ABA: Partizan - Mornar 88:75

Košarkaši Partizana su otvorili godinu pobedom nad Mornarom rezultatom 88:75 u 14. kolu ABA lige.

Pratićemo utakmicu 14. kola ABA lige između Partizana i Mornara.
Kraj! Pobeda Partizana!
Sjajno izdanje u prvom poluvremenu je omogućilo beogradskom timu da zabeleži pobedu u utakmici protiv Mornara rezultatom 88:75.

Partizanu je ovo 11. pobeda u ovoj sezoni ABA lige, dok je Mornar upisao sedmi poraz na 14 mečeva.
Tehnička i za klupu Mornara!
Posle prekršaja u napadu Pulena usledio je faul američkog igrača u odbrani, zbog čega je burno reagovala klupa Mornara, te je sankcionisana tehničkom greškom.

Reding i Jaramaz su uspešno izveli slobodna bacanja i podigli razliku na 85:75 na 88 sekundi do kraja utakmice.
Kad je teško - Reding
Američki igrač se "javljao" tokom cele utakmice kada je bilo neophodno njegovom timu.

Posle burne sekvence pod obručem Partizana iznudio je prekršaj i realizovao dva slobodna bacanja - 83:73 na nešto manje od tri minuta do kraja meča.
Opet sudije... Četiri slobodna bacanja za Mornar!
Arbitri ponovo u glavnoj ulozi... Dosuđen je prekršaj Mozlija nad Pulenom, za tri slobodna bacanja, posle čega je Trinkijeri dobio tehničku grešku - 81:73 na tri minuta do kraja meča.
Trojka na trojku...
Posle Pulena "javio" se Pejdž na drugoj strani, da bi dalekometni šut zatim pogodio i Heris za 78:67, na pet minuta do kraja utakmice.
Minijature Redinga!
Nedavno pojačanje Partizana je najpre pogodilo težak šut u poslednjim sekundama napada, a potom je izblokiralo Pulena.

Usledio je kontranapad u kom je Nemanja Gordić iznudio prekršaj, da bi zatim i realizovao slobodna bacanja za 75:61.
Probudio se Pulen!
Gostujuća ekipa se potpuno vratila u meč i stigla do svega devet poena zaostatka - 68:59, zbog čega je Trinkijeri morao da zatraži minut odmora.
Mornar smanjio razliku pred 4/4
Nisu odustajali igrači crnogorske ekipe, do kraja treće deonice su smanjili razliku i u poslednju četvrtinu se ulazi sa vođstvom Partizana od 66:53.
Zagorac za +20!
Na isteku šestog minuta igre kapiten Partizana na ovoj utakmici je ubacio svoju treću trojku za 61:41.
Po tri penala na obe strane, Janković nastavlja da dominira
Drugo poluvreme je startovalo prekršajima i slobodnim bacanjima, a Janković je ponovo bio snalažljiviji pored Lukovića i doneo prednost Partizanu od 53:34.
Partizan sa +17 ide na veliki odmor
Odbili su igrači Partizana pokušaj Mornara da se vrati u igru i posle 20 minuta igre imaju rezultat 46:29.

Sjajnu partiju u redovima domaće ekipe je zabeležio Nikola Janković sa 12 poena, Markus Pejdž je dodao 11, a Redži Reding 8.

Vredi istaći da je ekipa trenera Trinkijerija imala čak 16 asistencija, ali i 9 izgubljenih lopti.

Na drugoj strani nije bilo igrača sa dvocifrenim učinkom, a najbliži tome je bio Antabija Voler sa 8 poena.
Jankovićev bljesak!
Seriju od 9:0 Mornara prekinuo je Janković sa pet uzastopnih poena - 44:29.
Opao ritam igre Partizana
Posle furioznih sedam minuta u drugoj deonici košarkaši domaće ekipe su oborili ritam i dozvolili protivniku da smanji razliku - 39:30.
Četvrti faul Tomasa?!
Krilni centar Partizana Rašon Tomas je za svega nešto više od šest minuta provedenih na terenu napravio četiri lične greške!
Podižu se tenzije u Areni
Niz sudijskih odluka je naveo navijače Partizana na burne reakcije, ali sve to nije smetalo igračima domaće ekipe koji su na isteku petog minuta druge četvrtine imali višak od 16 poena - 29:13.
Minut odmora i za Partizan
Posle blokade Lukovića na jednoj strani usledila je i rampa Zagorca na drugoj, ali su arbitri ipak dosudili prekršaj nad Damirom Markotom, zbog čega je trener domaćih Andrea Trinkijeri zatražio odmor, kako bi smirio svoju ekipu.

Partizan vodi 25:11.
Blickrig Partizana!
Za svega dva minuta igre u drugoj četvrtini Partizan je stigao do dvocifrene prednosti, zbog čega je trener Mornara Mihailo Pavićević morao da zatraži minut odmora.

Partizan vodi 23:11.
Nije priznat koš Pejdža sa više od pola terena!
Bek Partizana je u poslednjim trenucima prve četvrtine ispalio loptu sa polovine terena koja pripada njegovom timu, pogodio je, ali su arbitri procenili da nije na vreme ispustio loptu iz ruku, pa je posle prvih deset minuta bilo 17:11 za Partizan.
Pejdž povećava vođstvo Partizana
Loš faul nad Mirzom Begićem Vil Mozli je anulirao pogotkom na obruču, a pre toga je dugu dvojku upisao i Zagorac, da bi zatim Pejdž ubacio novu trojku i doneo Partizanu vođstvo od 17:11.
Pejdž doneo prednost Partizanu
U naredna dva i po minuta igre samo je Markus Pejdž uspeo da se upiše u strelce, pogodio je trojku i doneo Partizanu prednost od 10:9.

Vredi istaći i da je Rade Zagorac, na ovom meču kapiten Partizana, zabeležio blokadu, ali potom nije uspeo da u kontranapadu postigne poene.

U timu Mornara šuteve su promašivali Lens Heris i Derik Nidam.