Partizan – Zadar 87:60

Košarkaši Partizana ubedjivo su pobedili Zadar rezultatom 87:60 u utakmici 17. kola regionalne ABA lige.

PAR   ZAD

87

: 60
KRAJ
Ubedjliva pobeda Partizana
39' Birčević pogađa trojku
Zadar je sa druge strane promašio 24 trojke! Domagoj VUković je u poslednjem minutu pogodio prvu! 87:60
37' Partizan na pragu velike pobede
Prvo je Trifunović pogodio šut za 2 poena, da bi potom pogodio i trojku. To je bio njegov 10. poen na utakmici, sjajan meč mladog Trifunovića. Potom Mozli kuca u kontri na asistnciju Gordića i Jusup traži novi minut odmora, 84:55
34' Trojka Korija Voldena
Njegova prva večeras, a Fundić na drugoj strani postiže nove poene, 68:49

Pridružio se i Nemanja Gordić novom trojkom, 73:51 vodi Partizan
31' Poenima Novice Veličkovića počinjemo poslednju deonicu
Zadar nekako zavisi od Fundića, sve ide preko njega za sada, ali je prednost crno-belih i dalje velika 65:46 i Zadar je promašio 19 trojki
Kraj treće četvrtine
29' Egal treća četvrtina
Paritzan i Zadar su postigli po 16 poena u ovoj četvrtini i prednost ostaje prilično velika, 59:42

Fundić je vezao 10 poena, ali je sušu prekinuo Markus Pejdž svojim poenima
28' Fundić muči Partizan
Stefan Fundić pravi velike probleme centrima Paritzana i već dva puta u dva napada hvata ofanzivni skok pored čak tri igrača Partizana 55:36
26' Nemilosrdni Partizan
Zadar izgleda kao sparing partner crno-belih, 54:32
24' Sve kažnjava Partizan
Sada je i Jaramaz pogodio novi šut za tri poena, Partizanova prednost konstantno raste, 51:28 je trenutno
22' Evo +20
Uroš Trifunović pogađa trojku iz kornera za velikih 46:26 u korist Partizana
Trojkom Novice Veličkovića završavamo prvo poluvreme
20' Odlična druga četvrtina Partizana
Jaramaz i Mekadu potpuno su trgli Partizan koji sada ima velikih +14
19' Treća lična Akoša Kelera
Centar Zadra se "pridružio" centru Partizana sa tri napravljena faula, pa i on mora na klupu
18' Partizan ima dvocifrenu prednost
Koliko god ovo delovalo neobično posle onako loše prve četvrtine, Partizan se u potpunosti vratio u meč, uspeo da pritisne Zadar, da pogodi neke važne šuteve i da stigne do dvocifrene prednosti. Zadar je za 8 minuta postigao 11 poena, a Partizan 22
16' Šoutajm Partizan
Prelepa dva napada Partizana u kojima je glavnu ulogu odigrao Džejms Mekadu. Amerikanac pokazuje veliku želju i Partizan sa njim na parketu deluje zaista kvalitetno i energično. Rašon Tomas još uvek nije igrao.
15' Jaramaz probudio Partizan
Iz dobre odbrane crno-belih usledili su neki brzi kontra napadi posle kojih je Partizan poentirao, a i ona trojka je podigla ekipu. Mekadu je posle asistencije Gordića imao ali up zakucavanje i Pionir je "eksplodirao", 28:21
13' Odmah posle stiže 3. faul Vila Mozlija i prva trojka na meču
To znači da on ide na klupu, a u igru ulazi Mekadu.

Ognjen Jaramaz odmah pogađa šut za 3 poena, kada je Zadar stao u 2-3 zonsku odbranu. Partizan još jednom vodi 19:17, a još važnije postignuta je prva trojka
13' Brutalna rampa Vila Mozlija
Sve je delovalo kao da će Fundić postići lake poene, da bi Mozli poremetio te planove i zabeležio novu vrlo atraktivnu rampu
12' Partizan ponovo vodi
Prvo je Birčević flouterom lepo rešio situaciju, da bi u narednom posedu Partizan preko Gordića stigao do nove prednosti 16:15
Druga četvrtina je počela promašajem Birčevića za tri poena
U nastavku je Trifunović iznudio dva slobodna bacanja, pritom je promašio oba dok je Zadar uspeo da to iskoristi i da uveća prednost na 12:15
10' Ahmet i Fundić pogađaju pod faulom
Malo se razigrao gost u finišu kvartala i sa dve 2+1 situacije stiže do vođstva 12:13
Izuzetno neefikasna prva četvtina
Zadar šutira 2/12, a Partizan 2/15 iz igre. Postignuta su samo 4 koša
8' Prvo vođstvo Partizana
Poenima Markusa Pejdža iz kontre Partizan stiže do prvog vođstva. Potom je Markus pokušao za tri poena i bio neprecizan, 8:6

U igri je i Fundić
8' Mozli sa penala donosi novo izjednačenje
Mozli ove sezone šutira dosta dobro kako za 2 poena, tako i sa linije penala, 6:6
7' Ponovo prazan hod
Još nekoliko praznih poseda na obe strane i za sedam minuta košarke postignuto je svega 8 poena
6' Evo Partizanovih prvih poena iz igre
Nikola Janković je preko Kelera uspeo da postigne prve Partizanove poene, on je uz to izvukao i faul pa je doneo crno-belima izjednačenje, 4:4
5' Neverovatno slab početak
Za pet minuta košarke videil smo samo 5 poena, a Partizan nije postigao nijedan iz igre, gube sa 1:4
Zadar postigao jedine poene
Veoma slab početak utakmice u Pioniru, Zadar je postigao jedina dva poena, a obe ekipe imale su veliki broj promašaja.
1' Počela je utakmica
Crno-beli imaju prvi posed
Sjajna atmosfera u "Pioniru"
Kao i obično kada Partizan igra u Beogradu
Jusup i Mavra su pre meča govorili
Danijel Jusup, trener Zadra:

„Partizan po prikazanim igrama je u ovom trenutku najkvalitetnija momčad u ABA ligi. Mi smo očito pali u formi, naročito nas je poraz od Igokee prilično uzdrmao što se i osjetilo protiv Alkara u srijedu. Idemo u Beograd bez Gilberta, Mavra se, čini mi se, bez obzira na poraz u Sinju malo vratio formu. Idemo dati sve od sebe i idemo se boriti, a za što će to biti dovoljno vidjet ćemo.

Bit će teško. Sama pozicija na ljestvici i sve skupa nije dobra, no bilo je i gore što se tiče toga. Više od te neugodne pozicije na ljestvici me brine što smo pali u formi i ozljede igrača koje su nas dosta izbacile iz ritma. Nemamo baš neku širinu rostera za ABA ligu, ali ništa, idemo iz treninga u trening. Žao mi je ovog poraza u Sinju. Ispričavam se navijačima, jer to nismo smjeli nikako dopustiti. Jednostavno nismo bili pravi, i igrači s klupe su morali bolje reagirati tako da je taj poraz meni jako teško pao.“

Dominik Mavra, igrač Zadra:

„Smatram da se može igrati sa svakom momčadi u ligi naravno ako nam se poklope neke stvari. Svi trebamo vjerovati da možemo iznenaditi. U teškoj smo situaciji i da bi se spasili od ispadanja moramo raditi neke stvari koje možda inače ne bi bile normalne, a to je da pobijedimo Partizana. Tako da ja svakako vjerujem u to i s tom mišlju trebamo svi ići u Beograd. To neće biti nimalo lako ostvariti. Partizan je dosta podigao formu što se najbolje vidi po njihovim rezultatima u Eurokupu. Te pobjede protiv Trenta i Virtus Bologgne su za svaki respekt. Ali, mislim da moramo ići s vjerom da možemo uzeti pobjedu.

Prvenstveno mislim da su oni izrazito obrambeno moćna momčad. Tako to meni djeluje da njihova obrana stvarno dobro izgleda. Za nešto više napraviti morat ćemo imati obranu na vrhunskom nivou i morat ćemo pogađati neke teške šutove i bez toga nemamo tamo što tražiti.“
Trinkijeri i Jaramaz su pre meča govorili:
Andrea Trinkijeri, trener Partizana NIS:

"Zadar je ekipa koja je ove sezone dobila Cedevita Olimpiju, Crvenu zvezdu i Budućnost. Mislim da to dovoljno govori. Imamo šest kola do kraja ligaškog dela sezone i sada svaka utakmica za sve timove vredi duplo. Dobar pristup, koncentracija i dobra odbrana su nam potrebni da nastavimo naš put kojim smo krenuli."

Ognjen Jaramaz, igrač Partizana NIS:

"Važna utakmica je pred nama protiv tima koji je ove sezone pokazao da je itekako u stanju da ugrozi najjače ekipe u ligi. Sa druge strane, verujem da ćemo sutra odigrati maksimalno koncentrisano, pokazati dobru igru i da ćemo uspeti da nastavimo sa dobrim rezultatima u regionalnom šampionatu."