Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe posle produžetka u 20. kolu Evrolige.

CZV   ALB
  85 : 94
45' KRAJ!
Drugi poraz Zvezde za dva dana u Evroligi.
44' Zvezda pred porazom
Loš napad i loš šut Pantera. Napad je za Albu. Pejton Siva promašio je trojku, ali je Gist napravio novi faul... Noko je pogodio oba bacanja, 81:88.

Štimac je pogodio oba bacanja, ali je Hermanson ubacio trojku, 83:91.
43' Crveno-beli u problemu
Blokiran je pokušaj Berona. Na drugoj strani Hermanson pogađa trojku, 79:84. Tajm-aut Šakota. Panter postiže koš iz teške pozicije, 81:84.

Gist je faulirao Sikmu koji pogađa oba bacanja, 81:86.
42' Loši napadi Zvezde
Forsira Braun i maši. Brzo je Zvezda završila napad. Gedratitis je promašio trojku, ali je Sikma pogodio posle of. skoka, 79:81.
41' Počeo je produžetak
Lopta je za Albu. Braun je ukrao loptu, ali je Zvezda odigrala loš napad i posed je za ekipu iz Berlina.

Odlična odbrana crveno-belih. Martin Hermanson je sve promašio u šutu za tri.

Pedja Milosavljevic/STARSPORT
Šta se desilo u poslednje napadu?
Imala je Zvezda loptu i priliku da reši utakmicu, ali... prvo je Panter zasrljao i dodao loptu do Brauna. Lorenzo nije imao mnogo vremena i prosledio ju je do Lazića, koji je iz teške pozicije promašio sve.

Lopta je došla do košarkaša Albe, ali su je oni brzo izgubili. Štimac je došao u posed i pokušao trojkom da pogodi za pobedu, ali je promašio.

Idemo u produžetak.
40' Poslednji minut
Gedraitis nije uspeo da pogodi trojku, ali je lopta ostala u posedu Albe. Fauliran je Sikma koji će imati dva slobodna bacanja. Sikma je promašio oba, ali ofanzivni skok i koš Noka, 77:79.

Do kraja je ostalo još 50 sekundi.

Faul Sive i Panter će ima dva slobodna bacanja. Amerikanac pogađa oba na 42 sekunde do kraja, 79:79.

Markus Erikson nije uspeo da pogodi trojku. Lopta je za Zvezdu!

Šta je ovo bilo?!? Koš nije pao, Lazić je promašio za pobedu, potom je lopta došla i do Štimca, ali je i on promašio trojku. Idemo u produžetak.
39' Drama!
Luk Sikma nije uspeo da pogodi. Napad je za Zvezdu. Loš napad domaćih košarkaša, Gist je promašio trojku.
38' Napeto u Areni
Sjajna rampa Lorenza Brauna! Fenomenalan potez Zvezdinog plejmejkera!

Dva puta je pokušao Braun da pogodi, ali je oba puta promašio... minut bez poena.
37' Još tri minuta do kraja
Nije uspeo na isteku napada da pogodi Panter. Usledila je kontra i koš Luka Sikme, 76:77. Velika greška Dobrića, lopta je za goste.

Mejson je promašio trojku, na skoku je fauliran Dobrić, što znači da će imati dva slobodna bacanja. Pogodio je jedno, 77:77.
36' Drama nas očekuje do kraja
Odlična odbrana Zvezde, Gist izbija loptu Sikmi. Albi je ostalo još dve sekunde za napad. Tajm-aut Reneses. Nisu uspeli gostujući igrači da pogode.

Sjajan prodor Brauna i pogodak, 76:72. Pejton Siva pogađa trojku, 76:75.
35' Egal od prvog minuta
Ognjen Dobrić nije uspeo da pogodi za tri. Potom je Dženkins ukrao loptu, ali je brzo izgubio i Mejson pogađa trojku, 72:72.

Dva slobodna bacanja za Pantera. Amerikanac pogađa oba, 74:72.
34' Alba se ne predaje
Dva slobodna bacanja za Štimca. Srpski košarkaš pogađa oba 70:65. Dobra odbrana Dženkinsa, ali Hermanson pogađa 70:67.

Panter je pobegao čuvaru i pogodio, 72:67. Pogodak za Gifaja, 72:69.

33' Zvezda u prednosti
Dobra odbrana Dobrića, dosuđene su tri sekunde Gifaju u reketu. Štimac sa niskog posta poentira, 68:65.

Sjajna odbrana Zvezde, Alba ponovo nije iskoristila napad.
32' Koš za koš
Još jedan promašaj Kevina Pantera. Na sreću lopta izlazi iz koša Kevanou. Dobar pas Dženkinsa, fauliran je Gist koji će imati dva slobodna.

Amerikanac pogađa oba, 66:65.
31' Počela je 4/4
Panter nije uspeo da pogodi, ali Štimac dolazi do lopte i pogađa, 64:62. Ostao je sam Hermanson i pogodio za tri, 64:65.
30' Kraj treće četvrtine!
Kevin Panter pogodio je trojku za 62:59, međutim na isteku četvrtine Siva uzvraća istom merom i postavlja konačnih 62:62.

Ostalo je još deset minuta do kraja.
29' Alba pogađa iz svih pozicija
Trojku pogađa i Pejton Siva, 57:59. Tajm-aut Dragan Šakota. Koš Lorenza Brauna, 59:59. Loš napad Albe, lopta je za Zvezdu.
28' Zvezda u lošem ritmu
Dugo je trajao napad Albe, baš dugo i na kraju su uspeli da pogode. Trojke Sikme, 57:56. Bili Beron nije uspeo da uzvrati istom merom.
26' Alba ima odgovor
Grešku u koracima pravi Branko Lazić. TV tajm-aut u Areni. Gosti iz Berlina nisu uspeli da iskoriste napad.

Trojka i Boriše Simanića! Zvezda je na +7, 57:50. Uzvraća Pejton Siva, 57:53.
25' Ekipe raspoložene
Erikson se raspucao, njegova druga trojka, 50:47. Uzvraća Bili Beron! Trojka, 53:47. Dobra reakcija Simanića, usledila je kontra Zvezde posle koje je Braun dobio faul za dva slobodna bacanja.

Amerikanac pogađa jedno bacanje, 54:47. Trojku pogađa Sikma, 54:50.

23' Egal i u 3/4
Dobra odbrana Zvezde, međutim lopta se odbija do Eriksona koji kažnjava propust crveno-belih, 48:44. Zvezda nije iskoristila napad, ali nije ni Alba.
22' Dobra igra Zvezde
Braun pogađa šut preko ruke, 45:39. Lendri Noko smanjuje zaostatak Albe, 45:41.

Bili Beron pogađa trojku, 48:41.
21' Počelo je drugo poluvreme
Hermanson nije uspeo da poentira. Napad je za Zvezdu. Kuzmić pravi ofanzivni faul.

Islanđanin je ponovo promašio.
20' Kraj prvog poluvremena!
Kevina Panter postigao je osam poena u završnici, od svojih ukupno 11.

Crveno-beli na poluvremenu vode 43:39.
18' Koš za koš
Dženkins snažno prolazi i poentira, 33:32. Hermanson nije pogodio, ali je Noko izborio novi napad posle kojeg Mejson pogađa uz faul, 33:35.

Trojka Kevina Pantera! Zvezda vodi, 36:35.
17' Slab tempo u 2/4
Majstorija Luka Sikme koji iza glave dodaje loptu do Timana. Nemac je pogodio uz faul, 31:30. Sjajan pas Dobrića za Jovanovića, ali je centar Zvezde ponovo promašio zicer.
16' Dobra igra crveno-belih
Johanes Timan promašio je otvoren šut za tri poena. TV tajm-aut u Štark areni. Panter je pogodio jedno od dva bacanja, 31:27.

14' Zvezda održava prednost
Novi poeni za Zvezdu iz kontre. Strelac je Panter, 30:25. Timan je uspeo da se izbori za loptu i pogodi 30:27.
13' Igra se u brzom ritmu
Sjajna asistencija Dženkinsa za Štimca, 24:21. Markus Erikson pogađa za vođstvo Albe, 24:25.

Sada poeni za Dženkinsa, 26:25. Alba nije uspela da poentira, usledila je kontra Zvezde posle koje je Dobrić fauliran i poslat na liniju za slobodna bacanja, 28:25.
11' Počela je 2/4
Gosti iz Berlina nisu uspeli da iskoriste prvi napad. Nije ni Kevin Panter. Prvi minut bez koša.
10' Kraj prve četvrtine
Solidno je odigrala Zvezda. Posle prvih deset minuta igre rezultat je 22:21.
9' Igra se koš za koš
Nils Gifaj vraća prednost na stranu Albe, 17:19. Štimac je izgubio loptu, a na sreću Gifaj to nije kaznio. Trojku nije uspeo da pogodi ni Beron.

Štimac pogađa za izjednačenje, 19:19.
7' Egal
Nova trojka Albe, 13:15. Boriša Simanić uvraća pogotkom ispod koše, 15:15. Braun vraća prednost na stranu Zvezde, 17:15.
6' Rasplamsala se igra
Rokas Gedraitis pogađa uz faul, 8:9. Litvanac je pogodio i dodatno slobodno bacanje, 8:10. Boriša Simanić pogađa trojku, 11:10.

Kuzmić je pogodio za 13:10, a potom je Noko odgovorio za 13:12.
4' Egal u 1/4
Lendri Noko nije uspeo da pogodi iz teške pozicije. Dobar protok lopte u napadu Zvezde, ali je Laziću lopta izašla iz koša. Izjednačenje Albe, 5:5.
3' Alba se upisala
Trojku pogađa Lorenzo Braun! Zvezda vodi 5:0. Luk Sikma uzvraća istom merom, 5:3.
2' Tvrdo na početku
Alba nije uspela da poentira u trećem napadu zaredom. Na drugoj strani ni Beron nije iskoristio šansu da postigne koš.
1' Počela je utakmica
Bili Beron promašio je šut za tri poena. Branko Lazić postiže prve poene za Zvezdu, 2:0.
Startna petorka Zvezde
Utakmica kreće za 15 minuta!
Sve je spremno za početak, ostalo je još jako malo do podbacivanja.
Reč trenera Alba:
"Oporavak povređenih igrača nam mnogo pomaže i sada smo u boljoj formi nego u prvom delu sezone. Ali, to isto važi i za Zvezdu, koja je dovela trojicu novih igrača i koja je pod novim trenerom došla do osmog mesta na tabeli", rekao je Reneses pred utakmicu u Beogradu.