:40.

Srbija je do sada na ovoj utakmici pogodila samo dve trojke.

27' Koš za koš
Pogađaju Apić i Simanić za 43:32, pa Kantonen maši trojku, ali maši i Simanić.

Alanen izbacuje Simanića i pogađa za 43:34, pa Avramović pogađa za 45:34.

Lak posao na ziceru Mutinena, Srbija gubi loptu, pa Vilson pogađa u kontri za 45:38.
23' Tvrd početak i drugog poluvremena
Finci trojkom otvaraju treću četvrtinu, pa Pot pogađa za dva – 37:28.

Pot je Mahunija poslao na liniju penala, koji je pogodio oba.

Dangubić je promašio trojku, pa je Madsen napravio faul u napadu, ali promašio je i Simonović.

Dolenc je promašio za dva, pa zakucava Apić – 39:30.
21' Počelo je drugo poluvreme
Prvi napad za Finsku.

Kraj prvog poluvremena
Serija Finske od 7:0 za 29:19.

Prekinuo ju je Dangubić dvojkom za 31:19, prvi poeni iz igre Srbije posle četiri minuta.

Avramović pogađa za 33:19, pa Mahuni pogađa trojku za 33:22.

Lep ulaz Dangubića za 35:22, pa Kravić pravi faul u napadu posle dobre odbrane na drugoj strani.

Salin u poslednjoj sekundi pogađa trojku i to je kraj prvog poluvremena – 35:25.
Šta kaže Kokoškov na tajm-autu?
"Budite pametni, nema više faula".
17' Veliki broj slobodnih bacanja
Finci prave tri faula zaredom u napadu.

Srbija igra fantastičnu odbranu.

A onda faul u odbrani i nova bacanja za Srbiju – 29:12.

Konačno neke poene za Finsku postiže Vilson, pa Srbija gubi loptu, nakon čega Vilson daje poene sa linije penala – 29:15.

Vilson pravi faul nad Penom i još bacanja, ali maši oba.

Kravić je faulirao Madsena i sada bacanja za Finsku – 29:17.

Srbija šutira bacanja 10/18. Loše.
15' Tajm-aut Finska – +16
Simonović pogađa uz faul i dodatno bacanje za 28:12.
15' "Školujemo" Fince
Posle dvojke Simanića, prva trojka za Fince iz sedmog pokušaja – 22:12.

Simonović je pogodio jedno slobodno bacanje, a Finci su izašli iz bonusa posle tri minuta.

Apić hvata ofanzivne skokove i ponovo je fauliran – 25:12.

Finci su se ispromašivali, ali ne možemo da uhvatimo skok u odbrani.
13' Zanimljiv početak 2/4
Prve poene u drugoj četvrtini postiže Radanov – 19:7.

Nastavilo se sa dobrom odbranom, pa je Radanov išao na bacanja i pogodio jedno za 20:7.

Finci konačno nešto pogađaju, a onda Srbija gubi loptu.

Radanov je ukrao loptu, Simanić je promašio, ali Radanov hvata loptu u napadu.
11' Počela je druga četvrtina
Kraj prve četvrtine
I Finska je izašla iz bonusa, pa je bacanja šutirao Apić i pogodio jedno za 15:5.

Finci postižu drugi koš iz igre na utakmici, pa Apić opet ide na bacanja – 17:7.

Kraj prve četvrtine – 17:7.
9' Finci ne mogu da pogode trojku, odbrana Srbije vrhunska
Srbija je izašla iz bonusa i Finci idu na bacanja, pa Avramović ponovo pogađa – 14:5.

Finci ne mogu da pogode trojku.
7' Odlično igra Srbija
Srbija je u jednom napadu napravila tri faula i Dolenc je išao na slobodna bacanja – 8:3.

Ukršten korak Avramovića i koš za 10:3.

Još jednom je pogodio Avramović i tajm-aut.
6' Dobra odbrana
Posle nekoliko promašaja sa obe strane, Anđušić pogađa trojku – 6:2.

Kravić je fauliran, pa je išao na liniju penala, promašio je oba.

Srbija igra dobru odbranu i za pet minuta su Finci dali samo jedan koš.

Pot pogađa posle promašaja Dangubića – 8:2.
3' Tvrd početak
Anđušić flouterom otvara utakmicu – 2:0.

Vilson maši trojku, pa Kravić zicer, a onda Dangubić dobija blokadu. Srbija nije uspela da reši napad iz tri pokušaja.

Prve poene za Finsku postiže Sasu Salin – 2:2.

Bivši igrač Partizana Džamar Vilson napravio je brzo dva faula, a Pot pogađa jedno bacanje – 3:2.
1' Počela je utakmica
Napred Srbija!
Prva petorka Srbije
Anđušić – Peno – Zagorac – Dangubić – Kravić.
Utakmica uskoro počinje
Igrači su na terenu, predstavljanje je u toku.
U svemu smo bolji od Finske
Već smo ih pobedili 22 razlike u prvom kolu, u istoj ovoj dvorani.

Bolji smo u skokovima i ukupno (37:35) i u defanzivnim (26:24) i ofanzivnim (12:11) u proseku.

Bolji procenat šuta za dva (58% - 43%), za tri (33,3% - 29,9%) i slobodna bacanja (81,5% - 75,4%).

Više asistencija (18-17), više blokada (4-1) i manje faulova (23-26).
Završen je prvi meč u ovoj grupi
Švajcarska nije ponovila dobru igru protiv Srbije, pa je Gruzija ostvarila i četvrtu pobedu, iz isto toliko utakmica.

Izveštaj sa tog meča pročitajte OVDE.
Pratićemo uživo meč 4. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u košarci između Srbije i Finske.

16.700 vojnika raspoređeno: Počelo je...

Filipinske i američke trupe počele su danas vojne vežbe "Balikatan" u Filipinima, koje će trajati do 10. maja, a uključivaće i pomorske vežbe u Južnom kineskom moru, na čije teritorije polažu pravo i Kina i Filipini.