Košarkaši Partizana su savladali Cibonu sa 102:66 u 11. kolu ABA lige.

Košarkaši Partizana su zabeležili novu pobedu u ABA ligi kojom su stigli do deobe druge pozicije na tabeli.

Čak sedmorica igrača beogradskog tima su imali dvocifreni učinak, a predvodio ih je Markus Pejdž sa pet trojki (15 poena).

Partizan je imao čak 27 asistencija i samo pet izgubljenih lopti, a ukupan timski indeks korisnosti je bio 135 poena.
10' Stotka!
Petom trojkom je Markus Pejdž postavio rezultat od 102:66.
9' Miletić promašio slobodno bacanje za "stotku"
Mladi centar Partizana je pogodio uz prekršaj, ali je potom promašio slobodno bacanje - 99:66.
7' Jaramaz!
Akcijom iz auta Jaramaz je stigao do obruča i pogodio uz faul, da bi zatim ubacio i trojku - 97:66.
6' Partizan na +31!
Ponovo Birčević, Partizan vodi 92:61!
3' Birčević trojkom otvara četvrtinu
Nastavljaju košarkaši Partizana da zasipaju obruč protivnika - 82:55.
10' Četvrta trojka Pejdža!
Bek Partizana je razliku podigao na 27 poena (79:52), ali je potom Bundović sa linije slobodnih bacanja smanjio na 79:53.
8' Birčevićev niz
Krilni centar Partizana je ubacio trojku, pa iznudio slobodna bacanja, za 74:48.
6' Šou-tajm!
Partizan je alej-up akcijom Redinga i Mozlija stigao do 25 poena prednosti - 66:41!
6' Rastrčani "crno-beli"
Sve je krenulo od ruke igračima Partizana, prednost je narasla na 24 poena - 64:40.
4' Serija Partizana, +20!
Devet poena su postigli igrači Partizana u trećoj deonici, dok protivniku nisu dozvolili nijedan i stekli su 20 poena viška - 58:38.
3' Partizan podiže prednosti
Zakucavanjem Jankovića je startovalo drugo poluvreme, posle čega je Partizan nastavio sa dobrim igrama i u napadu i u odbrani - 55:38.
Trojke, preokret, tajm-auti i jedna serija
Partizan je u sporijem ritmu ušao u utakmicu, što je Cibona iskoristila i uspela da stigne do prednosti i od sedam poena na startu meča.

Domaća ekipa je do kraja prve deonice uspela da preokrene rezultat, ali je protivnik i dalje održavao dostižnu razliku, pre svih zahvaljujući Gibsonu koji je ubacio četiri trojke.

Tajm-aut Trinkijerija posle tajm-auta Velića je trgao "crno-bele", usledila je serija od 12:0 i maksimalnih 14 poena razlike, ali je do kraja poluvremena gostujući tim trojkom Ramljaka smanjio razliku.
10' Ramljak smanjio razliku trojkom
U poslednjoj sekundi prvog poluvremena Ramljak je ubacio trojku za 49:38.
7' Tomas ubacio drugu trojku u ABA ligi
Krilni centar je doneo prednost od 14 poena prednosti svojim drugim pogođenim šutem sa linije 6,75 u karijeri u "crno-belom" dresu - 47:33.
6' Partizan serijom odbio napad Cibone
Trojka Voldena, pa dobra odbrana, potom i trojka Zagorca - 43:33 za Partizan.
5' Četiri trojke Gibsona!
Šejn Gibson je nezaustavljiv... 35:33.
4' Brzi tajm-aut Trinkijerija
Svega dve akcije su protekle od odmora koji je zatražio Velić, a Trinkijeri je uzvratio.

Bio je veoma nezadovoljan reakcijom Stefana Birčevića u odbrani posle treće trojke Gibsona - 35:30.
3' Partizan hvata ritam
Partizan je povećao prednost na početku druge deonice, pa je trener Cibone Ivan Velić zatražio minut odmora pri rezultatu 33:27.
10' Trojka Pejdža!
Kao kap!

U poslednjoj sekundi prve deonice Markus Pejdž je ubacio fantastičnu trojku za konačnih 26:22 za Partizan posle deset minuta igre.
9' Preokret Partizana!
Najpre asistencija za Mozlija, a potom polaganje za vođstvo, sjajno je Reding pokrenuo ekipu po ulasku sa klupe.

U poslednjem minutu prve deonice bilo je 23:22 za Partizan.
8' Mozli blokira, Tomas zakucava!
Dve rampe je u kratkom vremenskom periodu zabeležio američki centar u redovima Partizana, posle čega je otvarao kontranapade svog tima.

Jedan od njih je, istrčavši praktično ceo teren, rešio Tomas za 22:19.
6' Tomas razbio zonu Cibone
Posle nekoliko dobrih akcija Ljubičića pod obručem Partizana, u akciju se uključio i Rašon Tomas, koji je lepo uvideo pukotinu u zonskoj odbrani Cibone i pogodio uz faul - 20:17 za Cibonu.
5' Janković vraća Partizan u igru
U dva navrata je centar Partizana dobro reagovao pod košem protivnika, precizan je bio i Pejdž, pa je rezultat smanjen na 16:14 za Cibonu.
4' Cibona stiže do prednosti
Šutem sa distance, ali i iz reketa, gostujući tim je napravio seriju od 7:0 i poveo sa 14:7.